Simpsonovi - Série 10

(série)
Animovaný / Komedie
USA, (1998–1999), 8 h 29 min (Minutáž: 22–25 min)

Epizody(23)

snebka

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Průměr jednotlivých dílů osmé série 82% ***** (u Simpsonů dávám 5* od 80%). Říká se že zlatá doba Simpsonů byla mezi třetí až osmou či devátou sérii. Mě přitom Simpsonovi bavili až do nějaké osmnácté série. A přece jsem si tentokrát všiml znatelného poklesu kvality, což se mi dříve nestalo. Tím neříkám, že by desátá sezóna byla špatná to určitě ne, byla velice dobrá, avšak ne výborná. Vtipy sice byly v některých dílech ještě lepší než v předchozích řadách, ale celkové příběhy mě už zkrátka tak nezaujaly. Nejoblíbenější díl desáté řada: Ať žije Flanders! ()

Anderton

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ťažko napísať niečo nové pri zhrnutí ďalšej takmer bezchybnej série zo zlatého obdobia tohto seriálu. Rovnako je ťažké vybrať to najlepšie z najlepšieho, tak len spomeniem epizódy Starec a more, znova čarodejnícky diel, Dajte Líze pokoj alebo Asociácia Mensy, ale plný počet si zaslúžila určite nadpolovičná väčšina série. Viac ako jednotlivé epizódy ako celky si budete spomínať na niektoré dokonalé hlášky a táto séria ich bola plná od prvej do poslednej epizódy. A nezabudnite, že od tejto série vieme, že všetci žijeme v "koblihovom" vesmíre. ()

bart_

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Pane bože, oni dojí krysy!" "Krysy?! To je skandál! Mluvili jsme maximálně o psech!" --- Prostě špica! ... "Marge, tobě jsem u toho soudu taky změnil jméno." "Co?!" "Odteď jsi Klára Prsatá." "Cože?!" "Příjmení si potom můžeš změnit na macatou." "Nechci být ani Klára Prsatá, ani koza macatá." ()

MM_Ramone

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

01. Školní večírek, 02. Kouzelník z Evergreen Terrace, 03. Bart v úloze matky, 04. Speciální čarodějnický díl IX, 05. Dojezdy pro hvězdy, 06. Šťastná doba hippies, 07. Líza má jedničku, 08. Homer Simpson a ledvina, 09. Střet s mafií, 10. Ať žije Flanders, 11. Bart se nevzdává, 12. Sportovní neděle, 13. Homer - Maxi Obr, 14. Mor na Amora, 15. Marge - královna silnic, 16. Dejte Líze pokoj, 17. Na plnej plyn, 18. Simpsonovské biblické příběhy, 19. Outsider-art, 20. Stařec a moře průšvihů, 21. Za peníze si Monty lásku nekoupí, 22. Asociace Mensy zachraňuje Lízu, 23. Třicet minut v Tokiu ***** ()

• Homer má ve svém karavanu fotky postav, kterým chybí obličeje. (Duoscop)
  • Originální název epizody When You Dish Upon A Star je odkaz na píseň z filmu Pinocchio (1940). (peeteno78)
  • Mark Hamill hraje v této epizodě dvojroli. Kromě sebe samého nadaboval také postavu instruktora ochranky. (peeteno78)