Simpsonovi

(TV seriál)
Animovaný / Komedie
USA, (1989–2021), 254 h 40 min (Minutáž: 20–25 min)

John Swartzwelder, Dan Greaney, David X. Cohen, Richard Appel, (více)

Dan Castellaneta, Julie Kavner, Nancy Cartwright, Yeardley Smith, Harry Shearer, Hank Azaria, Marcia Wallace, Pamela Hayden, Tress MacNeille, (více)

Série(32) / Epizody(706)

Natvrdlý lenoch Homer, pedantská puťka Marge, drzounský Bart, přechytralá Líza a roztomilá Maggie – to jsou členové rodiny nejslavnějšího a nejpopulárnějšího animovaného seriálu Simpsonovi. Už dvacet let se jich miliony fanoušků na celém světě nemohou nabažit a v pravidelných intervalech nakukují do zákulisí legendárního Springfieldu, aby byli svědky neuvěřitelných dobrodružství bláznivé, ale přesto vlastně normální americké rodinky. Simpsonovi si získali své obecenstvo především neotřelým a trochu drsným humorem, s nímž vykreslují typickou americkou rodinu z městečka Springfield. Ta se skládá z pěti naprosto odlišných lidí, pro které je občas pořádně těžké se sebou vyjít. Nemluvě o ostatních obyvatelích města, v němž to opravdu neustále žije – je tu vlastní upadlá kultura, zkorumpovaná politika, drsná mafie a lenivá policie, ale také prostí občané, kteří se každý týden chodí kát do místního kostela. V neposlední řadě si mohou diváci všimnout jednoho všudypřítomného detailu – Simpsonovi totiž téměř v každé scénce něco nebo někoho parodují – ať už jde o svět filmový, hudební, politický, ale i náboženský. Tvůrci seriálu se zkrátka s velkou odvahou pouštějí do neustálých provokací osob a institucí z reálného života. (TV Prima)

Recenze (2 501)

J*A*S*M

Takže tady půjdu proti proudu. Jsem asi jeden z mála, ale humor Simpsonů mi přijde tak křečovitý a opakující se, že jejich neskutečná popularita je pro mne jednou z největších záhad lidstva. Sám od sebe se na ně nikdy nedívám, bohužel mi ale dost často skříží cestu. Všichni okolo se smíchy válej po zemi a mně to ani koutkem nehne. Fakt nevim. Škoda. ()

Djkoma

Simpsonovi jsou jedinečným seriálem. Dělají si srand ze všeho, co jejich tvůrci v okolí zahlédnou, vše skvěle, i když někdy chatrně propojí, ale výsledek je vždycky fajn. někdy více, někdy méně, ale jsou to oni, žlutá rodinka z "města u atomové elektrárny, vysoké stolové hory, věčně hořící skládky pneumatik,....". Každý díl přinese něco zajímavého, jiného, skryté vtípky, vzpomínky i prostě jednoduchou zábavu. Animovaný seriál, v kterém je pro každého něco. Opravdu pro každého. Výjimečná záležitost, které proto lze odpustit slabší díly s čistým srdcem. ()

Malarkey

Rozhodně nejlepší animovaný seriál, který nemá ani na Futuramu jelikož je mi zde naprosto každá postava sympatická a to se jen tak některém seriálu nestane. Homer J. Simpson je naprosto dokonalý povaleč a mám ho fakt moc rád. Mimo to jeho dabing, který v naší kotlině vznikl je naprosto dokonalý. No on je celkově celý dabing simpsonů opravdu velice slušný a to se velice cenní. Ještě, že se autoři retušovali tím, že seriál jen tak nenechají skončit. jinak bychom přišli o rozhodně nejoblíbenější a nejvtipnější americkou rodinku současnosti. (98%) ()

Gemini

Legendární český dabing slaví další úspěch. A slaví ho už pěknou řádku let, díky bohu, matce přírodě, svastice, nebo čemukoliv chcete, za to. Originální namluvení je prostě hrozný!!! Nejlepší díly jsou ty s Levákem Bobem, nebo snad ne? Vlastně bylo i něco lepšího - Halloweeny, Shelbyville, Maude Flandersová.....Myslíte, že v USA ještě někdy budou vysílat ten díl s WTC? Prostě kreslený seriál, který pokořila jen Futurama. Jako celku ale budu muset dát 80%, zlatá éra se totiž zdá být pryč. ()

Tosim

TRVÁM NA SVÉM ZKLAMÁNÍ. Po celkové retrospektivě v dospělosti ubírám (a rozhodně nejsem sám) hvězdičku, stoprocentní kvalita se nedržela ani na začátku a teď (ke konci?) aby pořádný vtip pohledal. Základem jsou řady 7-11 a scénárista John Swartzwelder, citace, narážky, netypická americká rodina a satira. Jo, je to satira, i když nyní začíná bohužel připomínat South Park, který kope do všeho kolem sebe bez nějakého výraznějšího smyslu. 80% a basta, i když v desítce mých nejoblíbenějších seriálů zůstane, protože také výrazným způsobem formoval moje seriálové dětství. PS Vlastimil Zavřel je lepší než Vlastimil Bedrna! :-) ()

Galerie (2 838)

Zajímavosti (2 353)

• Scénka, kdy je promítána představa Lisy Simpsonové v 9. díle 28. série "The Last Traction Hero" (v běžící 13. minutě), byla vytvořena na podkladě slavné reklamy společnosti Apple a to v roce 1984 režírované Ridley Scottem. (P. J. D.)
  • Nedaleko Las Vegas stojí replika domu Simpsonových. V roce 1997 ho postavila firma Pepsi jako hlavní cenu v jedné soutěži. Dům vyhrála třiašedesátiletá paní, která zpřístupnila dům fanouškům seriálu jako atrakci. Na google maps je dům zmizíkován. [Zdroj: Fakter.cz] (asdfasdf)
  • Ve 13. sérii v 20. díle "Malá vysokoškolačka" Homer rozbije okno sudem piva, pak je záběr na Lízu a pak zase zpět na Homera a okno už je v pořádku. (lardko)