Oblíbená televizní postava – a Bartův milovaný hrdina – šáša Krusty je obviněn z loupežného přepadení. Všichni jej zavrhují, jen Bart o jeho nevině nepochybuje. (Česká televize)

MM_Ramone

Dvanásta epizóda z prvej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" sa volá "Krusty Gets Busted" (Je Krusty vinný?). Je to detektívny príbeh o fingovanom lúpežnom prepadnutí, ktoré malo uvaliť podozrenie a vinu na známeho televízneho komika klauna Krustyho. Je obvinený a vzatý do väzby. Bart Simpson a jeho mladšia sestra Lisa sa pokusia preukázať jeho nevinu a vypátrať skutočného páchateľa tohto zločinu. ***** ()

Anderton

Bart a Líza konkurujú poručíkovi Columbovi a Bart s Ľavákom Bobom vytvárajú ešte slávnejšiu dvojicu protivníkov ako Batman a Joker. V máloktorej epizóde je Bart za čistého klaďasa, vlastne možno je toto tá jediná. Opäť ďalší legendárny diel, ktorý nezostarol a radi si ho pozrieme aj po dvadsiaty krát. Inak takto to dopadne, keď mládeži je predstavený idol - intelektuál, vždy sa z neho vykľuje podvodník. ()

Karamanlis

V rámci seriálu legendárna epizóda, v ktorej Bart prvýkrát (a zďaleka nie posledný) zachráni svojho milovaného šaša Krustyho a zároveň tak započne nepriateľstvo so svojou osobnou nemesis - psychopatickým géniom Levákom Bobom. ()

Sany33

Príbeh: Homer je svedkom lúpežného prepadnutia a páchateľ sa podobá na známeho televízneho komika klauna Krustyho. To prevráti život Barta a Lisy naruby a tak sa rozhodnú bojovať za jeho nevinu a nájsť skutočného páchateľa. Prevedenie: Presne tu v tejto časti sa začal písať dejovosť náročný konflikt medzi Bartom a Ľavákom Bobom. 93% ()

LachtanShows

Krusty je dle mého jednou z nejotravnějších postav celého žlutého fenoménu a každý díl o něm mi přijde naobtíž. Ten ale vůbec první, který se zabývá primárně ním, se mi strefil do noty. ()

snebka

• Hodnocení IMDB 8,3 • U nás poprvé 26. března 1993? V USA 29. dubna 1990 • Kent B. : Tím potěšíme diváky každého věku, kteří touží po informacích jako východní Evropa po svobodě. • První roztržka mezi Bartem a Levákem Bobem. Jeden z těch lepších dílů první série • První díl pro Kenta Brockmana, soudce Rona Snydera • 70/100 ()

Wyrdas

Nesmrtelná a tolikrát recyklovaná zápletka mezi Bartem a Levákem Bobem začíná právě zde. Naštěstí však tento jednoduchý příběh okořeňují Marginy sestry se svou sbírkou fotek z dovolené. "Od Ježíška pěkná knížka!" Poučení z epizody: Pálit knihy je stále v módě. Názor většiny je rozhodující a jen pitomec čůrá proti větru. ()

KuceraJohny

Epizoda, ve které začala věčná rivalita Bárta a Leváka Boba. Upřímně musím, říct, že Levák Bob je snad moje nejvíc nenaváděná postava ze všech. Tudíž každá epizoda s ním mě moc nebaví. Tady není rozdíl, ale na druhou stranu se mi líbila povaha Simpsonových dětí. ()