Reklama

Reklama

Simpsonovi

(seriál)
TV spot
Animovaný / Komedie
USA, (1989–2023), 270 h 48 min (Minutáž: 20–25 min)

Scénář:

John Swartzwelder, Dan Greaney, David X. Cohen, Richard Appel (více)

Hrají:

Dan Castellaneta, Julie Kavner, Nancy Cartwright, Yeardley Smith, Harry Shearer, Hank Azaria, Marcia Wallace, Pamela Hayden, Tress MacNeille (více)
(další profese)

Série(34) / Epizody(750)

Obsahy(1)

Natvrdlý lenoch Homer, pedantská puťka Marge, drzounský Bart, přechytralá Líza a roztomilá Maggie – to jsou členové rodiny nejslavnějšího a nejpopulárnějšího animovaného seriálu Simpsonovi. Už dvacet let se jich miliony fanoušků na celém světě nemohou nabažit a v pravidelných intervalech nakukují do zákulisí legendárního Springfieldu, aby byli svědky neuvěřitelných dobrodružství bláznivé, ale přesto vlastně normální americké rodinky. Simpsonovi si získali své obecenstvo především neotřelým a trochu drsným humorem, s nímž vykreslují typickou americkou rodinu z městečka Springfield. Ta se skládá z pěti naprosto odlišných lidí, pro které je občas pořádně těžké se sebou vyjít. Nemluvě o ostatních obyvatelích města, v němž to opravdu neustále žije – je tu vlastní upadlá kultura, zkorumpovaná politika, drsná mafie a lenivá policie, ale také prostí občané, kteří se každý týden chodí kát do místního kostela. V neposlední řadě si mohou diváci všimnout jednoho všudypřítomného detailu – Simpsonovi totiž téměř v každé scénce něco nebo někoho parodují – ať už jde o svět filmový, hudební, politický, ale i náboženský. Tvůrci seriálu se zkrátka s velkou odvahou pouštějí do neustálých provokací osob a institucí z reálného života. (TV Prima)

(více)

Recenze uživatele NiaWolf k tomuto seriálu (186)

Síla talentu (1991) (S02E18) 

Pojedeme do Mt. Splashmore? Pojedeme do Mt. Splashmore? Pojedeme do Mt. Splashmore? Pojedeme do Mt. Splashmore? Pojedeme do Mt. Splashmore? Pojedeme do Mt. Splashmore? Pojedeme do Mt. Splashmore? Pojedeme do Mt. Splashmore? Pojedeme do Mt. Splashmore? Pojedeme do Mt. Splashmore? ()

Krevní msta (1991) (S02E22) 

,,Zebu, ZEBU, ZÉBŮŮŮ!" • ,,Vážený pane Burnsi, jsem velmi "RÁD", že jste byl spokojený se synovou krví. Pokud jste to nepochopil, myslel jsem to ironicky. Jste hnusný, senilní zubatá stará mumie s kostnatýma rukama a páchnete jako sloni zadek!" ()

Homerova definice (1991) (S03E05) 

,,Když si někdo ve slovníku najde slovo Pitomý, bude tam moje fotka!" • ,,Říkala, že mám na Milhouse špatný vliv. Pojď Maggie, půjdeme házet kameny na vosí hnízdo.." ()

Jak jsem si bral Marge (1991) (S03E12) 

,,Slibuji, že první koho na tomhle světě uvidíš, bude zaměstnaný člověk." ,,No jasně - doktor." ()

Vzhůru na prázdniny (1992) (S04E01) 

,,Paní učitelko, to VY jste mi dala dvojku z chování?",,Každý musí mít nějakou tu skvrnku v záznamech" ,,Možná jsem se nevyjádřila dost jasně. NECHCETE SI TO ROZMYSLET?!" • ()

Speciální čarodějnický díl (1992) (S04E05) 

,,Je k tomu mrogurt zdarma." ,,To je dobrý." ,,Mrogurt je taky prokletý!" ,,To je špatný." ,,Ale můžete si k tomu vybrat polevu." ,,To je dobrý." ,,Poleva obsahuje benzoan draselný." ,,?" ,,To je špatný!" • ,,Posloucháte záhrobní rádio: Blééhéééé" ()

