Excentrický umělecký filmař Declan Desmond nabídne Springfieldu natočení unikátního dokumentu a najme si na to pár lidí přímo z města. Dokument má pojednávat o vývoji Springfieldu od historie až po současnost a najdeme v něm mezi hlavními aktéry i Marge, Vočka nebo Homera. (Česká televize)

Anderton

Chápem, že podobné špeciálne diely, ak nejde o ten čarodejnícky, nie sú pre každého. Tento nápad ma ale dokonale oslovil a spracovanie je ešte lepšie, než som čakal. Uplynulých 32 rokov niektorých vybraných obyvateľov Springfieldu sa nemôže zaobísť bez Homera (ten nás aj režiséra na chvíľu dokonale oklame), najviac pobaví ale mačacia žena, tam ide o skutočne veľmi smutný príbeh. No a práve preto aj najvtipnejší, že. ()

• Když jsou Simpsonovi v Burnsově sídle, tak je vedle Marge svícen, ale v pozdějším záběru tam není. (lardko)
  • Jedná se o jednu z nejkratších epizod Simpsonových se stopáží pouhých 19 minut a 49 sekund. (peeteno78)
  • V této epizodě se dozvíme, že šílená Kočičí dáma Eleanor Abernathyová chodila s Homerem do stejné školy. (sibuk)