Kamarádka Marge, Selma, svobodná stará panna, začne na stará kolena moc toužit po dítěti. Jedinou možností je adopce, ale k tomu je potřeba otec. Spolu s Marge přemluví Homera, který se aspoň na chvíli musí vydávat za jejího manžela. Nakonec všichni odlétají do Číny, kde je možno adoptovat jedno čínské děvčátko. Ovšem tak jednoduché to ale nebude... (Česká televize)

Anderton

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Ďalšia politicky ladená a značne provokatívna epizóda, až je človek rád, že na jej základe nezačala vojna medzi USA a Čínou. Dozvieme sa, že čínsky komunizmus a dopravný inšpektorát majú isté styčné byrokratické prvky. Uvidíme ďalší pokus o prekročenie, či skôr preskočenie čínskeho múru a Homer sa dostane do krížku s pandou. Najlepší je ale asi čínsky Bart. Len je škoda, že sa do Springfieldu nakoniec asi nedostane a nebude tak pokračovať v seriáli. ()

MM_Ramone

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Dvanásta epizóda zo šestnástej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" (Simpsonovci) sa volá "Goo Goo Gai Pan" (Čínsky nášup). Selma Bouvierová, staršia sestra Marge Simpsonovej, zatúži po tom, aby sa stala matkou. Keďže je slobodná, nemá žiadneho partnera a ani nijaké iné výhliadky na tehotenstvo, rozhodne sa, že si dieťa adoptuje z Číny. Ku tomu však potrebuje, aby sa Homer Simpson vydával za jej manžela. Homer po intenzívnej prosbe Magre s tým súhlasí a tak sa spoločne vyberú do Čínskej ľudovej republiky. *** ()

• Název epizody Goo Goo Gai Pan je parodií na čínské jídlo „Moo Goo Gai Pan“. (peeteno78)
  • V této epizodě se poprvé objevila Ling, adoptivní dcera Selmy Bouvier. (Duoscop)
  • Během závěrečných titulků epizody Čínskej nášup nám režisér David Silverman ukazuje, jak nakreslit Barta Simpsona. Důraz klade na jeho ježaté vlasy, na nichž vždy vidíme devět špiček. (TheBoxer)