Po narození Barta zašel Homer do místní knihovny, chystal se totiž svému prvorozenému předčítat slavné příběhy z historie. Nedošlo na to ani u Lízy, ani u Maggie – až teď díky upomínce vzal Homer poprvé půjčenou knihu do ruky. A tak se Simpsonovi přenesou do starověké Troje, Hamletova Dánska a do doby Jany z Arku. Kdo z rodiny asi bude Odysseem, kralevicem dánským či Pannou orleánskou? (Česká televize)

Anderton

Zasadenie obyvateľov Springfieldu do historických, resp. fantazijných reálií nemá skoro nikdy chybu a tentokrát vážne vôbec žiadnu. Homer ako Odyseus, Líza ako Johanka z Arku a Bart ako Hamlet, čo chcieť pri paródii viac. Množstvo skvelých fórov, z ktorých sa ťažko vyberajú tie najlepšie. Napriek tomu neodporúčam Francúzom, ortodoxným kresťanom a pre istotu ani Angličanom. Dáni by túto epizódu tiež mali brať s nadhľadom. ()

DocBrown

Diky tomuhle dilu jsem odpovedel spravne otazku ucitele anglictiny, jak byl zabit kral. Nevedel jsem to, jen jsem to zkusil a z meho vysvetleni, kde jsem se to dozvedel, nebyl ucitel moc nadseny. ()