Speciální čarodějnický díl XXV (S26E04) (epizoda)

Treehouse of Horror XXV

Animovaný / Komedie

USA, 2014, 21 min

Tituly a réžia: "School is Hell", "A Clockwork Yellow", "The Others" - Matthew Faughan. Chcel by som sa vyjadriť k úpadku kvality Simpsonovcov prostredníctvom tohto špeciálneho "Treehouse of Horror" dielu, na ktorom je to rovnako poznať. V minulosti som dúfal, že Simpsonovci už nikdy neskončia, ale teraz už viem, že je neskoro. Je očividné, že tvorcom nedochádzajú nápady takzvane "pomaly, ale isto", naopak, priam násobne! Simpsonovci boli geniálny satiristicko-recesistický seriál, určený predovšetkým pre dospelé publikum, ale z týchto nových častí ten pocit rozhodne nemám. S čistým srdcom môžem povedať, že väčšina moderných, mládeži prístupných animovaných filmov má viac drsných gagov a vtipnejších odkazov, ako noví Simpsonovci. To mi trhá srdce. Tvorcovia by už mali nadobro prestať tvoriť a radšej si hľadať živobytie prostredníctvo čohokoľvek iného.(18.6.2017)

"The Simpsons" sú na prvom mieste v rebríčku mojich obľúbených televíznych seriálov. Americká animovaná rodinka zo Springfieldu ma dokáže vždy veľmi dobre pobaviť. Obzvášť rád mám špeciálne horrorové epizódy - "Treehouse of Horror". Prvý krát sa tento špecifický diel objavil v druhej sérii. Odvtedy sa to stalo pravidelnou tradíciou. Je vždy zložený z troch krátkych príbehov. Horrorová epizóda z dvadsiatej šiestej série obsahuje tituly: "School is Hell", "A Clockwork Yellow", "The Others". *****(7.1.2017)