Simpsonovi

(TV seriál)
Animovaný / Komedie
USA, (1989–2021), 262 h 44 min (Minutáž: 20–25 min)

John Swartzwelder, Dan Greaney, David X. Cohen, Richard Appel, (více)

Dan Castellaneta, Julie Kavner, Nancy Cartwright, Yeardley Smith, Harry Shearer, Hank Azaria, Marcia Wallace, Pamela Hayden, Tress MacNeille, (více)

Série(33) / Epizody(728)

Natvrdlý lenoch Homer, pedantská puťka Marge, drzounský Bart, přechytralá Líza a roztomilá Maggie – to jsou členové rodiny nejslavnějšího a nejpopulárnějšího animovaného seriálu Simpsonovi. Už dvacet let se jich miliony fanoušků na celém světě nemohou nabažit a v pravidelných intervalech nakukují do zákulisí legendárního Springfieldu, aby byli svědky neuvěřitelných dobrodružství bláznivé, ale přesto vlastně normální americké rodinky. Simpsonovi si získali své obecenstvo především neotřelým a trochu drsným humorem, s nímž vykreslují typickou americkou rodinu z městečka Springfield. Ta se skládá z pěti naprosto odlišných lidí, pro které je občas pořádně těžké se sebou vyjít. Nemluvě o ostatních obyvatelích města, v němž to opravdu neustále žije – je tu vlastní upadlá kultura, zkorumpovaná politika, drsná mafie a lenivá policie, ale také prostí občané, kteří se každý týden chodí kát do místního kostela. V neposlední řadě si mohou diváci všimnout jednoho všudypřítomného detailu – Simpsonovi totiž téměř v každé scénce něco nebo někoho parodují – ať už jde o svět filmový, hudební, politický, ale i náboženský. Tvůrci seriálu se zkrátka s velkou odvahou pouštějí do neustálých provokací osob a institucí z reálného života. (TV Prima)

Recenze uživatele bart_ k tomuto seriálu (150)

Simpsonovi (1989)

"Můj Homer není komunista. Možná je to lhář, nenažranec, idiot, komunista, ale v žádném případě to není pornohvězda!" ____ Aneb to nejlepší z ironie, absurdna, sarkasmu, obsedantně kompulzivní poruchy, šovinismu, parodie, černého humoru, skečového humoru, recese, bonmotu, tragikomedie, gerontofilie, fantasmagorie, cynismu, bakchanálií, mindráků, grotesky, satiry, celkově komediální geniality a dalších forem humoru v jednom kompaktním žlutém animovaném podání, které svou kritikou amerického primitivismu a anatomickou disponibilitou nejrůznějších sociologicko-etnicko-politologicko-teologicko-genderově-multikulturních-existenciálních témat zcela bez příkras či servítek překonalo svou dobu, a položila stěžejní fundamentální prapůvod modernímu humoru - tak nadčasově rafinovaný zesměšňování životních stereotypů jsem jednoduše jaktěživ neviděl, a želbohu asi taky nikdy neuvidím. Simpsonovi jsou ve zkratce šílená oslava dysfunkčních vztahových peripetií, který se jednoduše nedokážu nabažit - kvanta epizod jsem totiž viděl ihned nesčetněkrát, a určitě ne naposledy - a stále si jejich sofistikovaný zápletky živě pamatuju. Nikdy navíc nezapomenu na to, jak se naše vesnická řehole Komárovských šulínků vždycky v šest hodin večer povinně sešla u někoho doma před obrazovkou a po následující dvě hodiny se nesnesitelně nahlas tlemila u této legendární oázy nekompromisního humoru, která vaši bránici sežehne jak napalm. Nestárnoucí klasika, kterou budu milovat nadoživotí! ____ "Kde je Maggie? Kde je Maggie? Hele, tohle není hra, já nevidím, zase se mi utrhla sítnice!" ()

Série 1 (1989) (S01)

"Rolničky, prdlačky, Batman je pako, po hlavě spad do hnoje, smrdí mu sako. HEJ!" --- Ještě slabší, ale já se pokaždé skvěle bavím. Nebojte, ono se to pořádně rozjede. ()

Je vinen Šáša? (1990) (S01E12)

