Simpsonovi

(TV seriál)
Animovaný / Komedie
USA, (1989–2021), 262 h 44 min (Minutáž: 20–25 min)

John Swartzwelder, Dan Greaney, David X. Cohen, Richard Appel, (více)

Dan Castellaneta, Julie Kavner, Nancy Cartwright, Yeardley Smith, Harry Shearer, Hank Azaria, Marcia Wallace, Pamela Hayden, Tress MacNeille, (více)

Série(33) / Epizody(728)

Natvrdlý lenoch Homer, pedantská puťka Marge, drzounský Bart, přechytralá Líza a roztomilá Maggie – to jsou členové rodiny nejslavnějšího a nejpopulárnějšího animovaného seriálu Simpsonovi. Už dvacet let se jich miliony fanoušků na celém světě nemohou nabažit a v pravidelných intervalech nakukují do zákulisí legendárního Springfieldu, aby byli svědky neuvěřitelných dobrodružství bláznivé, ale přesto vlastně normální americké rodinky. Simpsonovi si získali své obecenstvo především neotřelým a trochu drsným humorem, s nímž vykreslují typickou americkou rodinu z městečka Springfield. Ta se skládá z pěti naprosto odlišných lidí, pro které je občas pořádně těžké se sebou vyjít. Nemluvě o ostatních obyvatelích města, v němž to opravdu neustále žije – je tu vlastní upadlá kultura, zkorumpovaná politika, drsná mafie a lenivá policie, ale také prostí občané, kteří se každý týden chodí kát do místního kostela. V neposlední řadě si mohou diváci všimnout jednoho všudypřítomného detailu – Simpsonovi totiž téměř v každé scénce něco nebo někoho parodují – ať už jde o svět filmový, hudební, politický, ale i náboženský. Tvůrci seriálu se zkrátka s velkou odvahou pouštějí do neustálých provokací osob a institucí z reálného života. (TV Prima)

Recenze (2 500)

Gemini

Legendární český dabing slaví další úspěch. A slaví ho už pěknou řádku let, díky bohu, matce přírodě, svastice, nebo čemukoliv chcete, za to. Originální namluvení je prostě hrozný!!! Nejlepší díly jsou ty s Levákem Bobem, nebo snad ne? Vlastně bylo i něco lepšího - Halloweeny, Shelbyville, Maude Flandersová.....Myslíte, že v USA ještě někdy budou vysílat ten díl s WTC? Prostě kreslený seriál, který pokořila jen Futurama. Jako celku ale budu muset dát 80%, zlatá éra se totiž zdá být pryč. ()

J*A*S*M

Takže tady půjdu proti proudu. Jsem asi jeden z mála, ale humor Simpsonů mi přijde tak křečovitý a opakující se, že jejich neskutečná popularita je pro mne jednou z největších záhad lidstva. Sám od sebe se na ně nikdy nedívám, bohužel mi ale dost často skříží cestu. Všichni okolo se smíchy válej po zemi a mně to ani koutkem nehne. Fakt nevim. Škoda. ()

Tosim

TRVÁM NA SVÉM ZKLAMÁNÍ. Po celkové retrospektivě v dospělosti ubírám (a rozhodně nejsem sám) hvězdičku, stoprocentní kvalita se nedržela ani na začátku a teď (ke konci?) aby pořádný vtip pohledal. Základem jsou řady 7-11 a scénárista John Swartzwelder, citace, narážky, netypická americká rodina a satira. Jo, je to satira, i když nyní začíná bohužel připomínat South Park, který kope do všeho kolem sebe bez nějakého výraznějšího smyslu. 80% a basta, i když v desítce mých nejoblíbenějších seriálů zůstane, protože také výrazným způsobem formoval moje seriálové dětství. PS Vlastimil Zavřel je lepší než Vlastimil Bedrna! :-) ()

T2

Rozpočet $750,000 (na epizódu)║ __The Simpsons: 9.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $26,174,593 //počet predaných kusov 804,703║ __The Simpsons: 10.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $11,961,269 //počet predaných kusov 377,254║ __The Simpsons: 11.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $7,399,613 //počet predaných kusov 246,736 ║ __The Simpsons: 12.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $2,352,481 //počet predaných kusov 81,148║ __The Simpsons: 13.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $4,186,151 //počet predaných kusov 138,725║ __The Simpsons: kompletná 20.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $11,952,880 //počet predaných kusov 423,331║ ___ Asi ako jeden z mála tomuto neprídem nikdy úplne na chuť, komediálny prejav ktorý si uťahuje z Americkej kultúry je fajn nápad ale pre mňa nič čo by ma nejako zaujalo. Radšej si pozriem v celku vydarení Simpsons Movie. ____ 2017:Nakoniec som sa ešte raz odvážil pristúpiť k tomuto bláznivému sérialu pekne od začiatku a dá sa to. /70%/ ()

Malarkey

Rozhodně nejlepší animovaný seriál, který nemá ani na Futuramu jelikož je mi zde naprosto každá postava sympatická a to se jen tak některém seriálu nestane. Homer J. Simpson je naprosto dokonalý povaleč a mám ho fakt moc rád. Mimo to jeho dabing, který v naší kotlině vznikl je naprosto dokonalý. No on je celkově celý dabing simpsonů opravdu velice slušný a to se velice cenní. Ještě, že se autoři retušovali tím, že seriál jen tak nenechají skončit. jinak bychom přišli o rozhodně nejoblíbenější a nejvtipnější americkou rodinku současnosti. (98%) ()

Galerie (2 849)

Zajímavosti (2 431)

• Celá 5. epizoda 22. série je narážka na film Jumanji (1995). (FTP)
  • V 8. epizodě 27. série "Cesta ke slávě" jsou sociopati vedle sebe. Vedle Bárta stojí kluk s černočervenými vlasy, ale když je záběr na někoho jiného a pak znovu na něj, tak má černé vlasy. O sekundu později je má zase černočervené. (lardko)
  • Dom Simpsonovcov existuje aj ako skutočná filmová atrakcia na ulici 712 Red Bark Lane v meste Henderson, v americkom štáte Nevada. Postavili ho v roku 1997. (Kub_ees)