Reklama

Reklama

Simpsonovi

(seriál)
TV spot
Animovaný / Komedie
USA, (1989–2023), 270 h 48 min (Minutáž: 20–25 min)

Scénář:

John Swartzwelder, Dan Greaney, David X. Cohen, Richard Appel (více)

Hrají:

Dan Castellaneta, Julie Kavner, Nancy Cartwright, Yeardley Smith, Harry Shearer, Hank Azaria, Marcia Wallace, Pamela Hayden, Tress MacNeille (více)
(další profese)

Série(34) / Epizody(750)

Obsahy(1)

Natvrdlý lenoch Homer, pedantská puťka Marge, drzounský Bart, přechytralá Líza a roztomilá Maggie – to jsou členové rodiny nejslavnějšího a nejpopulárnějšího animovaného seriálu Simpsonovi. Už dvacet let se jich miliony fanoušků na celém světě nemohou nabažit a v pravidelných intervalech nakukují do zákulisí legendárního Springfieldu, aby byli svědky neuvěřitelných dobrodružství bláznivé, ale přesto vlastně normální americké rodinky. Simpsonovi si získali své obecenstvo především neotřelým a trochu drsným humorem, s nímž vykreslují typickou americkou rodinu z městečka Springfield. Ta se skládá z pěti naprosto odlišných lidí, pro které je občas pořádně těžké se sebou vyjít. Nemluvě o ostatních obyvatelích města, v němž to opravdu neustále žije – je tu vlastní upadlá kultura, zkorumpovaná politika, drsná mafie a lenivá policie, ale také prostí občané, kteří se každý týden chodí kát do místního kostela. V neposlední řadě si mohou diváci všimnout jednoho všudypřítomného detailu – Simpsonovi totiž téměř v každé scénce něco nebo někoho parodují – ať už jde o svět filmový, hudební, politický, ale i náboženský. Tvůrci seriálu se zkrátka s velkou odvahou pouštějí do neustálých provokací osob a institucí z reálného života. (TV Prima)

(více)

Recenze uživatele Ironfood k tomuto seriálu (82)

Světák Homer (1990) (S01E10) 

Mám věrnou lásku v Berlíně i v Čierne nad Tisou:-) ()

Bart propadá (1990) (S02E01) 

Tenhle díl mi moc vtipný nepřipadal, zřejmě proto, že tu bylo příliš málo prostoru pro Homera... ()

Válka Simpsonových (1991) (S02E20) 

Pátá hvězdička za parádní závěrečný popis rybářské legendy Homera... ()

Drobné kiksy nad komiksy (1991) (S02E21) 

"Já myslel, že když na někoho spadne atomovka, tak umře" - "Aspoň ses poučil" ()

Líza královnou krásy (1992) (S04E04) 

Homer ví o ženách jen jednu věc, zato dost zásadní. "Bůh žehnej mámě, tátovi a cigaretám Laramie" ()

Speciální čarodějnický díl (1992) (S04E05) 

Pěkný úvod s přísaháním na bibli. Clown Without Pity 5* (parádní scéna při nákupu Krustyho figurky s mraženým jogurtem zdarma), King Homer 3*, "Dial 'Z' For Zombies 4* ()

Nová holka v ulici (1992) (S04E08) 

Bartova milostná romance není žádný zázrak. Naštěstí má dostatek prostoru i Homer (který se soudí s restaurací kvůli v jeho případě lživém sloganu "vše, co dokážete sníst") a v podstatě každá scéna s ním je tu naprosto parádní... ()

Selmina volba (1993) (S04E13) 

Od dílu s návštěvou v Duffylandu bych čekal trochu víc.. ()

Speciální čarodějnický díl IV - Dům plný hrůzy (1993) (S05E05) 

