Malý génius (S01E02) (epizoda)

Bart the Genius

Animovaný / Komedie

USA, 1990, 22 min

David Silverman

Jon Vitti

Richard Gibbs

100%(22.4.2018)

• snebka

• Hodnocení IMDB 7,8 • U nás poprvé vysíláno 15. ledna 1993 v USA 14. ledna 1990 • Bart: hele Lízo nesmíme prošvihnout chlápka s burákama. Marge: Tady se buráky neprodávají. Homer: Nemají tu pívo ani utopence :/ • Homer: Takový Einstein určitě neměl na růžích ustláno a přesto nakonec vynalezl žárovku • 75/100 • První díl pro: Ednu, Richarda (kámoš Lewise)(3.1.2017)

Druhá epizóda z prvej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" sa volá "Bart the Genius" (Malý génius). Bart Simpson si pri výberových školských testoch vymení svoj dotazník s triednym premiantom Martinom Princeom. Je vyhodnotený ako najlepší z celej školy. Dostane možnosť študovať v škole pre malých géniov. Tam sa však rýchlo ukáže, že jeho intelekt je výrazne nižší ako majú jeho noví spolužiaci. Brat sa prizná, že podvádza a vráti sa späť na springfieldskú základnú školu. *****(18.2.2017)

• - S animací této epizody bylo mnoho problémů. V úvodní scéně byl nesprávně zbarven banán, jelikož korejští animátoři toto ovoce neznali a obzvláště problematická byla poslední scéna v koupelně, včetně problémů se synchronizací úst. (henrycruel)

• - V DVD komentáři bylo odhaleno, že vzhled Dr. Pryora byl původně navržen pro ředitele Skinnera. Současný vzhled Skinnera je poté inspirován několika učiteli a ředitelem Matta Groeninga. (henrycruel)

• - První epizoda seriálu, která začíná úvodní znělkou, obsahuje scénu u tabule a také gaučovou scénu. (henrycruel)