Náhoda přivede otce Simpsona do kurzu asertivity – a vyklube se z něj nečekaně vnímavý žák. Každý den dělá pokroky a my máme brzy před sebou úplně jiného Homera: Homera rázného, Homera snaživého, Homera workoholika... (Česká televize)

Anderton

Nijako zvlášť mi nerezonuje, keď je Homer (alebo aj ďalšie postavy) zasadený do extrémnej úlohy, avšak v tomto prípade je jeho dosadenie do vedenia elektrárne skvele zmotivované. Vtipné sú aj úvodné momenty, kedy Homer zisťuje, že je v ňom možno viac ako si myslí a samozrejme na to potreboval špeciálny motivačný kurz. Naplno sa to rozbehne ale až s Homerom "v sedle" spoločnosti. Špeciálne pobaví rokovanie počas jazdy za (nad) motorovým člnom alebo výstavba živej hrobky. ()

NiaWolf

,,Homere, vy už jste neolejoval!" ,,Třikrát!" ,,Ten olej měl vystačit pro celou třídu! Tady máte čtvrťák a zavolejte mamince, že z Vás striptér nebude!" • ,,Vy tam! Vy jen tlustej kluzkej plešoune!" ,,Ha! Vy o mně všechno víte!" • ,,Nejdříve k podnikovému pikniku - bude uvnitř elektrárny, občerstvení nebude a jedinou náplní bude práce. Jo a piknik se ruší." ()

ModryPlamen

Homer sa omylom dostane do kurzu na zlepšenie svojich pracovných schopností. Na seminári dostane aj knihu. Rady z knihy využije v práci. Zhromaždí chyby, ktoré nájde na pracovisku a zájde za šéfom. Podľa knihy má dostať povýšenie za iniciatívu, avšak Burns ho ignoruje. Príde však na spôsob ako sa stať šéfom jadrovej elektrárne. Tento diel je prvý, ktorý si výrazne kopol do prequelovej trilógie SW. Konkrétne: Lenny a Carl šermujú rádioaktívnymi tyčami a hádajú sa, čo je horšie, či Skrytá hrozba alebo Klony útočia. Ani jeden z uvedených filmov nepovažujem za zlý, preto ma tento súboj urazil. Je to sprostý hejt od ľudí, ktorí prequelovú trilógiu hodia do koša len kvôli Jar Jarovi. Žiadna vtipný odkaz na SW sa tu nekoná. ()