Reklama

Reklama

Simpsonovi - Série 1 (1989) (série)


Taková nenormální rodinka (S01E04)

(epizoda)
  • USA There's No Disgrace Like Home

Obsahy(1)

Po incidentu na party u ředitele Burnse dospěje Homer k závěru, že jeho rodina není normální. Aby se zase měli rádi a byli k sobě hodní, nastoupí Simpsonovi do střediska rodinné terapie u doktora Moura. Protože to v jejich případě Mour vzdá, musí jim vrátit dvojnásobek peněz. A tak, co nedokázala medicína, dokáže nový televizor... (Česká televize)

(více)

Recenze (12)

Jaroslaf 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tuto (a první a druhou sérii vůbec) oceňuji hlavně z toho důvodu že charaktery postav jsou načtrtnuté přesně opačně než v pozdějších dílech. Homer není tupej skororetard, ale záleží mu na osudu své rodiny a dá se i říci, že se za ní v tomto dílu stydí, takže zastává přísný matriarchální charakter marge v pozdějších epizodách. Marge se tady mimochodem chová jako čuně. A to je na tom to zajímavý. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

To boli časy, kedy tvorcovia považovali iba Simpsonovcov za jedinú skutočne nenormálnu rodinku v Springfielde. Ono sa to časom zmenilo a krutá pravda o všetkých ostatných rodinách vyšla na pravdu božiu. Naša päťka najskôr šmíruje okolie, aby nabrali inšpiráciu, nakoniec ale skončia na terapii. Tá nie je najlacnejšia, ale terapeut číslo jedna urobil pri reklame jednu zásadnú chybu. ()

Wyrdas 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Opilá Marge... tady byla ještě v roli Homera. Zajímavé, co z takové trosky postupem času udělali. Nu, každý se asi může změnit. Naprosto mě rozsekalo srovnání andělské rodiny s ďábelskou. To nemělo chybu. Tady jsem se poprvé v tomto seriálu skutečně od srdce zasmál. "Povídají si, to se prý dělalo za starých časů." - V těch létech to tak možná bylo v USA, ale k nám to naštěstí dorazilo až od dvacet let později a já tak prožil šťastné dětství. To jen taková vsuvka. Doktor Mour a scénka v jeho ordinaci, další top. První epizoda s plným počtem hvězd, tohle se povedlo. Je fascinující, že dřív byl jediný morální a lidský člověk v Simpsonech právě Homer. Poučení z episody: Pokud za oknem vidíte neznámou rodinku s malými dětmi, zastřelte je! ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Štvrtá epizóda z prvej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" sa volá "There´s No Disgrace Like Home" (Taká nenormálna rodinka). Homer Simpson je veľmi nespokojný v akom stave sa nachádza jeho rodina. Vôbec spolu nedokážu vychádzať. Preto predá televízor a za získané peniaze zaplatí psychiatrovi Marvinovi Monroeum, aby dal do poriadku ich rodinné vzťahy. Absolvujú v jeho modernej ordinácii spoločnú rodinnú terapiu. ***** ()

Galerie (6)

Zajímavosti (17)

  • Když jsou Simpsonovi připoutáni k židlím a dostávají elektrické šoky, tak si v jednom záběru Líza prohodí místo s Maggie. (Duoscop)
  • Matt Groening zařadil tuto epizodu na 10. místo ve svém seznamu 10 nejlepších epizod všech dob. (henrycruel)
  • Když je Homer před svým domem, tak prohlásí, že pošlapal pár zvadlých kytek. V následujících záběrech se kytky střídavě objevují a mizí. (Duoscop)

Reklama

Reklama