poster

Seance za deštivého odpoledne

 • anglický

  Seance on a Wet Afternoon

Krimi / Drama / Thriller

Velká Británie, 1964, 115 min

Režie:

Bryan Forbes

Scénář:

Bryan Forbes

Kamera:

Gerry Turpin

Hudba:

John Barry

Producenti:

Richard Attenborough
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • dopitak
  ****

  Jak píše pepua. Herecky na úrovni, i když já bych vyzvihl především pana producenta Attenborougha v roli manžela, jenžto mi hysterický projev jeho filmové ženy Kim Stanley lezl na nervy. Váhal jsem rovněž mezi čtyřmi a pěti, pro "hovořily" některé detailní záběry (především geniální zakončení na kaluži) kamery a cítitelná povedeně zachycená atmosféra po dešti (přestože ve filmu prší jen na začátku), proti přeci jen zbytečně natažená stopáž.(7.1.2010)

 • Martin741
  *****

  Vyborny film nielen o unose, ale je tu aj kopa kvalitnych hereckych vykonov, vybornych dialogov. Tempo je slusne, nuida nehrozi, autentickst z filmu len sala. 94 %(7.10.2017)

 • pepua
  *****

  Velmi kvalitní britské drama/krimi s výbornými hereckými výkony, obzvlášť představitelky hlavní ženské role, Kim Stanley. Příběh je ve zkratce o manželském páru ve středním věku, který unese holčičku movitým rodičům a zdá se, že tím sledují pouze finanční zisk, ale jen o tom to samozřejmě není. To, že je film černobílý hodně přidá na atmosféře a napětí, a i když jsem nebyl stoprocentně nadšen, zaokrouhlím dnes nahoru.(27.2.2009)

 • Houdini

  Oscar 1 nominace: Herečka HR - Kim Stanley(9.4.2004)

 • Oskar
  ****

  Nečekaně skvělý kousek. Název a plakát trochu matou; místo staroanglické duchařiny film nabízí realistické kriminální drama. Starší manželé Savageovi, poněkud izolovaní od reálného světa, vymyslí dokonalý plán. "Půjčí si" dcerku bohatých rodičů, aby jim paní Savageová - profesionální médium - mohla po kapkách předávat indicie k jejímu nalezení a spolu s výkupným získala renomé zázračné psychotroničky. Jenže plán se od prvních chvil hroutí okolnostmi, na které únosci nepomysleli... Film vznikal za polních podmínek a s nekompletním rozpočtem. To si vyžádalo třeba natočení některých rušnějších scén skrytou kamerou za běžného pouličního provozu. I to filmu nakonec prospívá a má podíl na jeho autenticitě. Musím souhlasit s dopitakem, že Američanka Kim Stanley roli spiritistky hraje poněkud divadelně, ale koneckonců, její postava je tak trochu blázen. Richard Attenborough je ovšem maximálně uvěřitelný v roli hroutícího se oddaného manžela. Škoda, že film v závěru celou věc trochu překombinuje a na některých místech se IMHO zbytečně pokouší vnuknout publiku myšlenku "mohl by to být i horror". 80%(2.12.2010)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace