Pokoj

• Francie The Room

Matt a Kate si koupí dům na samotě. Během stěhování objeví zvláštní pokoj, který jim dokáže zhmotnit všechna jejich materiální přání. Po Katiných dvou potratech je ale jejich největším přáním dítě. (Filmbox)

Anderton

Vzhľadom na modré čísla udeľujem plný počet. A som trochu sklamaný z toho, o ako málo známu snímku ide. Prečo preboha? Ak by vznikla napríklad v produkcii Blumhouse, mohlo ísť o slušný nízkorozpočtový hit. Nnajviac ma The Room zaujalo tým, koľko tém ponúka na premýšľanie. Od toho, aby sme si želali skutočne len, to, čo je prirodzené, alebo to, že v živote skutočne nie je nič zadarmo a ak áno, tak za to musíme aj tak neskôr minimálne dvojnásobne zaplatiť. No a ide aj o materskú túžbu, ktorá je pre ženu skrátka ten najsilnejší pud v tele a mozgu. Alebo až po otázky náboženské, kedy môžeme usúdiť, že každý je stvoriteľom, čiže Bohom vlastného života a osudu. No a záver a posledný záber? Čo viac chete, ako niečo, čo vo vás bude rezonovať podobne, ako posledný záber v Inception. ()

BOURQUE

Za takmer 20 rokov, je to prvý skutočný celovečerný (živý) film pána Volckmana. Samotný scenár (v spolupráci s E. Forestier) ako aj réžia však nedávajú obraz neskúseného filmára. Ale teraz k filmu. V prvej polovici nie je cítiť väčšie zaváhanie, avšak nie všetky možnosti sú zužitkované naplno. Druhá polovica, kde už vstupuje do obrazu dieťa (na ktorom hneď na začiatku vidíme, že nie je všetko v poriadku), by mala byť oveľa prepracovanejšia. Spôsob, ako to nakoniec pán Volckma vyriešil, nie je zlý, ale na nadpriemernosť to nestačí. Škoda, že sme nedozvedeli viac o „izbe“ a o celej koncepcii domu. Záver nie je až tak prekombinovaný. Za to však je „veľmi“ otvorený pre prípadné pokračovanie. Z dvojici O. Kurylenko / K. Janssens svoju rolu jednoznačne zvláda lepšie Olga. Z mojej strany veľmi silná trojka. Osobné hodnotenie: 76% (***) ()

Acrobat

Prach si a v prach sa obratis. Naco su ti statky dneska, ked buduj sam vecny svet buducna? Zhmotnenie vasich tajnych predstav nemusi byt na osoh, preto treba zit s tym co mas. Apropo bohaty nie je ten co ma najviac ale ten, co mu chyba najmenej. Brilantne minimalisticka filmarcina europskeho stylu. Konecne thrillerove predstavy izby ako maju byt. Ziadny skriekajuci studenti. Dakujem, izbu neprosim, prespim vonku. ( videne 02.02.2020, Bdrip) ()

honajz2

Ale jo, je to celkem dobrý film. Sice jsem čekal asi něco víc a od určitého momentu se tam dají odhadnout všechny následující zvraty, ale jinak se na to dívá dobře a nudí to minimálně. Jenom ta první polovina, kde čekáte, co z toho všechno vypadne, mě bavila víc, než ta druhá polovina. Má to zajímavý nápad (a asi bych řekl, že i originální, ale ono už asi něco podobného nejspíš vzniklo), zajímavě se to vyvíjí, akorát ta poslední scéna mi už připadala přehnaná. 3* ()

Chrustyn

Nejdříve to působí jako standardní duchařina o tajemném domě. Brzy se to však změní a film přijde s originálním a dobře zpracovaným a využitým nápadem. Vše funguje tak do půlky, kdy se film více zaměřuje na hororové vyznění a film v mých očích přestával působit. Přesto velice svěží a zábavná podívaná. ()

• Natáčelo se od dubna do poloviny května 2018 ve starém domě, který je kopií benátského paláce, v Thimisteru v Belgii, a také ve studiu v Lucembursku kvůli rekonstrukci prvního patra tohoto domu kvůli rozpočtům. (bianci)
  • Film měl premiéru 15. dubna 2019 na Mezinárodním festivalu fantastických filmů v Bruselu. (PamPero 1)
  • V roce 2019 byl film oficiálně vybrán pro mezinárodní filmový festival Hof (Německo). (PamPero 1)