Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Nevada
  ***

  Škoda přeškoda slabomyslných zkratů ve scénáři. Nápad dobrý, postavy zajímavé, ale provedení pokulhává. Jednotlivé případy jsou prostější, jako u každé řadové kriminálky. Tím, co seriál zvedá, je samozřejmě vrah na telefonu, temné tajemství Malcolma i postavy dalších členů rodiny - což nakonec bohužel vedlo k další nevyužité příležitosti. Hlavně za zbrklé a hloupé chování (údajně) velmi inteligentního hlavního hrdiny by měli scénáristy vyhodit. Taky "šokující" zvraty v ústřední lince tomu zrovna čest nedělají, ale to je současný nešvar seriálů obecně. Slabší 3* a doufám, že druhá série to nepošle ke dnu.(22.5.2020)

 • Moly
  **

  Tohle je tak děsně polovičaté, až si místy myslím, že to musí být záměr. Píšu to během sledování čtvrtého dílu, mám sice v úmyslu pokračovat a dát tomu ještě šanci, nicméně samotný fakt, že během sledování zvládám psát souvislý text, vypovídá o tom, jak seriál dokáže vtáhnout. Premisa není superoriginální, při prvních minutách se vzápětí nabízí hned dvě srovnání - Hannibal (mentor a žák řešící bizarní vraždy profilací vraha vcítěním se do něj) a Stoupenci zla (hlavní antagonista jako charismatický vrah žen). A bohužel, ačkoliv si z Hannibala "půjčuje" jeho rámec, ze Stoupenců zla si bere všechno ostatní, včetně nepříliš dobrého hraní, mdlé atmosféry a spíše pozérství než vytváření něčeho skutečně jedinečného. Scénář je nedomrlý, nepotřebujete být zrovna odborníky v oblastech psychologie, forenzních věd či vlastně v čemkoliv, o co se daný díl otře, aby vám bylo jasné, že si tvůrci nedali příliš práce s tím se ujistit, že opravdu vědí, o čem píšou. Hlavní problém mám ale s hlavním hrdinou, který nejen, že se chová jako blbec (fakticky, v každém dílu se nejméně třikrát vystaví bezprostřednímu ohrožení života, ačkoliv víme, že má za sebou výcvik v Quanticu a sloužil jako FBI agent, takže by se mu to tak často stávat opravdu nemělo) a šarlatán (profilaci střílí od boku jako kovboj s kolty proklatě nízko, na svědky raději rychle útočí, a tak okamžitě odkrývá svou strategii,...), ale především jeho představitel nechutně přehrává. O to bolestnější jsou pak scény s Michaelem Sheenem, který možná nepodává výkon své kariéry, i tak však přehraje kohokoliv v celém seriálu bez mrknutí oka. Ta představa, kdyby jeho syna hrál místo Toma Paynea Hugh Dancy!(30.4.2020)

 • MsUtahraptor
  ***

  Předvídatelné, naivní, takřka každý zločinec je citlivá dušička, co se dá ukecat. Jediný výrazný klad je Michael Sheen, který si toho načechraného měďu/brutálního vraha na dovolené ("ve vězení") očividně užívá. Jak scénář, tak postavy jsou jinak pekelně slabé. Potenciál by byl, výsledek nedotažený.(1.5.2020)

 • MoiJe
  ****

  Jeden z tých lepších seriálov poslednej doby, hoc nie je v ničom vyložene WOW. Malcolm je sympoš a celá tá rodina manipulátorov stojí za sledovanie. Neočakávajte Dextra, Malcolm je v podstate dobrý vzdelaný chlapec s nočnými morami... ktorý ľudí z viacerých dôvodov znervózňuje. Epizódy sú rôznej záživnosti, ale ako celok veľmi dobre sledovateľné a ak bude S2, určite ju čeknem.(30.4.2020)

 • - Psychiatrická nemocnica Claremont je vymyslená. Zábery exteriéru sú z Findlay Teller Apartments v Bronxe, New York City. (Game90)