Reklama

Reklama

Simpsonovi

(seriál)
  • USA The Simpsons (více)
Ukázka z filmu
USA, (1989–2024), 278 h 53 min (Minutáž: 20–25 min)

Scénář:

John Swartzwelder, Dan Greaney, David X. Cohen, Richard Appel (více)

Hrají:

Dan Castellaneta, Julie Kavner, Nancy Cartwright, Yeardley Smith, Harry Shearer, Hank Azaria, Marcia Wallace, Pamela Hayden, Tress MacNeille, Russi Taylor (více)
(další profese)

Série(35) / Epizody(772)

Obsahy(1)

Natvrdlý lenoch Homer, pedantská puťka Marge, drzounský Bart, přechytralá Líza a roztomilá Maggie – to jsou členové rodiny nejslavnějšího a nejpopulárnějšího animovaného seriálu Simpsonovi. Už dvacet let se jich miliony fanoušků na celém světě nemohou nabažit a v pravidelných intervalech nakukují do zákulisí legendárního Springfieldu, aby byli svědky neuvěřitelných dobrodružství bláznivé, ale přesto vlastně normální americké rodinky. Simpsonovi si získali své obecenstvo především neotřelým a trochu drsným humorem, s nímž vykreslují typickou americkou rodinu z městečka Springfield. Ta se skládá z pěti naprosto odlišných lidí, pro které je občas pořádně těžké se sebou vyjít. Nemluvě o ostatních obyvatelích města, v němž to opravdu neustále žije – je tu vlastní upadlá kultura, zkorumpovaná politika, drsná mafie a lenivá policie, ale také prostí občané, kteří se každý týden chodí kát do místního kostela. V neposlední řadě si mohou diváci všimnout jednoho všudypřítomného detailu – Simpsonovi totiž téměř v každé scénce něco nebo někoho parodují – ať už jde o svět filmový, hudební, politický, ale i náboženský. Tvůrci seriálu se zkrátka s velkou odvahou pouštějí do neustálých provokací osob a institucí z reálného života. (TV Prima)

(více)

Videa (2)

Ukázka z filmu

Recenze (2 489)

Bloody13 

všechny recenze uživatele

Kultovní seriál, který tvoří kultovní hlášky. Hele: "Jó, fákt? Myslíte, že jste lepší? Barte, pojď sem na chvíli! - Ty pojď sem na chvíli. - Jó, fákt?" Nebo Homer u soudu: "Homer dále nahradí Bartovi škodu, je-li to vůbec možné." - "Hmmm, jelito..." Dále nikdy nechybějící "D'oh!" či "Zná mojí jedinou slabost! Že jsem slabej!" Pokus udělat z Barta chlapa taky stojí za to: "Už jsi byl někdy v životě na lovu, Barte?" - "Ne. Je to divný, když je banda chlápků sama spolu v lese. Eeehm, takový teploušský." Ralphova oblíbená hra "Chodí pešek, chodí pešek, chodí pešek, chodí pešek..." a samozřejmě nepřekonatelný dialog mezi Ralphem a soukromým očkem: "Líza Simpsonová se mnou chodí do školy." - "Jo, to už jsi říkal několikrát. Něco dalšího!" - "Jednou jsem se dloubal v nose, až mi tekla krev." - "Něco o Líze!" - "Líza Simpsonová se mnou chodí do školy." - "Áh, toho přede mnou už někdo zpracoval!" Ale nebudu to tady zbytečně prasit, těch hlášek je spousta. Stačí si vybrat. ()

Jacinda 

všechny recenze uživatele

Tento seriál mám opravdu ráda a skvěle se u něj jezdí na rotopedu. přesto existuje jeden díl, který považuju za odpad. Je to díl 21x06 o Andy Hamiltonovi. Podle mě už fakt trochu moc. Navíc mám pocit, že jak jde seriál dál, stává se z Houmera až příliš velký idiot, který spíš než mě pobaví tak mě znechutí. taktéž Bart dělá věci, za které bych ho jako matka zmlátila na kaši. Uvidím jak dopadne 21. řada, nevím zda mě nedonutí snížit hodnocení ()

