Homer pátrá v minulosti své matky a zjistí, že v 60. letech byla nadšenou stoupenkyní hippies. A Homerovi se natolik ideály „květinových dětí" zalíbí, že je v 90. letech znovu začíná prosazovat... (Česká televize)

MM_Ramone

Šiesta epizóda z desiatej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" sa volá "D´oh-in´in the Wind" (Štastné časy hippies). Homer Simpson pri pátraní po svojom strednom mene zistí, že jeho matka bola aktívnou vyznávačkou spôsobu života deti kvetou. Zoznámi sa s jej dvoma bývalými kamarátmi a začne ziť ako hippiesák. Vďaka jeho afektovanej premotivovanosti sa mu podarí omámiť celý Springfield marihuanovým nápojom. ***** ()

Anderton

Takto sa Homer snáď ešte nikdy nerozšupol, dokonca ani vo vesmíre. Všetci vieme, že jeho mama bola hipisáčka a tak neprekvapí, že niečo z jej génov sa prenieslo aj na synáčka. Ale hipisárčina nie je o genetike, ale o spôsobe života a tak nech sa Homer snaží čo to ide, skôr svoje okolie otravuje, než že by si získaval sympatie. Podstatnejšie však je, že hláškuje ako o život: "Sloboda pre dvojčatá!" a pripraví pre celý Springfield jeden z najšťastnejších dní miestneho obyvateľstva. ()

Nataniel73

Jeden z TOP 10 dielov skvelej simpsonovskej rodinky. Homer tu perlí jedna radosť. "Jaké měkoučké pončo. Homre, měl bys to pončo nejdřív vyprat, ten pes má kožní a močové potíže. Se zbraní na člověka? Múžete zničit naše těla, ale nikdy neutišíte zpěv našich srdcí. Nedáme, my se utlačovat nedáme....chlapi pomozte mi! Vyndáte mu tu kytku? Jsem lékař a ne zahradník." Homer ako hipisák je vo svojej jednoduchosti dokonalý predstaviteľ tohto hnutia. "Jsi skvělej hipisák. Jsi línej a smrdíš." ()