Ve filmu Zlatokopky vede Ramona (Jennifer Lopez) tým protřelých striptérek, které se rozhodnou svým klientům z Wall Street ukázat, zač je toho loket. (Vertical Entertainment)

POMO

O amerických holkách a jejich hodnotách. Ze začátku, kdy se ještě tančí u tyče, se na to aspoň dobře kouká. Pak už se to jenom špatně poslouchá (dialogy). ()

kleopatra

Zlatokopky si hrají na něco, na co nemají, takové jakože Casino v ženském vydání, ovšem bez invence a iq s Lopez zatvrzele přesvědčenou, že je několik levlů ve všem nad vším. Holky mě nijak nepřipoutaly, jejich ňuňání s dětmi a babičkami, stesky, vzestupy k činčilám a pády do háemka ze dne na den nedojaly. Prostě plytká záležitost, která by snad chtěla být něčím přelomovým. ()

verbal

Partička tupých štětek ztvárněná partičkou tupých štětek v rádoby kůl, přiblblé, nezáživné a plytké tupoštětkoidní mykóze, silně připomínající travestišou Čuníka Tatůma, tentokráte pro kornatějící heterosexuální panice s proklatě rychlými pravačkami. Stále zdánlivě oratelná „HangLow-nebýt silikonu“ se sice ve své gerontoexhibici urputně snaží za pomocí formaldehydu, tuny mejkapu, pušapek, armády plastických chirurgů, kamerových filtrů a flexibilních dablérek udržet strie, atrofii a leukoplastí přilepené stydké pysky v mezích píchatelnosti, satanžel však jen při pouhém pohledu do kalendáře cítíte při tom jejím prdelení na patře pachuť hnijící makrely a genius loci se chvatně odebírá dávivě zvracet na hajzly geriatrické gynekologie. A aby jí při tom starobincovém tyčování náhodou někdo nezastínil, vybrala si po bok Miss pekingských útulků pro bezdomovce, plochou a obskurně odpornou Konstantýnu Čongovou, která vylézt v nějakém stripbaru na pódium, dočká se za tangama místo amerických prezidentů leda tak srolovaného hajzlpapíru. Použitého! ()

T2

Rozpočet $20miliónovTržby USA $104,940,498Tržby Celosvetovo $155,940,498Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Úvod má ešte ráz, keď J. Lo zavrtí zadkom ale potom sa to rázom premení na nezáživnú uvlečenú sucharinu, kde ako že šmrncovné žienky okrádajú nadržaných mužov. Toto bol ako že hit v amerike, smutné. /35%/ ()

EvilPhoEniX

Ale jo fajn zábava. J.Lo je v 50 letech neskutečná kočka a její úvodní tanec u tyče je krásou až halucinogenní. Film se neotřele podívá do zákulísí striptérek a krom hezkých polonahých žen, mě bavilo také sledovat jak okrádají ,chlapy z Wall Street, především pomocí drog :D. Milá svůdná zlodějská zábava. 7/10. ()

tron

Ja vlastne neviem. Nebavilo ma to, ale svojím spôsobom sa mi to páčilo. Viem, že si to navzájom odporuje, ale proste tak to bolo. Herečky boli fakt dobré, ale nejako mimo som z nich nebol. Postavy boli psychologicky prepracované, ale k srdcu mi neprirástli. Zaujímavé je, že hoci boli všetky záporné, neodcudzoval som ich, hoci obvykle glorifikáciu zločincov pokladám za nebezpečnú. Atmosféra bola veľmi rozvláčna, ale zároveň to bolo režijne slušne odvedené remeslo. Ku koncu je jedna dlhšia scéna s pesničkou, ktorá je fakt parádne natočená a zostrihaná, ale nebudem spoilerovať. Produkcia: Jennifer Lopez a Will Ferrell. ()

Eliott

Tak to byla teda blbost. Film založený jen na tom jak striptérky vrtí zadkama. Film téměř bez příběhu. Hlavní herečky sprosté, nesympatické a ani nebyly tak hezké. Po dlouhé době zase něco co jsem nedokoukal. ()

