Kárlstátovy jeskyně – objeveny v roce 1956 Kárlovým otcem. Tak právě tam se vydá rodinka Simpsonových na výlet. A nebyli by to oni, kdyby vše probíhalo, jak má. Homer se zřítí a jejich návrat je ohrožen. Marge s Bártem jdou pro pomoc a Líza s otcem zůstane, a aby se nenudili, začne mu vyprávět nekonečný příběh... (Česká televize)

Anderton

Málokedy ponúknu Simpsonovci komplikovaný puzzle systém rozprávania, jednu legendárnu časť sme tu už v tomto smere mali a Nekonečný príbeh je opäť geniálnou hračkou. Príbeh príbehu v príbehu a tak ďalej, kde sa zápletka ale rozpletie vo westernovom finále, kedy sa všetky dejové línie spoja a všetko sa vyrieši. Tak si k telke zoberte tužky a papiere a začnite si robiť graf. ()

LEATHERFAC

Naprosto dokonalá až geniální epizoda s fůrou skvělých gagů a nápaditých příběhů v příběhu.  Barney - jak se pořád vracíš zpátky? Jsem opilec - nemám páru o tom co jak dělám!  :-))) Jako bonus se tu ještě dozvíme, jak se z archeologa Indiana Haďáka stal vyhlášený Sprinfieldský zločinec. A ten fór na začátku je opravdu odkaz na Karlsbad - neboli Karlovy vary německy? ()

• Během vyprávění Lízina příběhu zazní 6. symfonie („Pastorální“) německého skladatele Ludwiga van Beethovena. Hned na začátku, když se Líza prochází přírodou, zazní úplný začátek skladby. V momentě, kdy ji začne honit kozel (a pronásleduje ji až k Burnsovi), začne hrát 4. věta symfonie (motiv bouře). (Idée_fixe)
  • V této epizodě se z dopisu Mosesa „Vočka“ Szyslaka dovídáme, že se Edna Krabappelová přistěhovala do města jako dospělá a že se Chester „Haďák“ Turley stal kriminálníkem až potom, co ho Vočko okradl o tašku zlatých mincí. Nicméně v epizodě Vyrůstáme ve Springfieldu vidíme náctiletou Ednu na chodbě střední školy a Haďáka při šikaně spolužáka. (StrYke)