Reklama

Reklama

Simpsonovi

(seriál)
  • USA The Simpsons (více)
Ukázka z filmu
USA, (1989–2024), 278 h 53 min (Minutáž: 20–25 min)

Scénář:

John Swartzwelder, Dan Greaney, David X. Cohen, Richard Appel (více)

Hrají:

Dan Castellaneta, Julie Kavner, Nancy Cartwright, Yeardley Smith, Harry Shearer, Hank Azaria, Marcia Wallace, Pamela Hayden, Tress MacNeille, Russi Taylor (více)
(další profese)

Série(35) / Epizody(772)

Obsahy(1)

Natvrdlý lenoch Homer, pedantská puťka Marge, drzounský Bart, přechytralá Líza a roztomilá Maggie – to jsou členové rodiny nejslavnějšího a nejpopulárnějšího animovaného seriálu Simpsonovi. Už dvacet let se jich miliony fanoušků na celém světě nemohou nabažit a v pravidelných intervalech nakukují do zákulisí legendárního Springfieldu, aby byli svědky neuvěřitelných dobrodružství bláznivé, ale přesto vlastně normální americké rodinky. Simpsonovi si získali své obecenstvo především neotřelým a trochu drsným humorem, s nímž vykreslují typickou americkou rodinu z městečka Springfield. Ta se skládá z pěti naprosto odlišných lidí, pro které je občas pořádně těžké se sebou vyjít. Nemluvě o ostatních obyvatelích města, v němž to opravdu neustále žije – je tu vlastní upadlá kultura, zkorumpovaná politika, drsná mafie a lenivá policie, ale také prostí občané, kteří se každý týden chodí kát do místního kostela. V neposlední řadě si mohou diváci všimnout jednoho všudypřítomného detailu – Simpsonovi totiž téměř v každé scénce něco nebo někoho parodují – ať už jde o svět filmový, hudební, politický, ale i náboženský. Tvůrci seriálu se zkrátka s velkou odvahou pouštějí do neustálých provokací osob a institucí z reálného života. (TV Prima)

(více)

Videa (2)

Ukázka z filmu

Recenze (2 489)

hellstruck 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Homere, vám tak smrdí z pusy, že si musím vyzout boty, aby se to vyrovnalo. Nesmrtelná záležitost.Navzdory tomu,že se mluví o úbytku kvality v posledních sériích,já pořád u jednotlivých dílů slzím smíchy a žluté rodinky se nemůžu nabažit.Upřímně mě to jako mladší nebralo-spíše jsem viděla jeden ne úplně dobrý díl a tak jsem tomu už nechtěla dát šanci,za což se dnes stydím.Momentálně si už nedovedu představit jediný večer bez nich.Jediné co bych vytkla je,že nestárnou..:( Občas by to nebylo na škodu. ()

Jeoffrey 

všechny recenze uživatele

Simpsonovi jsou prostě klasika, která mě provází prakticky od dětství a kterou si i dnes po všech těch letech pořád užívám. Jistě někdo může tvrdit, že poslední série už nejsou tak skvělé jako ty první, ale pořád je to velmi dobré a stále mě to baví. Navíc je většina postav prostě skvělá a Homera, Pana Burnse, Vočka a mnohé další si prostě nejde nezamilovat a nebo se i v některém z hrdinů tak trochu najít. Takže za mě "výtečně!". 10/10 ()

Reklama

lamps 

všechny recenze uživatele

Dlouho jsem přemýšlel, jak svůj platonický vztah k Simpsonovým v jednoduchosti vyjádřit. Ano, série 20+ už mě moc nebaví, ale především prvních devět (což je pořád skoro dvě stě epizod) jsou pro mě asi nejformativnějším uměleckým dílem vůbec. Drobky z dané éry si pouštím takřka každý den a bez přehánění jim vděčím za mnohé – nejvíce asi za to, jak uhňácaly můj vlastní smysl pro humor. Každá devadesátková epizoda je narvaná gagy a situacemi, které můžete vztáhnout na vlastní každodennost takovou mírou, že si to mnohdy ani neuvědomujeme. A pokud nás to zrovna napadne, máme v kapse nějaký univerzální a skvělý vtípek. Simpsonovi mě naučili usmát se nad věcmi, které některým podlamují kolena, a navrch mě vedli emocionálním dozráváním více než jakýkoli jiný pořad či film – například epizoda A s Maggie jsou tři mě s jistotou pokaždé rozbrečí a úžasně šperkuje náturu bezkonkurenčního Homerova charakteru, který opravdu býval tou nejlepší a nejpropracovanější televizní postavou. Simpsonovi ze mě, aspoň si myslím, udělali lepšího, zábavnějšího a empatičtějšího člověka, a za to jim nikdy nepřestanu být vděčný... ()

Jacinda 

všechny recenze uživatele

Tento seriál mám opravdu ráda a skvěle se u něj jezdí na rotopedu. přesto existuje jeden díl, který považuju za odpad. Je to díl 21x06 o Andy Hamiltonovi. Podle mě už fakt trochu moc. Navíc mám pocit, že jak jde seriál dál, stává se z Houmera až příliš velký idiot, který spíš než mě pobaví tak mě znechutí. taktéž Bart dělá věci, za které bych ho jako matka zmlátila na kaši. Uvidím jak dopadne 21. řada, nevím zda mě nedonutí snížit hodnocení ()

