Reklama

Reklama

Simpsonovi

(seriál)
Ukázka z filmu
USA, (1989–2024), 285 h 29 min (Minutáž: 20–25 min)

Scénář:

John Swartzwelder, Dan Greaney, David X. Cohen, Richard Appel (více)

Hrají:

Dan Castellaneta, Julie Kavner, Nancy Cartwright, Yeardley Smith, Harry Shearer, Hank Azaria, Marcia Wallace, Pamela Hayden, Tress MacNeille, Russi Taylor (více)
(další profese)

Série(36) / Epizody(790)

Obsahy(1)

Natvrdlý lenoch Homer, pedantská puťka Marge, drzounský Bart, přechytralá Líza a roztomilá Maggie – to jsou členové rodiny nejslavnějšího a nejpopulárnějšího animovaného seriálu Simpsonovi. Už dvacet let se jich miliony fanoušků na celém světě nemohou nabažit a v pravidelných intervalech nakukují do zákulisí legendárního Springfieldu, aby byli svědky neuvěřitelných dobrodružství bláznivé, ale přesto vlastně normální americké rodinky. Simpsonovi si získali své obecenstvo především neotřelým a trochu drsným humorem, s nímž vykreslují typickou americkou rodinu z městečka Springfield. Ta se skládá z pěti naprosto odlišných lidí, pro které je občas pořádně těžké se sebou vyjít. Nemluvě o ostatních obyvatelích města, v němž to opravdu neustále žije – je tu vlastní upadlá kultura, zkorumpovaná politika, drsná mafie a lenivá policie, ale také prostí občané, kteří se každý týden chodí kát do místního kostela. V neposlední řadě si mohou diváci všimnout jednoho všudypřítomného detailu – Simpsonovi totiž téměř v každé scénce něco nebo někoho parodují – ať už jde o svět filmový, hudební, politický, ale i náboženský. Tvůrci seriálu se zkrátka s velkou odvahou pouštějí do neustálých provokací osob a institucí z reálného života. (TV Prima)

(více)

Videa (2)

Ukázka z filmu

Recenze (2 491)

Pohrobek 

všechny recenze uživatele

Veškerá americká "závislá" satira mě nikdy nedokázala úplně uspokojit. Rušivé elementy, ať už ty vlastenecké, náboženské či obecně morální, které v nich pohříchu stále zůstávají, mě nesnesitelně iritovaly a kazily tak dojem z mnohdy kvalitních děl. Jedinou výjimkou z tohoto smutného pravidla jsou SIMPSONOVI, nebo spíše byly, neboť pozoruji, že i sem se vkládá trojský kůň vyšší americké kultury. Kdyby bývaly nebyly natočeny nejnovější série, celkové hodnocení by bývalo mohlo být absolutní. ()

Spiker01 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

I za těch mnoho let, co na Foxu běží, jsou Simpsonovi špička ve svém žánru. Je to klasika pro lidi každého věku. Seriál je plný přehršelem kultovních scének a hlášek, že to ani nejde spočítat. Nejen hlavní, ale určitě i pár vedlejších postav zná snad každý civilizovaný člověk. Poslední řady jsou už ale spíš pro teenagery a dospělé, protože některé, zde uváděné věci, prostě děti nemůžou pochopit. Nejlepší je pro mě období od desáté do dvacáté série. Od dvacáté série se něco hodně změnilo a ten seriál již není tak zábavný jako kdysi, možná za to trošku může i nová grafika, na kterou jsem si doteď úplně nezvykl. Ovšem dívám se na to dál a zřejmě i budu do té doby, dokud seriál nadobro neskončí...100% ()