Reklama

tombac 

všechny recenze uživatele

South Park a jiné kreslené záležitosti se musí klidit stranou, Simpsonovi jsou legenda, na které jsem léta vyrůstal, a tudíž na ně nedám dopustit. Na jejich popularitě a kvalitě se velkou měrou podepsal i výtečný český dabing. Výborné humorné hlášky, občas trocha toho morálního ponaučení.. Opravdu kreslená legenda, na kterou se nezapomíná. Nějaký čas již seriál nesleduji, ale dříve jsem ho žral i s navijákem. HOMER A BART RULEZZ! ()

Shit 

všechny recenze uživatele

Snad ani neexistuje člověk, kterej by tuhle rodinu neznal nebo o ní aspoň něco neslyšel- Je to asi nejlepší animovanej seríál kterej kdy byl stvořenej, přes všechny ty série a díly je to pořád na tý nejvýšší úrovni a vždycky to pobaví a ani nevadí že už to dávaj potolikátý, protože mě to snad nikdy neomrzí a budu se na to vždycky dívat, i když už jsem to viděl tolikrát. Doufám že tenhle seriál nepřestanou nikdy vysílat ()

Mahalik 

všechny recenze uživatele

Uff,dlouho mi trvalo než jsem se rozhodl napsat k Simpsnům komentář. Nejradši bych tady něco napsal ke každé osobě, která tam vystupuje, ale to prostě nejde. Nejvíc se vždycky zagebim u Ralpha Wigguma a taky u scén, kdy řekne někdo úplně ujetou blbost a buď okolo nich prolítne otep slámy nebo ve velkých místnostech někdo zakašle. Totálně mě ale vytočil českej dabing, Homer byl namluvenej přímo královsky a bohužel ho musel pan Bedrna ze zdravotních důvodů opustit. To by mi až tak nevadilo, má na to přece nárok. Ale oni se rozhodli "obsadit" člověka, kterej se ani trochu (hlasově) k Homerovi nehodí. Sice jsem si už na to zvykl, ovšem pokaždé když pronese: "Ty jeden mrňavej...", už to není co bývalo. Řekne-li se slovo kult, vybaví se mi právě tahleta nezapomenutelná záležitost. ()

Galerie (3 361)

Zajímavosti (4 268)

  • Pokaždé, když se na scéně objeví Levák Bob, obávaný Bartův nepřítel, zazní úvodní motiv ze Scorseseho filmu Mys hrůzy (1991). (Jaroslaf)

Související novinky

Disney+ odstartuje v Česku 14. června

Disney+ odstartuje v Česku 14. června

29.03.2022

A je to oficiální. Společnost The Walt Disney Company potvrdila, že streamovací služba Disney+ dorazí do Česka a na Slovensko 14. června, základní měsíční předplatné bude stát 199 Kč, roční pak vyjde… (více)

Zemřela herečka Betty White

Zemřela herečka Betty White

01.01.2022

Zbožňovaná herečka a komediální ikona Betty White zemřela ve věku 99 let pár hodin před koncem roku 2021. Do stých narozenin jí přitom zbývalo už jen pár týdnů. Herečka byla poslední přeživší členkou… (více)

Simpsonovi ztratí známý hlas

Simpsonovi ztratí známý hlas

21.01.2020

Postava Apua Nahasapeemapetilona z kultovního seriálu Simpsonovi prožila v posledních pár měsících svoji vlastní kontroverzi. Spousta lidí se totiž sekla na tom, že postava je de facto jen výčtem… (více)

Disney nakloněno spin-offům Simpsonových

Disney nakloněno spin-offům Simpsonových

26.08.2019

Teď když Disney vlastní knihovnu studia 20th Century Fox, má pochopitelně práva také na legendární seriál Simpsonovi. Známá rodinka ze Springfieldu se tak zastavila i na víkendové akci D23 Expo, kde… (více)

Reklama

Reklama