kaylin

Belgický snímek „Play or Die“ představuje celkem zajímavou hru, která ale byla natočena trochu provinčně a bez nápadu. Osobně se mi princip líbí, ale líbilo by se mi asi víc, kdyby to bylo méně komorní, kdyby byly postavy důležitější, kdyby se nedával tak velký důraz na to, jak budou umírat, ale i na to, proč vlastně chtějí tohle hrát. A víc se oprostit od „Saw“ by bylo super. ()

silentname

A máme tu ďalšiu únikovú miestnosť vo filme. Tentokrát s názvom "Play Or Die". Mám pocit, že konceptuálne to neponúka asi skoro nič nové, postavy nie sú zaujímavé a má to tak otrasné otvorenie, že mi ostávalo len dúfať, že film sa zlepší. Našťastie, nakoniec to nie je tak tragické, ako som si spočiatku myslel, že to celé bude. Myslím si, že to má pár dobrých momentiek a možno jeden dva dobré nápady v miestnostiach. Pointa niektorých scénok mi ale absolútne uniká. A rovnako mi uniká pointa všetkých postáv, okrem našich dvoch hlavných hrdinov. Všetci sú tam v podstate úplne zbytoční a nič tomu dokopy nepridajú. Jediné čo miestami vidím, je zbytočné a nepochopiteľné mučenie. A nie je to ani strašidelné, ani zaujímavé. Spätne keď si film vezmem, tak moc scénok v ňom nedáva reálny zmysel. Koniec je proste klinec do rakvy. Chce to byť inteligentné, no reálne to nedáva žiadny zmysel. A fakt, že nám film nechal nejaké indície na to, aby sme to odhalili absolútne neberiem. Lebo tam bola dokopy iba jedna. A aj tá nedáva žiadny zmysel. Možno by to bolo lepšie, keby to skutočne urobili rovnako ako v tohtoročnom "Escape Room". Ten film totiž išiel myšlienkou korporácie, ktorá robí šialené a smrtiace únikové hry. Jednoduché riešenie. No v tomto filme to chceli urobiť komplikovane a komplexne. Výsledne to nefunguje. Lebo to absolútne nechytilo myšlienku za správny koniec. Plus posledná momentka to celé len zabije. Herecké výkony sú okey, atmosféra vo filme je, no neprináša mi viac-menej nič, čo by som už nevidel urobené lepšie. Nemyslím si, že film stojí za pozornosť. Hodnotenie: D+ ()