Botič

Celej svět je takovej strip club, někdo peníze po někom hází a někdo pro ně/j zas tancuje a to, že tady ty peníze vzduchem hodně létají. Něco takového jsem čekal od Sandry a jejích parťaček, ale naštěstí to zvládly doručit aspoň Jennifer a její Zlatokopky. ()

Kaka

Film který pulzuje díky charizmatu a sexappealu Jennifer Lopez, která zcela dominuje nejen v tanečních scénách, ale i svým strhujícím drajvem a tahem na branku v podstatě v jakékoliv situaci. Je z ní cítit nezměrná vitalita, chuť do života a radost z toho co dělá - tedy z trojlístku hudba, film, tanec. Lze snadno polemizovat nad šťavnatostí scénáře a nad některými zbytečnými pasážemi (asijská babička, Cardi B), ale Hustlers zároveň kromě hlavní hvězdy velmi nevtíravě a s absencí základních klišé popisují chod strip clubu a občas až dokumentaristickou kamerou prolétají kolem hlavních hrdinek. Nemá to extra výpovědní hodnotu, vyjma fungujícího sloganu "krást se nemá", ale těžko se můžou tyhle vcelku sympatické kočandy nelíbit a exkurze do baru je s nimi vlastně docela fajn. A u televize je i ta kreditka v suchu, takže naprosto koukatelné. ()

Spiker01

Slibné ohlasy na festivalech a nominace na Globus pro JLo a na čsfd přitom docela bídné hodnocení. Pravdou je, že Jennifer Lopez už asi nikdy nebude mít vděčnější roli a za chvíli asi herectví pověsí na hřebík, ale do Podfukářek (pardón Zlatokopek) sedí úplně přesně a jedná se o takovou tu sedmičkovou pohodičku, která opět nastíní poslední krizi na Wall Street z trošku jiného pohledu. Škoda, že u nás zůstane tak kolem těch 15ti set hodnocení a nikoho to extra nebude zajímat ani v telce. Možná jen velké fanoušky Jennifer. ()

castor

Prý se to tak nějak stalo. Banda „protřelých“ striptérek si po svém pohraje se svými zákazníky z Wall Street. Nemá to být legranda, ale zahrát si máme na vážnější notu. Chce to být jakousi sondou do nelehkého života žen, které celé dny vrtí zadkem, poslouchají oplzlé řeči zákazníků a nosí u toho s sebou spoustu bolístek. Děj se motá okolo živočišné Jennifer Lopez (herecky slušná ano, nominace na Zlatý glóbus je ale krapet moc), která si vzala pod svá křídla začínající krutiprdelku Constance Wu. Někde v půli se to zlomí a ze seznamovačky se světem nadržených pracháčů a tančících holek s kalhotkami s minimem látky přecházíme k zajímavějšímu námětu, kterak své klienty začaly obírat. Nevím, co jsem čekal, ale nic překvapivého nebo zajímavé jsem nezískal. O zákulisí erotickohrátkotyčího průmyslu nestojím, dějově to nestrhne a v druhé polovině jsem už jen kontroloval čas do konce. 55% ()

Shakers

Nemôžem povedať, že by som sa na tento film tešil, ale rovnako ako ostatný aj ja som bol zvedavý na to, ako JLo vrtí zadkom pri tyči. Musím povedať, že vyzerá stále skutočne dobre, celkovo jej aj tato rola sadla, je vidno, že si to užíva, aj keď tu nieje ako hlavná postava. Čo sa týka príbehu vlastne je to len o tom ako zviesť chlapa, zarobiť, alebo neskor ho aj okradnúť. Nie je to úplne najhoršie a niektoré scény sú dobre, ale moc ma nebavili ostatné postavy. Stavím sa, ženám sa to bude páčiť určite viac ako chlapom. 60% - 3* ()

