Reklama

Reklama

Simpsonovi - Série 16 (2004) (série)


Speciální čarodějnický díl (S16E01)

(epizoda)
  • USA Treehouse of Horror XV

Obsahy(1)

Jako již tradičně, speciální čarodějnický díl je rozčleněn do tří strhujících příběhů, při jejichž sledování se vám budou ježit vlasy hrůzou... V prvním příběhu Nedova zóna má Homerův soused pravdivé představy o tom, jak kdo zemře, v druhé části s názvem Čtyři popravy a jeden pohřeb se vydáme do Londýna roku 1890 a budeme pátrat po nebezpečném vrahounovi Kotletkovi a nakonec v příběhu Šéfovi v břiše se Simpsonovi vydávají na pomoc Maggie do trochu nezvyklého prostředí. (Česká televize)

(více)

Recenze (9)

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"The Simpsons" sú na prvom mieste v rebríčku mojich obľúbených televíznych seriálov. Americká animovaná rodinka zo Springfieldu ma dokáže vždy veľmi dobre pobaviť. Obzvášť rád mám špeciálne horrorové epizódy - "Treehouse of Horror". Prvý krát sa tento špecifický diel objavil v druhej sérii. Odvtedy sa to stalo pravidelnou tradíciou. Je vždy zložený z troch krátkych príbehov. Horrorová epizóda zo šestnástej série obsahuje tituly: "The Ned Zone", "Four Beheadings and a Funeral", "In the Belly of the Boss". ***** ()

Reklama

Anderton 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Kingova a Cronenbergova Mŕtva zóna, Jack Rozparovač a nakoniec Fantastická cesta, to sú námety na ďalší takmer dokonalý špeciálny čarodejnícky diel. Osobne ma najviac pobavila prvá epizódka, keďže mám film veľmi rád. To platí aj o Fantastickej ceste, ktorá je tu skvele vypointovaná, povedzme že ešte lepšie ako v origináli. No a z toho Londýna roku 1890 sa predsa len dalo vyťažiť viac, ale identita vraha je prekvapivá. ()

Zajímavosti (2)

  • Úryvky z prvního příběhu byly použity v písni od heavymetalové skupiny Okilly Dokilly, která hraje tzv. "nedalovou" hudbu. Jde o metalový subžánr, inspirovaný simpsonovskou postavou Neda Flanderse. Všichni čtyři členové kapely vystupují v přestrojení za Flanderse a většina textů jejich písní jsou jeho citáty. (peeteno78)
  • V jednom z příběhů hraje Líza postavu Elizy Simpson, která je parodií na známého detektiva Sherlocka Holmese. Postava Elizy Simpson v podání Lízy se v seriálu znovu objeví v epizodě Barva žluti (2010). Přesto spolu tyto dvě postavy nesouvisí. (peeteno78)

Reklama

Reklama