Spasitel trapitel (S02E16) (epizoda)

Bart's Dog Gets an F

Animovaný / Komedie

USA, 1991, 23 min

80%(22.4.2018)

Šestnásta epizóda z druhej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" (Simpsonovci) nesie názov "Bart´s Dog Gets an F" (Spasiteľ trápiteľ). Úvodná, v poradí prvá, debutová epizóda (Simpsons Roasting on an Open Fire) z prvej série pojednáva mimo iné aj o tom, ako rodina Simpsonovcov prišla ku svojmu psovi. Je to chrt a volá sa Spasiteľ (Santa's Little Helper). Zdá sa však, že im robí viac starostí ako radosti. Bart sa ho počase pokúsi vycvičiť a získať pre neho oficiálne papiere. Lenže so Spasiteľom to nebude také jednoduché. Preto reálne hrozí, že sa s ním budú Simpsonovci musieť rozlúčiť. *****(17.7.2020)

Tak nie len Bart, ale aj Spasiteľ je pre Simpsonovcov krížom. Len keď sa pozriete do jeho smutných očí, tak mu toho prepáčite viac ako Bartovi. Netreba však ulpievať na nedôležitých veciach, a ak áno, tak si nezabudnite na rozdiel od Homera schovať koláč do chladničky.(16.1.2021)

• Hodnocení IMDB 7,5 • U nás poprvé 3. září 1993? V USA 7. března 1991 • Závěrečný monolog: Spasitel kousl Barta, Homerovi to bylo fuk • 83/100(3.1.2017)

• - Při přepínání televize je na několik okamžíků vidět i Spinkalka Hahajová zlodějka z epizody Hezkej večer (1990). (Winster)

• - Doktor Dlaha je zde nazýván jako doktor Hýbrt. (Winster)

• - V této epizodě se poprvé objevila Bernice Dlahová. (Duoscop)