Homer usne v práci zrovna, když elektrárně hrozí výbuch. Doslova v poslední sekundě se mu podaří zabránit katastrofě – a stává se hrdinou. Ovšem jen Homer sám ví, že to bylo jen náhodou. (Česká televize)

DJ_bart

"Barte, moje máma mi zakázala se s tebou stýkat. Prý že na mě máš špatný vliv." "Jakej špatnej vliv, do hajzlu? Nemáš poslouchat mámu, máš poslouchat mě!" "Ale pokud ji neposlechnu, zakáže mi kapesné." "Kecy! Dám ti dvakrát tolik!" ()

Anderton

Najslávnejšie enikibenikliklikybé v seriálovej histórii. A Homerov zápis do histórie, respektíve do synonymického slovníka. Inak blbec, prečo to odpočítaval nahlas, mohol byť dvojnásobný hrdina, takto je zase Smithers Burnesov maznáčik a doživotný zamestnanec mesiaca. Potešia aj fóry mimo Homerovej dejovej linky, Bart má zákaz sa stretávať s Melhouseom, pretože jeho mama ho neprekvapivo prekukla. Ešteže je tu Marge a situáciu zachráni. A cameo tu má Magic Johnson. ()

MM_Ramone

Piata epizóda z tretej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" sa volá "Homer Defined" (Homerova definícia). Bezpečnostnému technikovi Homerovi Sipmsonovi sa podarí na poslednú chvíľu zabrániť úniku radiácie zo springfieldskej atomóvej elektrárne. Všetci ho považujú za hrdinu. Až do chvíle kedy výde najavo, že mal len neuveriteľné šťastie, že mal viac šťastia ako rozumu, že si iba "strihol si Homera". ***** ()

• V této epizodě se poprvé objevila Luann Van Houtenová, matka Milhouse. (Duoscop)
  • Pán Burns nosí parochňu na fotografii, ktorá je preložená, keď komunikuje s Kentom Brockmanom cez telefónny reproduktor. (Pat.Ko)
  • Při večeři mění plechovka od piva položená na stole barvu. (Duoscop)