Na scéně se z ničeho nic objeví Homerova matka. Proč si Homer 27 let myslel, že je mrtvá? Kde celou tu dobu byla... Homerova matka tedy vypráví svůj životní příběh a hledá pochopení. (Česká televize)

MM_Ramone

Ôsma epizóda zo siedmej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" (Simpsonovci) sa volá "Mother Simpson" (Babička). Do života Homera Simpsona sa vracia jeho matka Mona Janet Simpsonová. Je to jej druhé účinkovanie v tomto seriály. Prvý krát sa objavila, či skôr sa len tak mihla, v pätnástom dieli z druhej série, ktorý nesie názov "Oh Brother, Where Art Thou?" (Ach, rodný brat, kde ťa mám?). Tento krát však dostala omnoho väčší priestor. Prišla, aby vysvetlila svojmu dospelému synovi, prečo ho musela opustiť, keď bol ešte len malý chlapec. Homer je z ich stretnutia nadšený, tak isto aj jeho deti a manželka Marge. Užívajú si to. Avšak rebelská minulosť Mony Simpsonovej ju znova dobehne, a bude musieť Homera a jeho rodinu opäť náhle opustiť. **** ()

Anderton

Simpsonovci to nikdy nemali s rodičmi alebo súrodencami jednoduché. Buď sa s nimi nedá vydržať, alebo niekde zmizli a pre potreby seriálu sa sem tam objavia. No a občas si pri nich poplačete ako v prípade epizódy Mother Simpson. Nebojte sa ale, stále je na čom sa smiať a slzy smiech neprebijú. No a pokiaľ ste mali Wigguma za totálneho blba, tak ho budete mať aj naďalej, ale už ho budete mať za dobráckeho blba Wigguma. ()

Akira777

Závěr jo tenhle byl jeden z nejvíce emotivních z celého seriálu, nové série již nikdy nedosáhli ani vtipu, ani emocí původních sérii, což je smutné. ()

Jello Biafra

Mimoriadne dojemný diel, kde sa vracia Homerova stratená matka Mona, ktorú v originále nadabovala moja obľúbená Glenn Close. Záverečná scéna lúčenia patrí medzi vôbec najsilnejšie momenty v histórii seriálu. ()