The Devil and Homer Simpson - 5* Nejvíc pobavil právník Lionel Hutz "Nemějte obavy, včera jsem se v baru díval na Matlocka, sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to..." Výborná je i závěrečná scéna s policisty ----- Terror at 5 1/2 Ft - 4,5* (Jestli mě paměť neklame, tak je to parodie na jeden z příběhů z filmu Twilight Zone) ----- Bart Simpson's Dracula 4* ()

Líza proti mluvící panence (1994) (S05E14) 

Po parádním rozjezdu s dědou Simpsonem a jeho historkama se bohužel pozornost přesune na aktivistku Lízu a zábavnost jde poněkud dolů. Nicméně na ty 4* to s odřenýma ušima stačilo. ()

Lízina rivalka (1994) (S06E02) 

Homer se dostal ke spoustě cukru, zatímco Milhouse honí FBI ()

Strach z létání (1994) (S06E11) 

Začátek je velmi slibný, Homer je vyhozen od Vočka a hledá nový bar, což vyústi v menší havárii letadla, kterou chtějí aerolinky ututlat (nesu dobrou zprávu, protože jsem málem všechny zabil, můžeme letět kam chceme). Bohužel se pak pozornost přesune na Marge a její strach z létání, což už moc velká sranda není. Po velkém váhání nicméně dávám čtvrtou hvězdu za pana Inkognito. ()

Lízina svatba (1995) (S06E19) 

Díly o budoucnosti rodinky Simpsonových mi obecně připadají poněkud přeceňované, v tomto případě to byla hlavně v první půlce docela nuda... ()

Dva tucty a jeden chrt (1995) (S06E20) 

Česká verze Burnsovy písničky See my vest se teda příliš nepovedla, v pozdějším střihovém díle Všichni zpívají a tančí (S09E11) už ji naštěstí nechali v originále... ()

Líza vegetariánkou (1995) (S07E05) 

Salátem přátele nezískáš. Zvlášť pokud slyšeli o potravním řetězci. ()

Výjevy z třídního boje ve Springfieldu (1996) (S07E14) 

Základní příběh, ve kterém se Marge po výhodné koupi značkového sačmena snaží prodrat mezi springfieldskou smetánku, zas tak moc zajímavý není. Naštěstí to tradičně zachraňuje Homer parádními hláškami ("jaký smysl má někam chodit, stejně se vždycky zase vrátíme domů...") ()

Líza bortí mýty (1996) (S07E16) 

Líza odhalí pravdu o Jeremiahu Springfieldovi, Barney se zase dozví o tom, že hospoda u Vočka má východ. Dokážou tyto informace adekvátně využít...? ()

Související novinky

Disney+ odstartuje v Česku 14. června

Disney+ odstartuje v Česku 14. června

29.03.2022

A je to oficiální. Společnost The Walt Disney Company potvrdila, že streamovací služba Disney+ dorazí do Česka a na Slovensko 14. června, základní měsíční předplatné bude stát 199 Kč, roční pak vyjde… (více)

Zemřela herečka Betty White

Zemřela herečka Betty White

01.01.2022

Zbožňovaná herečka a komediální ikona Betty White zemřela ve věku 99 let pár hodin před koncem roku 2021. Do stých narozenin jí přitom zbývalo už jen pár týdnů. Herečka byla poslední přeživší členkou… (více)

Simpsonovi ztratí známý hlas

Simpsonovi ztratí známý hlas

21.01.2020

Postava Apua Nahasapeemapetilona z kultovního seriálu Simpsonovi prožila v posledních pár měsících svoji vlastní kontroverzi. Spousta lidí se totiž sekla na tom, že postava je de facto jen výčtem… (více)

Disney nakloněno spin-offům Simpsonových

Disney nakloněno spin-offům Simpsonových

26.08.2019

Teď když Disney vlastní knihovnu studia 20th Century Fox, má pochopitelně práva také na legendární seriál Simpsonovi. Známá rodinka ze Springfieldu se tak zastavila i na víkendové akci D23 Expo, kde… (více)

Reklama

Reklama