Springfieldskou základní otřese skandál a sundá Martina z místa předsedy školní rady. Další volby vyhraje Líza. Moc a popularita však s sebou nesou i jistou zaslepenost, a tak Líza hned neprokoukne intriky ředitele Skinnera, díky nimž se z ní vlastně v očích dětí stává zrádce... Celá epizoda je odrazem muzikálu Evita, a v podání springfieldských talentů uslyšíme varianty známých árií. (Česká televize)

Anderton

Trochu divná zápletka, ktorá je podriadená svojmu predobrazu. Nejde priamo o paródiu Evity, skôr z nej čerpá, čiže máme tu zopár piesní a nechýbajú aj fóry. Tie ale nie sú až tak vypečené ako obvykle, až je najvtipnejší Willie ako vedľajšia postava, jeho historka zo stávky v Edinburgu je skvele vypointovaná. Ide skôr o experiment a keďže mi spievané epizódy príliš žily netrhajú, zostanem pri štyroch hviezdach. ()

MM_Ramone

Tretia epizóda z pätnástej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" sa volá "Predsedkyňa pre parádu" (The President Wore Pearls). Lisa Simpsonová sa stane novou predsekyňou žiackej rady springfieldskej základnej školy. Chce v tejto funkcii dopomôcť tomu, aby sa zlepšila úroveň výučby, študijné podmienky a spokojnosť žiakov. Avšak vedením školy je oklamaná a zmanipulovaná, takže jej snaha o zmeny sa stane nereálna. Táto epizóda je parafrázou na filmový muzikál "Evita". ***** ()