Po namátkové kontrole v atomové elektrárně si musí Homer doplnit kvalifikaci a vystudovat jadernou fyziku. Ovšem Homer zvláště v této epizodě prokazatelně na studia prostě nemá... (Česká televize)

Anderton

Tak tu mi prišlo, ako keby nikto z tvorcov nikdy nechodil na vysokú školu. Možno práve preto mi tretina pred štúdiom a tretina po pripadali vtipnejšie a trefnejšie. Niežeby ma historka s chudákom prasiatkom nepobavila. No a epizódu som videl prvýkrát, takže nefunguje ani nostalgia, ako pri 95% prípadov. No a ako to bolo s tým štúdiom? Išlo len o kurz so záverečnou skúškou, ktorá by nahradila bez problémov vysokoškolský diplom? ()

Trevor

Aj krátka anabáza na vysokej škole, viac menej z donútenia mi stačila nato aby som sa na epizóde veľmi dobre pobavil. A áno, veľa prasiat, nielen na vysokých školách, má vplyvných priateľov. Ostatní dostávajú dobré známky, nielen na výške za vedomosti. A je ich čím ďalej tým menej. Ale sledovať dospelé 40 ročné ženy, ako sa strkajú až po kotníky elitným profesorom bolo na mňa príliš a tak napriek samým A a Béčkam som školu zabalil. Tá pretvárka bola na mňa príliš. ()

MM_Ramone

Tretia epizóda z piatej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" sa volá "Homer Goes to College" (Homer ide študovať). Pri štátnej kontrole v springfieldskej atómovej elektrárni sa zistí, že bezpečnostnému technikovi Homerovi Simpsonovi chýba potrebné vzdelanie. Ak si chce svoju prácu udržať, musí si ho doplniť. Tak Homer začne študovať na vysokej škole. Ukáže sa, že to bude pre neho hodne náročné. ***** ()