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Poprvé jsem se s fenoménem rodinky Simpsonových setkal ve videoklipu na MTV koncem roku 1990 a ještě jsem netušil, že mám tu čest seznámit se s největším projektem a kultem v oblasti animované tvorby. Tehdy mě vyvedlo z míry trochu ztřeštěné výtvarné pojetí postaviček i jejich zvláštní namluvení, ale ihned poté, co byl seriál uveden na naše obrazovky, jsem mu úplně propadl. Jeden ze dvou seriálů, který od mne má stoprocentní hodnocení za celkový dojem a u kterého necítím ani po letech nějaké zřejmé opotřebování. Hlasy, které argumentují, že seriál ztrácí šmrnc a upadá do průměru, spíš reflektují únavu jednotlivých diváků z projektu, který trvá tak dlouho. Ve skutečnosti byl seriál v řadě ohledů na počátku krotší a teprve jak běžel čas a bylo nutné udržet diváky u obrazovek, tvůrci přitvrdili. To, jak dlouho se seriál dokázal udržet v hlavním vysílacím čase, je na poměry amerického televizního trhu neuvěřitelné. Seriál byl zároveň úspěšný prakticky ve všech zemích, kde byl odvysílán, a v řadě případů je hlavním zdrojem informací o americké společnosti.:-) Celá řada amerických celebrit se ucházela o poctu být v seriálu aspoň zmíněna nebo si tam zahrát malou roličku. Početný tvůrčí tým skvěle pracuje s popkulturními odkazy a drží styl ironické nadsázky a parodování představ o životě americké společnosti. Svými sympatiemi k obyčejnému řadovému člověku a zpochybňováním obrazu bohabojného a ušlechtilého amerického občana se scénáristé podle všeho řadí k americké liberální levici. Je to poznat ze spousty narážek na republikány, patetické vlastenectví a v Americe vysoce citlivou oblast náboženské víry. Seriál si dokonce vysloužil kritiku od amerického prezidenta za poškozování obrazu země v zahraničí...Zároveň si tvůrci toho malého človíčka nijak neidealizují a podávají ho se všemi jeho slabůstkami a necnostmi. Spousta hlášek, vtípků a ujetých postaviček, díky kterým stojí za to i po letech sednout k televizní obrazovce a zaposlouchat se do tónů známé znělky. Škoda, že u nás, v zemi s takovou tradicí animované tvorby nevzniklo nic, co by se aspoň vzdáleně Simpsonovým podobalo... ()

Galerie (3 361)

Zajímavosti (4 263)

  • V roce 2014 spustila stanice Fox při 25. výročí seriálu projekt "The Simpsons World", díky němuž je možné sledovat všech do té doby existujících 552 epizod online. The Simpsons World dále obsahuje sofistikovaný filtr, díky kterému je možné sledovat epizodu podle nejrůznějších kritérií. Například podle hlášek, podle názvů epizod nebo například podle toho, ve kterých dílech, pije Homer pivo. Po zařazení Simpsonových do nabídky streamovací služby Disney+ v roce 2019 byl tento projekt ukončen. (MTHRFCKR)
  • V roce 2014 vyšla tzv. "Homerova kniha" o životě a názorech Homera Simpsona. Na ní navazovaly knihy v podobném duchu "Bartova kniha", "Lízina kniha" a "Margina kniha". Simpsonovi vychází již několik let také jako komiks a mají dokonce svůj vlastní časopis. (Pierre)
  • Známe dvojičky Sherri a Terri sa priezviskom volajú Mackleberryové. (martin1m2)

Související novinky

Disney+ odstartuje v Česku 14. června

Disney+ odstartuje v Česku 14. června

29.03.2022

A je to oficiální. Společnost The Walt Disney Company potvrdila, že streamovací služba Disney+ dorazí do Česka a na Slovensko 14. června, základní měsíční předplatné bude stát 199 Kč, roční pak vyjde… (více)

Zemřela herečka Betty White

Zemřela herečka Betty White

01.01.2022

Zbožňovaná herečka a komediální ikona Betty White zemřela ve věku 99 let pár hodin před koncem roku 2021. Do stých narozenin jí přitom zbývalo už jen pár týdnů. Herečka byla poslední přeživší členkou… (více)

Simpsonovi ztratí známý hlas

Simpsonovi ztratí známý hlas

21.01.2020

Postava Apua Nahasapeemapetilona z kultovního seriálu Simpsonovi prožila v posledních pár měsících svoji vlastní kontroverzi. Spousta lidí se totiž sekla na tom, že postava je de facto jen výčtem… (více)

Disney nakloněno spin-offům Simpsonových

Disney nakloněno spin-offům Simpsonových

26.08.2019

Teď když Disney vlastní knihovnu studia 20th Century Fox, má pochopitelně práva také na legendární seriál Simpsonovi. Známá rodinka ze Springfieldu se tak zastavila i na víkendové akci D23 Expo, kde… (více)

Reklama

Reklama