Bart generálem aneb Kdopak by se Nelsona bál (S01E05) (epizoda)

Bart the General

Animovaný / Komedie

USA, 1990, 22 min

David Silverman

John Swartzwelder

Richard Gibbs

Pamätná epizóda, v ktorej sa na scéne prvýkrát objaví môj obľúbenec - notorický grázel, násilník a šikanista, ukrývajúci však pod drsným zovňajškom citlivú dušu Nelson Muntz aj s jeho trademarkovým "Ha-Ha!".(19.5.2017)

Piata epizóda z prvej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" sa volá "Bart the General" (Bart generálom alebo Ktože by sa Nelsona bál). Nelson Muntz a jeho dvaja poskokovia šikanujú celú springfieldsku základnú školu. Každý má z Nelsona strach. I Bart Simpson sa s nim dostane do konfliktu. Za pomoci svojho deda Abe Simpsona a majiteľa army shopu Hermana zmobilizuje proti nemu armádu týraných žiakov. Bart vyhlási Nelsonovi vojnu. *****(18.2.2017)

George Patton byl měkej. Teprve Bart Simpson svým tréninkem dohnat své zbloudilé stádo oveček k vítězství. :)(6.7.2017)

• snebka

• Hodnocení IMDB 8,1 • U nás poprvé 5. února 1993? V USA 4. února 1990 • Děda Simpson: Vážená redakce. Jsem znechucen tím jak líčíte staré lidi ve vašem vysílání. Všichni nejsme takoví sexuální maniaci, kteří nosí džíny a žertují s vnoučaty. Většinou jsme zatrpklí, jelikož slušnost je u nás na ústupu. Připojuji tento přehled slov, které bych už nechtěl v televizi slyšet. Za prvé podprsenka, za druhé idiot, za třetí pytlík. • Jeden z mých nejoblíbenějších dílů vůbec. Několik velice vtipných pasáží a spousta referencí na jiné filmy. • První díl pro Nelsona, starého židovského muže ( z domova důchodců), Hermana • 90/100(3.1.2017)

Aneb dnes již legendární epizoda a zároveň tribute Olověné vestě od génia Stanleyho Kubricka...(2.4.2019)

• - Scény, ve kterých se Bart zastane své sestry, snaží se neúspěšně bojovat proti šikaně, dostává radu od Marge, aby si promluvil s Nelsonem a Homer mu dává lekci bojových technik, jsou odkazem na seriál The Brady Bunch (od r 1969). (henrycruel)

• - V jedné scéně má Bart sluneční brýle, ve kterých se mu odráží jeho pochodující kamarádi. Jde o narážku na film Frajer Luke (1967), kde se objevila podobná scéna. (henrycruel)

• - Tato epizoda měla problémy s cenzory, kteří nechtěli, aby v hlavním vysílacím čase postavy říkaly „family jewels“, což je v angličtině označení pro varlata. Producenti seriálu námitky ignorovali a slovo v epizodě zaznělo. (henrycruel)