Vymyslet trest pro Barta vyžaduje od Homera nadlidské soustředění – a důslednost. Nakonec na to přijde – využije nejslabšího Bartova místa, lásky k šášovi Krustymu, a zakáže mu jít na jeho nový celovečerní film. (Česká televize)

MM_Ramone

Šiesta epizóda zo štvrtej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" sa volá "Itchy & Scratchy: The Movie" (Bartov trest). Do kín prichádza celovečerný animovaný film Itchy a Scratchy. Všetky deti zo Springfieldu sú z toho hotové. Samozrejme, že aj Bart Simpson to chce vidieť. Lenže kvôli neustálemu neposlušnému správaniu a nedostatku disciplíny mu jeho otec Homer zakáže, aby išiel na tento film. Ukáže sa to ako veľmi dobré výchovné opatrenie. ***** ()

Anderton

Tak trpký záver mi zabránil udeliť zase plnú paľbu, i keď by si to táto epizóda asi zaslúžila. Bart nemá veľa zmyslov života a Homer sa rozhodne, že jeden z toho mála mu zakáže. Čiže nemôže ísť na celovečerák Itchy a Scratchy: The Movie. Čo je asi niečo podobné, ako keby sme my nemali možnosť ísť v roku 2006 na The Simpsons" The Movie do kina. Otázkou teda ostáva, či záverečná scéna je predstava, alebo regulérny flashforward. Asi to druhé, ale aj tak mi bolo Barta ľúto. ()

• V této epizodě se poprvé objevil Čmeláčí muž. (Duoscop)
  • Jedná se o první epizodu, která má ve svém původním názvu Itchyho a Scratchyho. (Duoscop)