Spasitel trapitel (S02E16) (epizoda)

Bart's Dog Gets an F

Animovaný / Komedie

USA, 1991, 23 min

80%(22.4.2018)

• Hodnocení IMDB 7,5 • U nás poprvé 3. září 1993? V USA 7. března 1991 • Závěrečný monolog: Spasitel kousl Barta, Homerovi to bylo fuk • 83/100(3.1.2017)

Šestnásta epizóda z druhej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" (Simpsonovci) nesie názov "Bart´s Dog Gets an F" (Spasiteľ trápiteľ). Úvodná, v poradí prvá, debutová epizóda (Simpsons Roasting on an Open Fire) z prvej série pojednáva mimo iné aj o tom, ako rodina Simpsonovcov prišla ku svojmu psovi. Je to chrt a volá sa Spasiteľ (Santa's Little Helper). Zdá sa však, že im robí viac starostí ako radosti. Bart sa ho počase pokúsi vycvičiť a získať pre neho oficiálne papiere. Lenže so Spasiteľom to nebude také jednoduché. Preto reálne hrozí, že sa s ním budú Simpsonovci musieť rozlúčiť. *****(17.7.2020)

• - Při přepínání televize je na několik okamžíků vidět i Spinkalka Hahajová zlodějka z epizody Hezkej večer (1990). (Winster)

• - Jedná se o jednu z mála epizod, kde Homer nejde do práce a není vysvětleno, proč do ní nejde. (Winster)

• - Doktor Dlaha je zde nazýván jako doktor Hýbrt. (Winster)