Síla talentu (S02E18) (epizoda)

Brush with Greatness

Animovaný / Komedie

USA, 1991, 22 min

95%(22.4.2018)

Osemnásta epizóda z druhej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" sa volá "Brush with Greatness" (Sila talentu). Homer Simpson objaví v podkroví ich domu staré maľby, ktoré za mlada namaľovala jeho manželka. To v Marge znova prebudí jej vášeň a začne sa venovať výtvarnému umeniu. Homerov zamestnávateľ, Charles Montgomery Burns ju požiada aby ho namaľovala. Jej výtvor je však dosť kontroverzný, šokujúci. *****(22.6.2018)

• Cheeter

Námět s obrazem pana Burnse mi přišel slabší, za to Ringo v této epizodě vládl.(28.6.2018)

Je tu toho viac. Homer sa snaží schudnúť, Marge rozvíja svoj výtvarný talent, hrá tu Ringo Starr a bude sa maľovať portrét vnútornej krásy pána Burnsa (ups). A div sa svete, všetko sa síce pokazí, ale nakoniec všetko dobre dopadne. Homer v tobogáne nemá chybu, ako ani Burns na obraze. A záverečná hláška stojí za všetky drobné. Mohlo to byť trochu menej chaotické, ale kedysi bol ten chaos v Simposonovcoch lepšie zvládnutý než dnes.(17.1.2021)

"Nádhera! Moje práce se propojila s domovem!" (Homer doma našel v pokoji svého šéfa Burnse). Nade vše ční kouzelná linka s dobrotivým Ringem (samozřejmě se sám daboval, zpívá taky písen It Dont Come Easy).(17.1.2021)

• - V této epizodě se poprvé objevil Jeremy Freedman. (Duoscop)

• - Než si sedne pan Burns na židli, tak pod něj položí Smithers kapesník. V dalších záběrech už tam ale není. (Duoscop)

• - V epizodě zazní píseň „It Don't Come Easy“ od Ringo Starra. (Duoscop)