filmfanouch

Jsem už poslední dobou unaven ze všech těch filmů, které se hrozně snaží propagovat girl-power. A ne proto, že bych byl hrozný sexista a viděl ženy ideálně jen za plotnou ale jednoduše proto, že mám pocit, že nikdo pořádně neví jak s onou girl-power pracovat a především ty filmy následně krom snahy ukázat girl-power nemají nic. Naposledy mi takhle strašně nesedli Šprtky to chtěj taky (Booksmart pro nesnášlivce tohoto debilního českého překladu) a vše co jsem zmínil nahoře k tomu filmu sedí. Špatný film to za mně není, kdovíjak dobrý ale taky ne. A já se pak nemohl dočkat kdy dorazí další pokus o prosazení girl-power. Ale od tohohle filmu bych fakt pracování s girl-power nečekal. A už vůbec bych nečekal, že strčí většinu girl-power filmů do kapsy! Pamatuji si jak vlastně vyšel trailer a hned jak jsem zaznamenal jména v obsazení jako Jennifer Lopez nebo Cardi B (!) říkal jsem si, že se mi do toho kina nějak extra chtít nebude a pravděpodobně mě to úplně mine. Tyhle dojmy ještě více utvrdil trailer. Byl sice fajn sestříhán, zápletka nezněla nezajímavé, obsahoval ale vše co mě utvrdilo v tom, že u mně funguje nálepka nezájem. A pak dorazí první recenze, většina jich začne strkat palce nahoru a dokonce začnou padat přirovnání k Vlku z Wall Street pro ženy. A hned tam ta motivace vidět ten film je. Hned napíšu, že ono přirovnání k Vlku z Wall Street je přehnané. A to hodně! A trailery navíc tak trochu lžou- Trailer se snaží tvrdit, že se naše hrdinky pokusí okrádat především makléře na Wall Street a oplatit jim tak to jak nějakou dobu okrádali lidi a prošlo jim to. A na ty makléře přece jen dojde, hlavním hrdinkám ale nejde jen o ně a pokusí se okrást i někoho kdo akcie na Wall Street neviděl ani z rychlíku. Není to film o makléřích, není to ani film o Wall Street. Je to film o striptérkách, kteří se prostě rozhodnou, že už je nebaví sbírat podíly a dýška ale vydělávat peníze. Fungují jako vlastně takoví Robin Hoodové, tedy ,,okrademe bohaté a následně obohatíme chudé´´. S tím rozdílem, že ta pasáž ,,obohatíme chudé´´ neplatí a naše striptérky obohatí jen sebe. Srovnání s Vlkem z Wall Street také bolí v tom smyslu, že Zlatokopky rozhodně nemají tak výborného vypravěče- Lorene Scafaria totiž opravdu není Martin Scorsese. Z Vlka z Wall Street je přímo cítit ta radost z vyprávění a fakt, že je ten film neskutečnej živej, vlastně vůbec nebrzdí a hází do diváka jednu věc za druhou (podobně fungují i Scorseseho Mafiáni). Podobné vypravěčské postupy jako u Vlka nebo Mafiánů jsou přitom ve Zlatokopkách cítit, Scafaria ale prostě není tak výborný vypravěč jako Scorsese. Rozhodně ale napsala zajímavý scénář, který se určitě musel hezky číst a na plátně v akci taky funguje. Zlatokopky vydařeně střídají žánry mezi komedií, dramatem i krimi. Fungují ve všech třech žánrových rovinách, skvěle se balancují a je snadné se v průběhu filmu uchechtnout i dojímat nad tím, že to ty hrdinky vlastně fakt nemají lehké a fakt, že se pokusí svůj vzhled a přednosti využít pro své obohacení je vlastně pochopitelný. Je to dlouhý skoro 2 hodiny a utíká to hodně slušně. Na nějaké ty podfuky a okrádání poprvé dojde až po necelé hodině, i předtím je ale uvedení do příběhu dost fajn. Scafaria dokáže hlavní striptérky udělat sympatické, trochu vykreslit prostředí v jakém se pohybují a především z nich udělat silné osoby i přesto, že jsou to striptérky. A právě v tomhle ohledu girl-power ten film funguje hodně solidně. Možná by to šlo ještě líp ale funguje to o hodně více než ve většině filmů, které se o girl-power pokouší. A to je na jednu stranu pozitivní věc, na druhou stranu ale i celkem smutná. Nikdy jsem jinak nebyl fanda Jennifer Lopez, tady mě ale bavila neskutečně. Dokonce bych její herecký výkon popsal jako ,, opravdový herecký výkon´´. Označení životní výkon asi v případě Jennifer Lopez neznamená zase tak moc, jsem ale stejně nucen ho použít. Nevím jestli se v brzké době Lopez opět dočká podobně velmi dobře napsané postavy, rozhodně bych jí to ale přál. Tady totiž ukázala, že hrát umí. Jenom lezla do věcí kde to zase tak moc předvést nemohla. Hrozně mě jinak baví Constance Wu. Tahle čínská herečka už se loni předvedla v komedii Šíleně bohatí Asiati a byla tam super. Tady opět získala hlavní roli a společně s Jennifer Lopez táhnou celý příběh. Wu je neskutečně super, především jí scénář dává příležitost se herecky vyblbnout ještě o trochu víc než Lopez a ona toho náležitě využila. Wu má zatím na dobře napsané postavy štěstí, myslím, že jí ještě nějakou dobu neopustí. Je to chytře napsaný, důstojně zrežírovaný a především to fakt silně propaguje girl-power. Neskákal bych do nebes z toho, že se nám tu objevil nový boží filmařský vypravěč, Jennifer Lopez je najednou herecká extratřída a objevila se nám tu nová klasika, která by si měla dojít pro nějaké to ocenění. Je to ale fajn věc, která stojí na silných hrdinkách, které nejen dobře vypadají ale mají i něco v sobě. Nějakou duši. Někde mezi 3 a 4 hvězdami, za podivné cameo Ushera (a svým způsobem i Cardi B) a za to, že nezazněli Zlatokopky od Rytmuse (hehe) jdu zatím spíš níž...... () (méně) (více)

