Simpsonovi - Série 3 (1991) (série)

Zvláštní čarodějnický díl (S03E07)

(epizoda)
  • Česko Zvláštní čarodějnický díl II. (více)

Tentokrát se nadměrná konzumace sladkostí z Halloweenu projeví v divokých snech Lízy, Barta – a Homera. Objeví se v nich mimozemšťané Kang a Kodos, Bart umí číst myšlenky a Homer má dvě hlavy (ta druhá patří Burnsovi). (Česká televize)

Anderton

Nie príliš vyrovnaná séria troch strašidelných historiek. Nie žeby jedna bola slabšia či lepšia ako tá druhá, skôr sa v každej striedajú veľmi vtipné s rozpačitejšími fórmi. Nakoniec je tých skvelých ale toľko, že to výsledný dojem nemôže pokaziť. Homer ako mŕtvola a Burns ako Frankenstein nemajú chybu, len škoda, že sa z toho nevyťažilo postupom času viac. No a poučenie do života? Nikdy si neželajte svetový mier! ()

MM_Ramone

"The Simpsons" sú na prvom mieste v rebríčku mojich obľúbených televíznych seriálov. Americká animovaná rodinka zo Springfieldu ma dokáže vždy veľmi dobre pobaviť. Obzvášť rád mám špeciálne horrorové epizódy - "Treehouse of Horror". Prvý krát sa tento špecifický diel objavil v druhej sérii. Odvtedy sa to stalo pravidelnou tradíciou. Je vždy zložený z troch krátkych príbehov. Horrorová epizóda z tretej série obsahuje tituly: "Lisa´s Nightmare (The Monkey´s Paw)", Bart´s Nightmare (The Bart Zone)", Homer´s Nightmare (If I Only Had a Brain"). ***** ()

• Keď Burns a Smithers išli do laboratória, animátori sa rozhodli animáciu trochu vylepšiť a rozhodli sa použiť konkávne a konvexné obrazy Burnsa a Smithersa. Aj keď to bolo náročné a zabralo viac času, producenti cítili, že to bolo nevyhnutné pre ich majstrovstvo. (Pat.Ko)
  • Pôvodne bol Homerov robotický hlas nahrávaný po animácii, aby sa predišlo nátlaku na Dana Castellanetu. (Pat.Ko)