Reklama

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $750,000 (na epizódu)║ __The Simpsons: 9.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $26,174,593 //počet predaných kusov 804,703║ __The Simpsons: 10.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $11,961,269 //počet predaných kusov 377,254║ __The Simpsons: 11.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $7,399,613 //počet predaných kusov 246,736 ║ __The Simpsons: 12.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $2,352,481 //počet predaných kusov 81,148║ __The Simpsons: 13.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $4,186,151 //počet predaných kusov 138,725║ __The Simpsons: kompletná 20.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $11,952,880 //počet predaných kusov 423,331║ ___ Asi ako jeden z mála tomuto neprídem nikdy úplne na chuť, komediálny prejav ktorý si uťahuje z Americkej kultúry je fajn nápad ale pre mňa nič čo by ma nejako zaujalo. Radšej si pozriem v celku vydarení Simpsons Movie. ____ 2017:Nakoniec som sa ešte raz odvážil pristúpiť k tomuto bláznivému sérialu pekne od začiatku a dá sa to. /70%/ ()

Jacinda 

všechny recenze uživatele

Tento seriál mám opravdu ráda a skvěle se u něj jezdí na rotopedu. přesto existuje jeden díl, který považuju za odpad. Je to díl 21x06 o Andy Hamiltonovi. Podle mě už fakt trochu moc. Navíc mám pocit, že jak jde seriál dál, stává se z Houmera až příliš velký idiot, který spíš než mě pobaví tak mě znechutí. taktéž Bart dělá věci, za které bych ho jako matka zmlátila na kaši. Uvidím jak dopadne 21. řada, nevím zda mě nedonutí snížit hodnocení ()

Hellboy 

všechny recenze uživatele

Co k tomuto říct, abych se neopakoval. Pět hvězdiček si podle mě s ohledem na všechny serie nezaslouží, i když za svůj obecný přínost určitě..Dneska je to fenomén, každý je zná, každému se to líbí, epizody jsou vždy zábavné, chytré, vtipné se spoustou popkulturních narážek a odkazů a NIKDY nemám problém se na ně dívat. Jenom mi přijde, že už se to ke konci moc opakuje, stejné postupy..jak všechno hned začne hořet třeba:) výtečnej fórek, ale vidět ho stokrát omrzí.. ()

Galerie (3 430)

Zajímavosti (4 323)

  • V jedné z epizod je uvedeno, že „Judast Priest“ je death metalová kapela. V dalším díle však tvůrci přiznali chybu a Bart proto v úvodní znělce píše na tabuli, že „Judast Priest“ nejsou death metalová kapela. (lardko)
  • V roce 2014 se stal Petr Čech spolu s dalšími čtyřmi hráči britského fotbalového klubu Chelsea předlohou pro simpsonovské suvenýry. (Kmotr76)

Související novinky

Disney+ odstartuje v Česku 14. června

Disney+ odstartuje v Česku 14. června

29.03.2022

A je to oficiální. Společnost The Walt Disney Company potvrdila, že streamovací služba Disney+ dorazí do Česka a na Slovensko 14. června, základní měsíční předplatné bude stát 199 Kč, roční pak vyjde… (více)

Zemřela herečka Betty White

Zemřela herečka Betty White

01.01.2022

Zbožňovaná herečka a komediální ikona Betty White zemřela ve věku 99 let pár hodin před koncem roku 2021. Do stých narozenin jí přitom zbývalo už jen pár týdnů. Herečka byla poslední přeživší členkou… (více)

Simpsonovi ztratí známý hlas

Simpsonovi ztratí známý hlas

21.01.2020

Postava Apua Nahasapeemapetilona z kultovního seriálu Simpsonovi prožila v posledních pár měsících svoji vlastní kontroverzi. Spousta lidí se totiž sekla na tom, že postava je de facto jen výčtem… (více)

Disney nakloněno spin-offům Simpsonových

Disney nakloněno spin-offům Simpsonových

26.08.2019

Teď když Disney vlastní knihovnu studia 20th Century Fox, má pochopitelně práva také na legendární seriál Simpsonovi. Známá rodinka ze Springfieldu se tak zastavila i na víkendové akci D23 Expo, kde… (více)

Reklama

Reklama