lamps

Hezky pokládaný feministický argument, který to zkušeně uhrává bez vyostřenějších konfliktů a výrazného vývoje postav. Dobře se na to kouká a Lorene Scafaria zvládá montáž jednotlivých sekvencí na podtrženou jedničku, ale jako obhajoba represivních skutků v době deprese to působí příliš nevinně a odvázaně a jako obžaloba systému je to zjednodušující. Scorsese je zkrátka o dva parníky vpředu, přestože tady je podobně dobře zužitkovaný dobový soundtrack i motiv vypravěčů a navíc se před kamerou promenáduje Jennifer Lopez, která by sice mohla být mojí mamkou, ale jako přítelkyni bych ji bral pořád radši.. 65% ()

kingik

Šarm zralé padesátnice JLo ovládá celý film. A co se týče úrovně svůdnosti, je na co koukat. Ve striptýzovém baru se režisérka Lorene Scafaria zdržovala moc ráda, kochala se pohledem na dobře stavěnou dámskou osádku, to jí vydrží nějakých 40 minut. Pak už je třeba tvořit ony dramatické linie, kdy si vysloužilé striptérky berou na paškál bohatou klientelu z Wall Street, zdrogují ji a luxují jí kreditky. To se dost opakovalo, bez většího vzruchu. No tak tuhle fázi jsem zrovna neshledal nejzajímavěji podanou, občas to padalo do nudy. Přítomnost Jennifer Lopez dala filmu zajímavý rozměr. Zahrála svoji mrchu přesvědčivě a předčila většinu svých hereckých kolegyň, slabý herecký výkon předvedla hlavně Constance Wu v hlavní roli. Absolutně si nezískala divácké sympatie. Film určitě nemusel být tak dlouhý, takových dvacet minut bych z něj klidně ubral. Pracovalo se s reálným předobrazem striptérky, která konala v obdobném duchu, a vycházelo se i z publikovaných článků, což je na vyznění filmu celkem znát. Produkce filmu, kterou měla na starost známá zábavná dvojka Adam McKay a Will Ferrell, nevypadala vůbec špatně, ač nebyla nikterak štědrá na finanční prostředky. Štáb větší a atraktivnější část filmu strávil a pořídil v autentickém striptýzovém baru, ocením, že stěžejní kulisa nebyla kašírovaná, kostyméři nešetřili na herečkách a oblékli je patřičně luxusně, nasnímání určitě patří také k devízám filmu. Nějaká nahota se také vyskytuje, určitě by ale jeden čekal odvážnější odhalení dané už samotným prostředím, svléklo se jen "křoví", JLo se asi do úplné nahoty nechtělo. Námět je poměrně neokoukaný, vzdáleně mi podvodné a vypočítavé jednání dívek připomnělo české Světáky a občas probleskla reminiscence i na Striptýz s Demi Moore, bez toho trapného vyznění. Tematicky to není extra silné, má to režijní výkyvy, nicméně o (pánskou) zábavu se stará JLo a spol., což rozhodlo o kladné inspekci v klubu, kde vlkům z Wall Streetu nebylo přáno zažít rozkoš. 7/10 ()

