Pokoj

• Francie The Room
Trailer

VOD (1)

Matt a Kate si koupí dům na samotě. Během stěhování objeví zvláštní pokoj, který jim dokáže zhmotnit všechna jejich materiální přání. Po Katiných dvou potratech je ale jejich největším přáním dítě. (Filmbox)

Trailer

Astaroth12

Ja som sa každopádne dosť bavil. Je tu veľa zvratov, hlavne ku koncu sa už ani nevie, kto je kto. Je to veľmi zaujímavé i pútavé. Ale zas má i niekoľko hluchších miest a hlavne po scenáristicky mohol byt o niečo vyspelejší. Postavy a to myslím hlavne Kate , ktorá ma po chvíli začala riadne iritovať, byt Mattom asi sa nedožije rana. Finále ponúkne troška komplikovanejší záver, ale nestratil som sa takže pohodička. Je to slušne vygradované s originálnou zápletkou, tak 4* si myslím zaslúži. ()

noriaki

Co byste chtěli, kdybyste měli v domě pokoj plnící přání? První položka na seznamu by byla pochopitelně Olga Kurylenko, ale tu už hlavní hrdina má, takže zbývají přízemní věci jako peníze, luxusní alkohol a drahé obrazy. Když si spokojený pár začne myslet že našel klíč ke spokojenému životu, tak s úděsem zjistí, že jejich problémy teprve začínají. Skvělá studie na téma osud, lidská přirozenost a neschopnost opustit zjevně destruktivní situaci. ()

TheEvilTwin

The Room má na první pohled banální a neoriginální motiv, ale nakonec se z něj vyklube poměrně zajímavý snímek. Film začíná jako divákovi utajená duchařina/home invasion/scifi, no cokoliv nás jen napadne, ale postupem času se děj přesouvá do nečekaných končin, projde si na své cestě do konce několika žánry (horor, scifi, fantasy, drama...) a pokládá existencionální a morální otázky (stvoření smyšleného dítěte...), slušný psychologický vývoj postav a na závěr nabídne i napětí. Co jej ale shazuje, že se snaží být současně tolika věcmi, až nakonec není úplně stoprocentně ani jednou z nich. Pořád se jedná o zajímavý film, u kterého gratuluju za nápad a odvahu pustit se do podobné věci, ale cílovka tady budou hlavně filmoví nadšenci a nejspíše ne běžný televizní divák. ()

UhLee

(7/10). Hodně nadprůměrný polohorror, který už jenom svým pojetím a nápadem dokáže vyvézt z míry.. Vůbec nevadí, že tady pouze herecké duo, které se později rozroste o jednoho člena navíc.. Přesto vás prostě nemůže nebavit se koukat na krásnou Olgu a na jejího dost divného přítele.. Mimochodem máte celý film takový hrozně divný pocit a to je na tom filmu asi to nejlepší.. Ten pocit, že je všechno divné a vy nejste ani náhodou v bezpečí.. Škoda, že to ke konci pod tíhou svojí ambicióznosti film začíná pomalu bortit.. Je to zbytečně překombinované.. Ale nápad to byl skvělý a film vyčnívá nad ostatními. ()

Remedy

Příkladná ukázka filmu, kde se vlivem nadpřirozených událostí postupně tříští charaktery hlavních postav. Na konci už je možná všech těch vjemů a zvratů trochu příliš, ale nelze tomu upřít originalitu a sympatické komorní pojetí, které k tomu dokonale pasuje. Takový ten nenápadný a přitom až skoro výborný film. ()

• V roce 2019 byl film oficiálně vybrán pro mezinárodní filmový festival Hof (Německo). (PamPero 1)
  • Film měl premiéru 15. dubna 2019 na Mezinárodním festivalu fantastických filmů v Bruselu. (PamPero 1)
  • Natáčelo se od dubna do poloviny května 2018 ve starém domě, který je kopií benátského paláce, v Thimisteru v Belgii, a také ve studiu v Lucembursku kvůli rekonstrukci prvního patra tohoto domu kvůli rozpočtům. (bianci)