Pan Burns, majitel springfieldské elektrárny, má narozeniny, na kterých mu zahraje i slavná skupina The Ramons. Ale pan Burns se neraduje, protože teskní – po svém medvídkovi z dětství. Ten se nakonec jako zázrakem opravdu najde – jenže patří Maggie Simpsonové... (Česká televize)

MM_Ramone

Štvrtá epizóda z piatej série amerického animovaného televízneho seriálu "The Simpsons" nesie názov "Medvídek". Je to moja jednoznačne najobľúbenejšia časť. Objavili sa v nej totiž členovia legendárnej new yorkskej punk rockovej hudobnej skupiny The Ramones. Vystúpili na oslave narodenín pána Montgomeryho Burnsa. Zahrali a zaspievali mu punkovú verziu "Happy birthday" a poslali ho do prdele. Jdi někam ty starej votrapo! https://www.youtube.com/watch?v=ASIwVnGhwTo ***** ()

Anderton

Pre mňa osobne jeden z najlepších dielov vôbec. Geniálne fóry od začiatku do konca, satira na Občana Kanea, ale nedrží sa priamo jeho dejovej línie. Čo je dobre, pretože nás čaká smršť pomaly toho najlepšieho, čoho sú schopní títo tvorcovia schopní. Boduje najmä pán Burns a nikdy vám asi nebude tak sympatický ako práve tu. Je to spojené ale skôr s tým, že je vtipný, nie žeby začal mať nebodaj rád ľudí, viď koniec oslavy. No a vždy keď mu bude najhoršie, pribehne Smithers prezlečený za Boba a hneď bude svet krajší. ()

Trevor

Občan Kane v podaní Simpsonovcov pobavil a treba uznať že bol veľmi dôstojnou paródiou na tento skvelý film. Či sa dostanem k hodnoteniu všetkých sérií ako tomu bolo v prípade South Parku netuším, ale táto epizóda ma určite skvelo navnadila. ()

Nataniel73

Tak tento diel je absolútna topka nielen v piatej sérii. Čo scénka to perla a k tomu ešte dojemná zápletka o stratenom medvedíkovi. Bobo je už za tie roky značne vypelichaný, ale pán Burns ho chce za každú cenu späť doma. Podobne ako v iných špičkových dieloch, aj tu sa hlavná dejová línia točí okolo Homera Simpsona a pána Burnsa. Do toho sa chudák pripletie aj dobrák Flanders, ktorý dostane sprejom do ksichtu. Všetko má ale šťastný koniec vďaka malej Meggie, ktorá sa nakoniec svojej obľúbenej hračky vzdá aby spravila starému pánovi radosť. "Dejte ty Rolling Stones zabít." ()