Anderton

Hustlers sú nakoniec predovšetkým pokusom o rekonštrukciu jednej zaujímavej udalosti, než jasným vyjadrením sa k feminizmu, stavu spoločnosti, kde vlásnu peniaze a sex, postaveniu bohatých wallstreeťákov v spoločnosti a ich morálnej zodpovednosti za to, prečo ich baby obrali. V záverečných fázach sa ukazuje, že tak dlho sa ide so džbánom pre vodu, až sa rozbije a že ani tie hlavné hrdinky nie sú v tomto fikčnom svete až takými hrdinkami, akými sa spočiatku zdajú byť. Našťastie. Takže nie, nie je to film o tom, že ženy sú iba stopercentné obete a muži iba stopercentné prasatá. ()

silentname

"Hustlers" bude jedným z tohtoročných prekvapení. Nebol som moc na tento film zvedavý, do kina som lístok kupovať nechcel, no keď sa stal dostupným, sadol som si k nemu a pozrel som si ho. A musím povedať, že to bolo lepšie, než som si pôvodne myslel. V prvom rade si povedzme, že úvodné časti v roku 2007 sú podľa mňa vynikajúce. Jennifer Lopez pri tyči toho ukáže viac, než by mnohé tanečnice boli schopné predviesť. Neviem či mala dablérku, no rozhodne to bolo presvedčivé. A celkovo si myslím, že podala asi najlepší herecký výkon vo svojej kariére. Alebo minimálne najlepší herecký výkon, ktorý som mal ja možnosť vidieť. Jennifer Lopez sa mi skôr spája s romantickými komédiami alebo drámami, kde nie je toho potreba veľa. Teraz sa však dostala do role, ktorá je aj trošku náročnejšia a musí reálne niečo zo svojich schopností predviesť. A podľa mňa bola veľmi presvedčivá. Rovnako je na tom aj Constance Wu. Tá pôsobí z celého filmu asi najviac presvedčivo. Spôsob akým príbeh rozpráva, jej dialógy a jednotlivé scénky fungujú. Páči sa mi myšlienka, ktorá tu zaznie, že "materstvo je mentálna choroba". Keď ten film uvidíte, myslím si, že vám to dá zmysel. Nie je to myslené vyslovene ako negatívum. Ale každá matka by urobila to, čo je najlepšie pre vlastnú dcéru. A nechce ju ohrozovať. Rozumiem tomu veľmi dobre a byť v jej koži, asi by som urobil to isté. Napriek všetkému ostatnému. Príbeh ma taktiež zaujal. Nemôžem povedať, že súhlasím s rozhodnutiami, ktoré dámy v tomto filme urobili, ale dokážem im porozumieť. A okrem toho vidieť ako to všetko prebiehalo je zaujímavé. Minimálne mi to aj ako človeku dá obraz o tom, aké praktiky sa reálne môžu využívať. A hlavne sú to skutočne prípady, ktoré sa ťažko dokazujú. Lebo nie je veľa mužov, ktorí by ochotne priznali pred políciou priznali, že ich okradli striptérky. Stačí, že si sami pred sebou ponesú tú hanbu na celý život. Kde však film pre mňa trošku naráža sú scénky s reportérkou. Nemyslím si, že boli potrebné. Mohlo sa to odprezentovať ako jeden príbeh. Možno to tomu dodáva viac autenticity a okrem toho vďaka tomu máme na konci tú momentku, ktorú máme, ale inak to príbehu ako takému nepridáva moc. Pre mňa je to funkčný film. Som rád, že som ho videl a bol som ním príjemne prekvapený. Hodnotenie: B+ ()

Hammer a Lopez v akční romantice

Hammer a Lopez v akční romantice

28.10.2020

Armie Hammer a Jennifer Lopez byli obsazeni do nové akční romantické komedie Shotgun Wedding. Lopez už má s tímto žánrem samozřejmě bohaté zkušenosti, pro Hammera se ovšem bude jednat o premiéru.… (více)