Smutná Líza (S01E06) (epizoda)

Moaning Lisa

Animovaný / Komedie

USA, 1990, 23 min

Wesley Archer

Al Jean, Mike Reiss

Richard Gibbs
  • Jaroslaf

Zdeprimovaná Rebelka Líza je top. Škoda že motiv této epizody byl později až do zblbnutí opakován v dalších dílech.(31.10.2018)

Šiesta epizóda z prvej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" sa volá "Moaning Lisa" (Smutná Lisa). Lisa Simpsonová sa dostane do ťažkej depresie. Pociťuje duševnú práznotu, emotívne vyhorenie a intelektuálnu samotu. S týmto ťažským psychickým stavom jej pomôže svojrázny afroamerický jazzový saxofónista Murphy alias Krvavé diasno. Lisa prežije svoje prvé smutné detské blues. No a Barta Simpsona a jeho otca Homera čaká veľmi dôležitý duel vo video boxe. *****(18.2.2017)

• snebka

• Hodnocení IMDB 7,6 • U nás poprvé 12. února 1993? V USA 11. února 1990 • První role pro Murphyho Krvavou dáseň, Janey Powellovou (Lisina hnědá kamarádka) • Docela nudný díl. Líza je smutná a Homer dostává náklep od Bárta ve videoboxu. • 50/100(3.1.2017)

100%(22.4.2018)

• - Originální název epizody paroduje slavný obraz od Leonarda da Vinciho „Mona Lisa“. (henrycruel)

• - Když na začátku epizody hledá Homer klíče, Margein náhrdelník mění postupně barvu z červené na bílou a zase nazpět. (henrycruel)

• - Hlavní dveře domu mají zámek na jiný druh klíčů, než jaké jsou ty Homerovy. (henrycruel)