Homera ničí vědomí, že promarnil půlku svého života, a ještě nic nedokázal. V porovnání s Edisonem si připadá jako nýmand. A tak se pouští do svých vlastních vynálezů... (Česká televize)

MM_Ramone

Druhá epizóda z desiatej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" (Simpsonovci) sa volá "The Wizard of Evergreen Terrace" (Kúzelník z Evergreen Terrace). Homer Simpson je fascinovaný životom, prácou a vynálezmi Tomasa Alvu Edisona. Rozhodne sa, že pôjde v jeho šľapajách. Chce sa tiež stať takým úspešným vynálezcom ako bol Edison. Lenže jeho nápady sú buď neoriginálne, nepraktické alebo vyložene hlúpe. Je z toho značne flustrovaný. ***** ()

Anderton

Kutil Homer, to nemôže sklamať. Chvíľu to síce trvá, ale keď sa jeho myseľ naplno rozbehla, bol nezastaviteľný. No a pointa? Najlepšie vynálezy vás môžu napadnúť, keď začnete zaspávať na stoličke pri premýšľaní a začnete padať dozadu. Ale čo z toho, keď pri akcii, vďaka ktorej sa môžete stať milionárom, necháte vašu múdru hlavu doma. To z toho potom budú mať osoh len Edisonove deti. ()

NiaWolf

,,Marge, promarnil jsem půlku života!" ,,Pane, potřebujete odtahovou službu?" ,,O čem to sakra blábolíš, Marge?" • ,,DORAŽ HOO! DORAŽ HOO!" • ,,Homere! Tys to měl nastavené pro šlapky!" ()