Drobné kiksy nad komiksy (S02E21) (epizoda)

Three Men and a Comic Book

Animovaný / Komedie

USA, 1991, 22 min

Názorne ukázaný problém hromadného vlastníctva, ktoré nemôže dopadnúť dobre. Ide o ďalšiu legendárnu epizódu, ktorej nedominujú traja chlapci, ale Rádioaktívny Hugo a to aj napriek tomu, že nie je živou postavou. Obsesia komiksami ma celý život obchádza a tak som sa skôr zabavil v scénach, keď si Bart chcel zarobiť stovku u starej pani. Tá nerozumie pojmu inflácia a tak celotýždňovú výplatu 50 centov považuje za adekvátnu. Ale na prvé číslo Huga to nestačí...(18.1.2021)

"Já myslel, že když na někoho spadne atomovka, tak umře" - "Aspoň ses poučil"(17.8.2020)

• Hodnocení IMDB 8,4 • U nás poprvé 22. října 1993. V USA 9. května 1991 • Jedna z klasických epizod. Boj o komiks je určitě jednou z nejlepších pasáží, kterou nám Simpsonovi v druhé sérii nabídli. • První díl pro komiksáka • 90/100(3.1.2017)

Dvadsiata prvá epizóda z druhej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" sa volá "Tree Men and a Comic Book" (Drobné kiksy nad komiksy). Traja spolužiaci Bart Simpson, Milhouse Van Houten a Martin Prince si za spoločné peniaze kúpia prvé číslo komiksu o Rádioaktivnom mužovi. Spoločné vlastníctvo tejto vzácnosti medzi nimi vyvolá nepriateľstvo. Ukáže sa, že to nebol dobrý nápad, aby si komiks kúpili spoločne. *****(11.2.2017)

100%(22.4.2018)

• - V této epizodě se poprvé objevil komiksák Jeff Albertson. (Duoscop)