Město Springfield může investovat, má k dispozici velkou částku peněz. Co s nimi? Občané se rozhodnou pro návrh zavést ve městě jednokolejnou dopravu. Návrh Marge – opravit hlavní ulici – propadá. Ovšem vzhledem k tomu, že za jednokolejkou stojí podvodník a že prvním strojvůdcem má být Homer, je katastrofa na spadnutí. (Česká televize)

MM_Ramone

Dvanásta epizóda zo štvrtej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" sa volá "Marge vs. the Monorail" (Marge versus jednokoľajka). Občania mesta Springfield odsúhlasia na mestskej rade, že sa u nich postaví jednokoľajová dráha. Pri realizácii tohto projektu však naletia podvodníkovi. Lacný rýchlovlak sa hneď pri prvej jazde pokazí a životy účastníkov súšobnej jazdy sú ohrozené. Homer Simpson vo funkcii vlakvedúceho sa pokusí zabrániť tragédii. ***** ()

Anderton

Nabúchané hláškami od začiatku do konca. A ešte k tomu dosť drsné. A to nehovorím len o siamských dvojčatách, ale aj o zničenej hlavnej triede, obrovskej lupe, schodoch smerujúcim do prázdna, sťatom najstaršom strome v Springfielde, zničenom rodnom dome zakladateľa mesta a zbytočne minutých troch miliónov dolárov. V meste navyše už deti podozrivo svietia od barelov s rádioaktívnym odpadom a na svoju šancu čakajú rádioaktívne veveričky. ()

DocBrown

Jedna z těch nejlepších a nejklasičtějších epizod. Nimoy je tu sice k ničemu, ale přesto skvělý ... a opravdu k ničemu? Solární energie .. kdy se lidstvo konečně poučí? ()

NiaWolf

,,Pane Burnsi, za Váš odsouzeníhodný čin proti přírodě a lidským životům zaplatíte pokutu 3 milionu dolarů" ,,Smithers, peněženku mám v levé kapse... jo a koupil bych u tu sochu spravedlnosti" ,,Prodáno!" ()

snebka

• Hodnocení IMDB 9,0 • U nás poprvé 21. října 1994. V USA 14. ledna 1993 • Další ze Simpsonových klasik. Homer v tomhle díle dokázal, překvapivě použít i rozum. O to víc jedinečný tenhle díl je. • 85/100 ()