Kdo postřelil pana Burnse? - 1. část (S06E25) (epizoda)

Who Shot Mr. Burns? (Part One)

Animovaný / Komedie

USA, 1995, 22 min

100%(22.4.2018)

"To je divné, pan Smithers si tu zapomněl sako." "To je divné, ředitel Skinner si tu zapomněl matku." --- Aneb další topková epizoda... "Myslím že nikdo z naší rodiny by nebyl schopen někoho zastřelit." "To by ses jen divila děvenko, já jsem si taky myslel že nikdy nezastřelím němce, ale dva roky po válce se mi to podařilo."(3.10.2017)

Dvojepizóda s detektívnym nádychom, v ktorej chamtivého patróna Springfieldu pána Burnsa počas jeho honby za bohatstvom ktosi postrelí. Tomuto dielu pripisujú aj samotní tvorcovia veľký význam a neskôr naň často odkazujú.(19.5.2017)

Dvadsiata piata epizóda zo šiestej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" sa volá "Who Shot Mr.Burns? Part One" (Kto postrelil pána Burnsa? 1.čast). Majiteľ springfieldskej atómovej elektrárne Charles Montgomery Burns si svoju agresivitou, nadradenosťou a bezohľadnosťou proti sebe popudil takmer všetkých obyvateľov mesta. Niektorých z nich pripravil o majetok, zdravie alebo hanebne zosmiešnil. Urobil si mnoho nepriateľov. Atmosféra je napätá. V závere epizódy nájdu pána Burnsa postreleného v mestskom parku. Šerif Clancey Wiggum bude musieť vypátrať páchateľa tohto zločinu. *****(22.7.2020)

10/10(23.12.2016)

• - Když spadne postřelený Burns na sluneční hodiny, tak jeho tělo v různých záběrech mění svou polohu. (Duoscop)

• - Když jí pan Burns se Smithersem bonboniéru, tak u toho zmíní epizody Medvídek (1993), Spasitel zabijákem (1992) a Burnsův dědic (1994). (Duoscop)

• - V tomto díle je Spasitel po nehodě jeho zvěrolékařem nazýván „Friský“ v českém dabingu. (Winster)