Homerova matka se rozhodne skoncovat s životem uprchlice a aktivistky a vrátí se zpět za rodinou do Springfieldu. Mona ale náhle umírá a Homer si vyčítá, že jí před smrtí vlastně ani nestihl říct, jak moc ji má rád a že se s ní hádal. Rozhodne se tedy alespoň splnit matčino poslední přání – rozsypat její popel do jezera Wastershare ve Springfieldském Monument Parku. To ale ještě netuší, jaké to bude mít následky. (Česká televize)

snebka

• Hodnocení IMDB 7,0 • V USA 11. května 2008 • Dílý s Homerovou matkou patřily k tomu nejlepšímu, co Simpsonovi nabídli. Obzvlášť ten první. Škoda, že jsme se s ní nerozloučili důstojnější epizodou. • 64/100 ()

Anderton

Kto by to povedal, že z opätovného stretnutia Homera a jeho mamy bude paródia na Bondovky. A hlavným zloduchom bude Burns. No možno nikto, ale zase to ani nikoho neprekvapí. Z látky sa asi dalo vyťažiť viac, ale potešilo praktické využitie predmetov z dedičstva pred ekologickou katastrofou. Najlepšia scéna je ale ešte tá pred samotnou hlavnou zápletkou, Homer verzus desiatky plyšových medveďov. ()

• Obchodní řetězec Stuff-N-Hug je parodií na obchodní řetězce Build-A-Bear. (peeteno78)