Lízin let do nebe (S02E19) (epizoda)

Lisa's Substitute

Animovaný / Komedie

USA, 1991, 22 min

"Prosím, paní učitelko, Bart traumatizuje třídu. Máš pravdu, Martine. Barte,hned toho nech. Prosím ano. Múžu to ještě vrátit zpět? Aby bylo vidět to zakousnutý kotátko!".Souměrné příběhy Barta, který kandiduje na předsedu třídy a Lisy, která se zamilovala do trídního učitele, oba na samostatný vymazlený díl.!" Homer (pro sebe) "Kdybys byl chytrej , tak se z toho vykroutíš. Ale to ty né. Dobrá. Na první místě je rodina...pro blbečky."(17.1.2021)

95%(22.4.2018)

Devätnásta epizóda z druhej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" sa volá "Lisa´s Substiture" (Lízin let do neba). Liza Simpsonová sa až po uši zamiluje do učiteľa Bergstroma, ktorý prišiel suplovať za ich triednu učiteľku Elizabeth Hooverovú. Obdivuje ho a žerie každé jeho slovo. Veľmi ju raní, keď sa slečna Hooverová vráti do práce a pán Bergstrom odíde do zahraničia. Je smutná z toho, že stratila človeka, ktorý pre ňu veľa znamenal a rozumel jej. *****(22.6.2018)

"Ty to vážně vůbec nechápeš, viď, tati ?!" - "Že mě něco nezajímá, neznamená, že to nechápu, Lízo.." ;)(12.5.2019)

Do výšok a oného neba túto epizódu podľa mňa vyťahuje záver, kedy sa ukáže Homer ako pašák a predvedie Líze, že je správnym otcom. Bart si opäť od neho odnesie zopár rád do života a správne zistí, že nie je dôležité byť predsedom v škole, keď z toho nebude mať prachy. Líza sa nám zaľúbila a šalie, čo je trochu otravné, ale je to doprevádzané niekoľkými super hláškami.(17.1.2021)

• - Na začátku epizody se ve třídě mění čas na hodinách. (Duoscop)

• - Na konci epizody se zmíní učitel o jednom evropském učenci. Tím učencem byl Jan Amos Komenský. (Duoscop)