Flanders vyhraje dva lístky na zápas – Homer se mu vnutí jako parťák, a pak se mu lepí z vděčnosti na paty tak dlouho, že i Nedova svatá trpělivost a mírumilovnost dostává zabrat. (Česká televize)

MM_Ramone

Šestnásta epizóda z piatej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" sa volá "Homer Loves Flanders" (Homer miluje Flandersa). Ned Flanders vyhrá dva lístky na prestižný zápas v americkom futbale. Zoberie tam so sebou svojho suseda Homera Simpsona. Homer mu je za to tak nesmierne vďačný, že začne Neda považovať za najlepšieho priateľa. Lenže Ned Flanders čoskoro zistí, že byť kamarátom s Homerom Simpsonom je nad jeho sily. ***** ()

Anderton

Svet je hore nohami, Homer si obľúbi Neda a Ned zase začne v sebe pociťovať nenávisť. A jeho deti sa po ochutnaní cukru začnú chovať ako grázli. Aspoň na pár sekúnd. Samozrejme sa táto epizóda stala slávnou vďaka paródii na T2, je tu toho ale oveľa viac a tieto dve scénky sú tu akoby len mimochodom. No a posolstvo podľa mňa tkvie v tom, že ak ste bohatá futbalová hviezda, čo spáva s modelkami, mali by ste sa vyhýbať Nedovým kázňam. ()