Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Satirická milostná komedie, natočená podle knihy Evelyna Waugha Vile Bodies (Křehké nádoby), je režijním debutem herce a scenáristy Stephena Frye. Jejím ústředním hrdinou je mladý anglický spisovatel Adam Symes, který se vrací domů z Francie s rukopisem knihy nazvané Bright Young Things. Doufá, že mu vynese natolik slušný honorář, aby se mohl oženit s milovanou Ninou. Ta pochází z bohaté rodiny a očekává, že jí budoucí manžel zajistí stejný životní standard. V Doveru však rukopis knihy zabaví celníci a Adam se ocitá v nesnadné situaci. Snaží se sehnat peníze na svatbu, ale prožívá přitom jeden neúspěch za druhým. Společnost, v níž se nyní pohybuje, se skládá z excentrických osob, které nevnímají svět okolo sebe a žijí jen od jedné party ke druhé. Nina se rozhodne, že přijme nabídku k sňatku od bohatého Gingera, jehož zná od dětství, nejprve však stráví vášnivou noc s Adamem. A pak vypukne válka, která zásadně změní osudy všech aktérů tohoto příběhu. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (13)

rikitiki 

všechny recenze uživatele

Za vším tím blbnutím a lehkomyslností je cítit, že válka už dýchá na dveře a tenhle zdánlivě svobodomyslný čas zlaté mládeže vezme rychle a razantně za své. Svět večírků a urputné bezstarostnosti si vybírá daň, a tak v poživačném snímku většina z hrdinů dobře nedopadne. Je to tanec na palubě Titanicu a portrét jedné generace. Nejvíc mě rozesmála scéna nečekané snídaně na Downing Street 10. ()

PogoJoe 

všechny recenze uživatele

Velice nudný film, ale ne tak špatný, abych ho nedodíval do konce. Popisek tady na CSFD je velmi zavádějící. James McAvoy, psaný jako první, zde hraje snad 5-7 minut. Naopak S.C. Moore téměř "neslezl z obrazovky" a je psán až na konci 3. řádku. Emma Thompson či Helen Mirren zde nehrají vůbec. Kdo ten popisek psal? Nicméně film se mi nelíbil. Podíval jsem se na něj na základě doporučení, že prý "není tak špatný, jak je hodnocen", ale podle mého by si "Bright Young Things" zasloužil těch procent ještě méně než stávajících 62. ()

Reklama

Aluska88 

všechny recenze uživatele

Na Rozvernou mládež jsem se dívala hlavně kvůli tomu roztomilému, okatému Skotovi, Jamesi McAvoyi. Bohužel však, k mé menší nelibosti, pobýval na scéně jen několik málo okamžiků a také z ní velmi brzy odešel. Krátce poté se mi začaly zavírat oči a já začala lehce pospávat. Ač se jistě jedná o rozverné a rozjařené britské dílo, mě se jeho styl humoru příliš nedotkl. ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Veľmi nudné dielko takmer bez pointy. Pozrel som si to len kvôli Emily Mortimer, ale aj tá tu má účes nakartáčovaného pudla, takže nič z toho. Koho zaujímajú maniere nejakej zbohatlíckej mládeže, ich sexuálne eskapády a homosexuálovanie, ich míňanie peňazí a drogovanie, a to všetko bez akýchkoľvek urážlivých či odvážnejších záberov, tak sa možno bude baviť viac ako ja. ()

IdaHutt 

všechny recenze uživatele

Kokainová zlatá mládež, dílem pozlacená, dílem bez špetky zlata v kapsách. Nezbylo mi než souhlasit s hlasem lidu alias rozezleným taxikářem, že by to chtělo strčit ty rozverné miláčky někam na válečné pole, aby poznali, zač je toho loket. Nakonec všichni, někteří z nich i bez válečných polí, skutečně poznali, zač je toho loket. Waughovský rafinovaný sarkasmus byl, bohužel, posléze zákeřně přizabit... (pozor, spoiler!) ...až příliš rozverným limonádovým koncem. ()

Galerie (33)

Zajímavosti (1)

  • „Rozverná mládež“ byl pracovní název knihy „Vile Bodies“ od Evelyn Waugh, podle které je film natočen. (zuza99)

Reklama

Reklama