Nekonečný příběh

Die unendliche Geschichte

• slovenský

Nekonečný príbeh

Fantasy / Dobrodružný / Rodinný / Drama

Západní Německo / USA, 1984, 94 min (Alternativní: 102 min)

Nezapomenutelný svět fantazie je určitě jedním z vrcholů "fantasy" filmů a podle mého přinejmenším srovnatelný s LOTR. Ale to tady asi nejsem sám :-)(3.3.2003)

Ak pre mňa existuje lepšie fantasy než PÁN PRSTEŇOV, potom je to jedine NEKONEČNÝ PRÍBEH, ktorý bol jedným z filmov môjho detstva.(7.5.2002)

Přiznávám se dobrovolně, že jsem jako dítě tenhle film opravdu hodně neměl rád. Spíš jsem ho pro tu stylizaci nenáviděl.(23.5.2002)

Toto je nejkrásnější fantasy pohádka, jakou jsem kdy viděl. A kamenožrout je můj idol. Mít takový zuby jako on, nemusel bych věčně běhat k zubařce.(4.7.2002)

Jeden z nejlepších fantasy filmů, co jsem kdy viděla. Na rok svého stvoření se může chlubit skvělou výpravou i triky, ale hlavní je zde zpracování a příběh. A samozřejmě výtečná hudba (K.Doldinger, G.Moroder).(8.12.2003)

Jedna z nejkouzelnějších a nejnepochopitelnějších pohádek mého dětství. Teď už pochopitelná je, ale kouzelná je stejně jako tehdy před lety...skvělý scénář, drakopes Falco, závodní šnek, krásná královna, prostě dokonalost...Klaus Doldinger složil k Neverending Story úžasnou hudbu, a na tu se nezapomíná, i díky Kai Tracidovi a jeho Life Is Too Short:)(17.11.2004)

Celá ta atmosféra byla působivá, postavičky zajímavé, Falco hodně roztomilý - ten se mi líbil nejvíce, protože to byla protiváha okamžiků, kdy jsem se opravdu hodně bál a proto nemůžu dát vyšší hodnocení, i když bych nakrásně chtěl :-((22.7.2003)

Další VPF (Velmi Profláknutý Film), který nenaplnil má očekávání. Tento navíc ani neoživil dávné dětské okouzlení. 70% Zajímavé komentáře: dzej dzej, Vitason, Menja, Weirdman, packa(28.1.2006)

Klasika nejen pro děti, ale pro celou rodinu. Pro někoho možná kýč, ale pro většinu spíše velmi příjemná podívaná. Stačí sednout a nechat se vtáhnout do Říše fantazie...(23.8.2012)

V dobách, keď som ešte nemal video, nahral som si zvukovú stopu filmu na kotúčový magnetofón. A potom som ju dookola počúval ako rozhlasovú hru. Ten pôvodný český dabing, hoci má neuveriteľne nepresný preklad (záverečný výkrik "Maminkóóóó!" v originále nie je, takže česká verzia značne mení záver filmu), preto považujem za posvätný. Rovnako ako tento film. Najlepšia detská fantasy, aká bola kedy natočená. Všelijaké Narnie a Zlaté kompasy jej nesiahajú ani po Kamenožroutove palce.(26.2.2009)

Určitě nejlěpší díl této pohádkové série, která nebyla jen pro děti. Velmi zajímavý fantastický svět s mnoha zvláštními postavami, královnou a třeba i létajicím psem. Film upozornující na nutnost lidí vážit a milovat svou fantazii, protože ta nám dokáže dát svět kam se kdykoliv můžeme schovat. Naše fantazie je jedna z mála věcí, kterou si můžeme vzít jen mi sami. Nezapomenutelná melodie, která se všem divákům vryla hluboko do hlavy. Příjemna pohádka...(16.3.2005)

Nezbyva mi nez souhlasit s POMO - lepsi nez LOTR(6.6.2002)

Rozpočet $27miliónovTržby USA $20,158,808Tržby Celosvetovo $100,000,000║ Tak u mňa nostalgia ako sa patrí, stále príjemné návraty k tomuto fantasy, krásne prepracované masky, úžasná triková práca. /95%/(19.7.2005)

Scénář: Wolfgang Petersen, Herman Weigel .. Teď je to Pán Prstenů, v dětství to byl Nekonečný příběh - nejlepší fantasy a nejoblíbenější film vůbec.(17.11.2004)

Krasna spomienka na detstvo a na to, ako sme boli vsetky zamilovane do nadherneho Atreya :) Na tento film nedam dopustit, je to spolu s E.T.mimozemstanom snad najkrajsia rozpravka, aka kedy bola na tocena.(20.8.2009)

Možná nejkrásnější dětské fantasy, které kdy bylo natočeno. Stará dobrá triková práce dává z dnešního pohledu filmu/pohádce/oslavě imaginace tu správnou patinu. A navíc Bastien. Artax. Auryn. Kamenožrout. Závodní šnek. Létající pes Falco. Sandonorico atd. A k tomu ta nádherná filmová hudba...(6.7.2012)

rozpočet : ? tržby americke : $20,158,808(19.12.2006)

Opravdu je tento film lepší než LOTR ! Lotr je nezáživná pitchovinka bez hlavy a paty !(24.4.2008)

Soundtrack Klaus Doldinger a Giorgio Moroder: 1. Never Ending Story [3:32] ,2. Swamps of Sadness [1:57] ,3. Ivory Tower [3:10] ,4. Ruined Landscape [3:03] ,5. Sleepy Dragon [3:58] ,6. Bastian's Happy Flight [3:16] ,7. Fantasia [0:55] ,8. (J) Atreju's Quest [2:51] ,9. Theme of Sadness [2:42] ,10. Atreju Meets Falkor [2:30] ,11. Mirrorgate/Southern Oracle [3:09] ,12. Gmork [0:28] ,13. Moonchild [1:23] ,14. The Auryn [2:20] ,15. Happy Flight [1:22],(16.5.2011)

RETRO Byla půlnoc a v pralese svištěl vítr. Nicota zahlcuje jejich zemi a on je poslední naděje.… ALE VŽDYŤ JE TO KLUK!!!….. Po 25ti letech je to stále příjemné ohlednutí, ale musím přiznat, že v mých dětech už příběh, jehož hlavním cílem bylo probudit představivost (přežití světa Fantazie a skutečného světa je na sobě závislé) nevzbuzuje takové nadšení jako tenkrát v nás. Možná je to tím, že jejich sny a přání jsou už trochu ,,jinde“. Já bych si klidně vzal rychlodraka Falca místo letadla i dnes! Na rozdíl ode mne, by film hodnotili ***.(5.7.2009)

<< předchozí 1 2 3 4 13 26 38 50