Bart zase řádí jako černá ruka a Nelsonovou puškou zastřelí ptáka sedícího na vajíčkách. Svědomí se v něm ale ozývá čím dál hlasitěji, a tak se Bart o ta opuštěná vajíčka začne starat... (Česká televize)

MM_Ramone

Tretia epizóda z desiatej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" (Simpsonovci) sa volá "Bart the Mother" (Bart v úlohe matky). Bart Simpson spolu so svojim spolužiakom a kamarátom Nelsonom Muntzom strieľajú zo vzduchovky. Bartovi sa viac menej náhodou podarí zastreliť vtáka, ktorý vo svojom hniezde sedel na vajíčkach. Nie je z toho zrovna nadšený, prepadnú ho výčitky svedomia. Rozhodne sa, že to napraví tým, že sa postará o to, aby sa mláďatá vyliahli. Začne sa poctivo starať o vajíčka. Jeho i celú rodinu Simpsonovcov prekvapí, keď sa namiesto vtákov vyliahnu exotické jašterice. **** ()

Anderton

Bart je síce v úlohe matky, ale netuší, koho v skutočnosti privedie na svet. Ešte predtým ho ale čaká zaujímavé popoludnie s Nelsonom, hodina strelectva. Najlepšie fóry patria zase Homerovi, teda skôr jeho telu, pretože jeho mozog trpí krátkodobou pamäťou a my sledujeme, čo všetko môže spôsobiť jedna odmontovaná žiarovka. Svojim plánom na zachovanie rovnováhy v meste sa blisne na konci Skinner. ()

• Jedná se o poslední epizodu, ve které se objeví béčkový herec Troy McClure. Jeho dabér Phil Hartman byl totiž zavražděn svojí manželkou. Tvůrci ho nechtěli nahradit nikým jiným, a tak se rozhodli postavu ze seriálu vyřadit. (peeteno78)
  • Když přijede Marge k Nelsonovi pro Barta, tak vidíme pušku opřenou o strom. Později tam už ale není. (Duoscop)