Bart je znaven pravidelnou školní docházkou. Svým skrytým našeptáváním donutí učitele vzbouřit se proti panu řediteli a vstoupit do stávky. Situaci má plně pod kontrolou, i když se ředitel rozhodne přijmout suplenty z řad obyvatel městečka. Vše se rázem obrací, když do třídy jako učitelka nastupuje Marge. (Česká televize)

MM_Ramone

Dvadsiata prvá epizóda zo šiestej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" (Simpsonovci) sa volá "The PTA Disbands" (Koniec SRPŠ). Bart Simpson cielene, vypočítavo a rafinovane vyprovokuje stávku učiteľov v springfieldskej základnej školy. To sa mu však nečakane vypomstí, keď na ich uvoľnené miesto nastúpi jeho matka Marge Simpsonová. Stane sa jeho triednou učitľkou. Jej prítomnosť v škole ho strapňuje. ***** ()

Anderton

Stále mám aj po rokoch dojem, že z tohto námetu sa dalo vytrieskať totálne maximum, to jest mohlo ísť o jednu z najlepších epizód vôbec. Opäť ale nechýba viacero luxusných fórov, vrátane záverečnej scény a spôsobu, ako sa celý finančný problém vyriešil. No len mi tá Marge v škole príliš nesedela, tak trochu som sa s v jej prítomnosti za katedrou cítil ako Bart v lavici. Našťastie sa všetko ale elegantne vyriešilo. ()

• Když průvodkyně předvádí opravené dělo, tak vidíme ve hlídkové věži stráž. V dalším záběru je věž prázdná. (Duoscop)
  • Když je Vočko ve třídě, tak má před sebou položený prázdný papír. Později je ale popsaný. (Duoscop)
  • Když přijde Marge do třídy k Bartovi, tak je vidět nepopsaná tabule. Později je ale popsaná. (Duoscop)