Nekonečný příběh

• Západní Německo Die unendliche Geschichte (více)

Desetiletý Bastian se před zlými spolužáky ukryje do obchodu, kde najde starobylou knihu, o které mu její majitel řekne, že číst ji je nebezpečné. Bastian ale neodolá a začne číst poutavý příběh o zázračné říši Fantasie, kterou ničí všepožírající Nicota. Vládkyně říše povolala statečného chlapce Atreje, aby říši zachránil, ale Bastian zjistí, že on sám se stal součástí příběhu, a pravě on může s pomocí pohádkových tvorů Fantazii zachránit. Najde ale v sobě dostatek síly a odvahy? Fantastické dobrodružství muže začít! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

AlchENEMY

To není má dětská láska. To je má životní láska. Můj věčný dlouhovlastý hrdina Atrej prostě byl, je a vždycky bude se mnou :) ()

M4Touch

Tenhle film jsem viděl nejméně desetkrát, především v době kdy byly pouze VHS a svět "ještě v pořádku". Jinými slovy - film mého dětství. ()

EllienPM

Tohle dojetím vždycky obrečim, s poctivou husinou na zádech a krku. Je to tak krásné, dojemné, fantasticky fantazijní a fenomenálně nehetero. Prostě dokonalé a poctivé, pro malé malé i velké malé :). ()

Movie Gourmet

Jako malému se mi to docela líbilo a byl jsem nadšen, takže mohu jen doporučit. Píseň "Neverending Story" od Limahl(a), která je ikonou filmu také stojí za to. Verdikt: 3* - 4* a 75 - 80 %. ()

Garch

jako dítě jsem si let na Falcovi užíval. Znovu se dívat raději nebudu, aby se neztratily hvězdy do temnoty... ()

kritiklon

Petersenovo nesmrtelné dílo, dnes již patří mezi velikány stříbrného plátna! Spolu s "Labyrintem" a "Legendou" také mezi mé první fantasy filmy, co jsem viděl v dětství, které můžu nazvat klasikou ale především je to velká "srdcovka" a pevně věřím že nejen pro mě. Obrovská rozmanitost pohádkových bytostí, typická fantasy zápletka dobro vs. zlo, propracovaný scénář, dokonalé pohádkové prostředí ať už jde o kulisy, exteriéry či interiéry! To jsou základní stavební kameny tohoto rodinného dobrodružství které okouzlilo celé generace! 5* za 89% ()

bobstock

Znovu po mnoha letech přepnu kanál a rozzáří se mi oči při pohledu starou pohádku, která zažila Berlínskou zeď z koprodukce Západního Německa a USA. Srdce mi to ukradlo tenkrát a krade mi ho i nyní. Žasnu jak stále skvěle vypadají triky s exteriéry, kouzly a fantastickými postavami. +soundtrack 90% ()

mira007

Velkolepá podívaná dětské fantazie - akční, dobrodružné, místy hororové. Pro dětskou duši z doby bez digitálních efektů okouzlující. Atrej, Kamenožrout, Nicota, Falco, Bastien, královna... plus skvělá úvodní písnička Limahla a filmová hudba. Ve své době geniální vyjímečné. ()

Geller

Krásné a navíc strhující. Jednoznačně jedna z nejlepších ,pro mě, pohádek mého dětství, kterou jsem si vychutnával jako málokterou jinou. ()

laserr

Asi před 5-ti lety sem to viděl poprvé a zamiloval si to. Proto sem se hrozně těšil, až se na to podívám znova, jelikož už sem to pochopitelně stihl zapomenout. Nestačil sem se divit. Film se vlekl hlemýždím tempem a já hlupák čekal, že ta blbost bude mít alespoň pointu! Ovšem pointa se nekoná, jen se nakonec konstatuje to, co dojde snad každému hned v prvních pěti minutách. Efekty sou, na tu dobu, velice dobré, ale jinak je celý film o ničem. Opravdu sem myslel, že si ze mě tvůrci dělají srandu, když začali běžet titulky, přestože chybělo jakékoliv vyústění. Ne, ne a ještě jednou ne. Ten film je přeceňovaný a tečka. Aspoň že to nedostalo Oscara. To bych si šel popovídat se záchodovou mísou. ()

rsimonyi

Skvělý, báječný film. Neskutečně zajímavým stylem natočená pohádka, která nikdy nezestárne. Vidím to na své dceři, která tento film (na rozdíl od DVOJKY) miluje. Fantastický příběh proložený geniální hudbou a u nás i skvělým českým dabingem, dělá z tohoto filmu jednu z nejlepších pohádek vůbec. ()

Pawlisman

Poté co se mi vzpomínky na tento film usadily v hlavě a dlouho mě trýznily, nakonec jsem neodolal a přeci jenom jsem se do tohoto příběhu opět zakousnul. Co říci, dětské hodnocení 5 a moje momentální 3 hvězdičky. Masky a triky jednou vynikající podruhé příšerné. Příběh s mizernými zápletky je jednoduchý a přímý. Tento film je však skvělým případem, kdy se musí přimhouřit oko s ohledem k době a místa (mimo holyvůdská provenience) vzniku. Celkově zprůměrovaná hodnota. 7,5/10 ()

JM87

Pro mě nejlepší pohádka mýho děctví a něco na co bych se podival klidně i teď. Naprosto skvělej kouzelnej fantasy svět míchanej s tím naším opravdovým, svět, kterýmu každý dítě uvěří. Točeno v době, kdy ještě nebyly žádný počítačový efekty a tak to vypadá ještě mnohem kouzelněj:) Atreyu, Falco, Sebastian, Kamenožrout... nádhera:) fakt. ()

wampire23

Na tomto vyrastal zrejme každý z nás. A každému sa to muselo páčiť. Už len pri vyslovení názvu tohto filmu ma prepadna neskutočná nostalgia. ()

Jiu

Najobľúbenejší film môjho detstva, na ktorý sa môžem pozerať stále a stále dookola a stále sa bavím. ()

Čeká nás nový Nekonečný příběh

Čeká nás nový Nekonečný příběh