Bartův trest (1992) (S04E06) 

,,Kterej je ten Itchi?" ,,Ten myšák" ,,Ten Itchi je ale kretén." ()

Nová holka v ulici (1992) (S04E08) 

,,Nazdárek Lízo, k čemupak potřebuješ vobě voči? Dej mi je!" • ()

Lízino první slovo (1992) (S04E10) 

,,Odteďka spí v postýlce miminko." ,,Po železe se sílí." ,,JECHECHECHE!" ,,Ahoj Joe!" • ,,Skvělý doskok na nohu, která, jal se později ukázalo, byla zlomená." ,,JÁÁÁÁU!" • ,,Pitomej pošťák, prásknul mě!" ()

Homerova koronární operace (1992) (S04E11) 

,,Tady taťka medvěd. Sledujte podezřelého muže, který jede... v ńákým autě, po silnici směrem do... no, jak tam prodávaj ten guláš! Zvláštní znamení: je bez klobouku" • ,,Je tam ten otrávený koblížek?" ,,Podle právníků by se to dalo považovat za vraždu." ,,A ZA TOHLE BEROU PENÍZE?!" ()

Marge versus jednokolejka (1993) (S04E12) 

,,Pane Burnsi, za Váš odsouzeníhodný čin proti přírodě a lidským životům zaplatíte pokutu 3 milionu dolarů" ,,Smithers, peněženku mám v levé kapse... jo a koupil bych u tu sochu spravedlnosti" ,,Prodáno!" ()

Selmina volba (1993) (S04E13) 

,,Objímá nás!" ,,Zavři voči a mysli na Dejdara!" ()

Velký bratr (1993) (S04E14) 

,,Toho beru! Nemáte ho blond?" ()

Homer na suchu (1993) (S04E16) 

,,Ann Flandersová je nudná baba! Fňuk! Choval jsem se jako zvíře!" ()

Homer - spása Springfieldu (1993) (S04E17) 

,,Zrovna nemáme zubní péči, takže potřebuje něco méně..nákladného" ,,Tyhle ještě nejsou z nerezu!" • ,,Bene koblihata" ()

Marge za mřížemi (1993) (S04E21) 

,,To všechno jste získal z jedné tašky pomerančů?!" ()

Homerovo pěvecké kvarteto (1993) (S05E01) 

,,Mám dojem, že pěvecká kvarteta zahnívají. Dodám jim exotickou dimenzi." ,,,Number 8." ,,KRRK!" ,,,Number 8." ,,KRRK!" ,,,Number 8." ,,KRRK!". ()

Související novinky

Disney+ odstartuje v Česku 14. června

Disney+ odstartuje v Česku 14. června

29.03.2022

A je to oficiální. Společnost The Walt Disney Company potvrdila, že streamovací služba Disney+ dorazí do Česka a na Slovensko 14. června, základní měsíční předplatné bude stát 199 Kč, roční pak vyjde…

Zemřela herečka Betty White

Zemřela herečka Betty White

01.01.2022

Zbožňovaná herečka a komediální ikona Betty White zemřela ve věku 99 let pár hodin před koncem roku 2021. Do stých narozenin jí přitom zbývalo už jen pár týdnů. Herečka byla poslední přeživší členkou…

Simpsonovi ztratí známý hlas

Simpsonovi ztratí známý hlas

21.01.2020

Postava Apua Nahasapeemapetilona z kultovního seriálu Simpsonovi prožila v posledních pár měsících svoji vlastní kontroverzi. Spousta lidí se totiž sekla na tom, že postava je de facto jen výčtem…

Disney nakloněno spin-offům Simpsonových

Disney nakloněno spin-offům Simpsonových

26.08.2019

Teď když Disney vlastní knihovnu studia 20th Century Fox, má pochopitelně práva také na legendární seriál Simpsonovi. Známá rodinka ze Springfieldu se tak zastavila i na víkendové akci D23 Expo, kde…

Reklama

Reklama