Seance za deštivého odpoledne

Bryan Forbes

Gerry Turpin

John Barry

Richard Attenborough

Jak píše pepua. Herecky na úrovni, i když já bych vyzvihl především pana producenta Attenborougha v roli manžela, jenžto mi hysterický projev jeho filmové ženy Kim Stanley lezl na nervy. Váhal jsem rovněž mezi čtyřmi a pěti, pro "hovořily" některé detailní záběry (především geniální zakončení na kaluži) kamery a cítitelná povedeně zachycená atmosféra po dešti (přestože ve filmu prší jen na začátku), proti přeci jen zbytečně natažená stopáž.(7.1.2010)

Vyborny film nielen o unose, ale je tu aj kopa kvalitnych hereckych vykonov, vybornych dialogov. Tempo je slusne, nuida nehrozi, autentickst z filmu len sala. 94 %(7.10.2017)

Velmi kvalitní britské drama/krimi s výbornými hereckými výkony, obzvlášť představitelky hlavní ženské role, Kim Stanley. Příběh je ve zkratce o manželském páru ve středním věku, který unese holčičku movitým rodičům a zdá se, že tím sledují pouze finanční zisk, ale jen o tom to samozřejmě není. To, že je film černobílý hodně přidá na atmosféře a napětí, a i když jsem nebyl stoprocentně nadšen, zaokrouhlím dnes nahoru.(27.2.2009)

• Houdini

Oscar 1 nominace: Herečka HR - Kim Stanley(9.4.2004)

Nečekaně skvělý kousek. Název a plakát trochu matou; místo staroanglické duchařiny film nabízí realistické kriminální drama. Starší manželé Savageovi, poněkud izolovaní od reálného světa, vymyslí dokonalý plán. "Půjčí si" dcerku bohatých rodičů, aby jim paní Savageová - profesionální médium - mohla po kapkách předávat indicie k jejímu nalezení a spolu s výkupným získala renomé zázračné psychotroničky. Jenže plán se od prvních chvil hroutí okolnostmi, na které únosci nepomysleli... Film vznikal za polních podmínek a s nekompletním rozpočtem. To si vyžádalo třeba natočení některých rušnějších scén skrytou kamerou za běžného pouličního provozu. I to filmu nakonec prospívá a má podíl na jeho autenticitě. Musím souhlasit s dopitakem, že Američanka Kim Stanley roli spiritistky hraje poněkud divadelně, ale koneckonců, její postava je tak trochu blázen. Richard Attenborough je ovšem maximálně uvěřitelný v roli hroutícího se oddaného manžela. Škoda, že film v závěru celou věc trochu překombinuje a na některých místech se IMHO zbytečně pokouší vnuknout publiku myšlenku "mohl by to být i horror". 80%(2.12.2010)