"Pane Simpsone, byl jste to vy kdo se zbaběle vrhl do regálu silně solených bramborových lupínku?" "Ano." "Hmm." --- Bezchybné uvedení Leváka Boba do seriálu ()

Série 2 (1990) (S02)

"Chceme vám při intergalaktické cestě udělat co největší pohodlí. Na této televizi máme přes dva miliony kanálů ze všech koutů galaxie." "A máte ČT?" "Ne, na ten už nezbylo." ()

Bart propadá (1990) (S02E01)

"Ahoj, Bartmane, seš ňákej vyjukanej." "Taky že jo, Ottomane. Klíčová zkouška a já nic neumím! Hele, nemoh bys nás vybourat?" "Bohužel, kámo, tak to by nešlo. Ale co, třeba budeš mít štěstí!" ()

Homerova dobrá víla (1990) (S02E02)

"Miluji tě Homere!" "Miluju tě Carle... ehm, totiž Marge." --- Souhlasím s uživatelem Gulde, tahle epizoda byla hodně k zamyšlení... "A co by sis přála ty, Lízo?" "Méně změn nálad a více stability v rodině." "A co takhle poníka?" "Tak jo!" ()

Zvlášť strašidelní Simpsonovi (1990) (S02E03)

"Radši se zabil než aby žil s námi." --- Úplně první Treehouse of Horror, takže jak jinak než 100% Pokaždé brečím smíchy... ()

Kdo s koho (1990) (S02E04)

"Marge, spadla jsi z postele." "Mě je tady dole docela dobře." ()

Homer maskotem (1990) (S02E05)

"Vy se opravdu stěhujete?" "Ano Flandersi, i vy mi budete chybět... heh, to sotva." ()

Série 3 (1991) (S03)

"Ale Barte, vždyť je to samý alkohol! Odnes to vše do sborovny. Co zbyde, si vezmeš odpoledne domů." --- 3. série je doslova (r)evoluce animovaného žánru. V téhle sérii přišel obrat, kdy se z animovaného sitcomu stal parodický seriál s absurdním a ironickým humorem a scénkami ("Herr Simpson?" "Ehm, pardon. Nebyla tu řeč o čokoládě?" "To pfed deseti minuty!"), který tak milujeme a který dělá Simpsonovými... "Hele, Barte, podle tohohle časopisu bude mít člověk za milión let ještě jeden prst navíc." "Cože, pět prstů? No fuj tajxl!" ()

Šílený Homer (1991) (S03E01)

"Ježiš, tak se nediv, je mi teprv deset!" "To už jsem měl v tvém věku šest zlatejch desek." --- Micheal fucking Jackson! Ten mě dostal, nejvíc jsem nemohl z toho, jak vůbec Homer netušil kdo to je. xD I také skvělá parodie na psychologické filmy jako Formanův Přelet nad kukaččím hnízdem, ale ten Hannibal tam vzadu :D To je tak neskutečně absurdní. ()

Homerova definice (1991) (S03E05)

"Barte, moje máma mi zakázala se s tebou stýkat. Prý že na mě máš špatný vliv." "Jakej špatnej vliv, do hajzlu? Nemáš poslouchat mámu, máš poslouchat mě!" "Ale pokud ji neposlechnu, zakáže mi kapesné." "Kecy! Dám ti dvakrát tolik!" --- Epizoda je důkazem toho, že štěstí má v některých případech navrch nad rozumem. ()

Jaký otec, takový klaun (1991) (S03E06)

"Synku, nemusíš v celém životě chodit po mých stopách." "To ne, mě se po tobě nechce ani chodit na záchod." "Ty jeden mrňavej!" ()

Zvláštní čarodějnický díl (1991) (S03E07)

"Paráda, hořej záclony!" --- Ty speciální díly prostě nikdy nemají chybu. Umírám smíchy... "Hele Otto ještě mě nech řídit!" "No tak jó, hele co ty na to? Zabijem se. Heheh. Bájo!" ()

U ohnivého Vočka (1991) (S03E10)

"Neboj se Homere, já vystudoval vysokou barmanskou... gin a tonic? Ty se míchaj?!" --- Dnes už úplná klasika a jeden z TOP dílů. V téhle epizodě Vočka fakt nesnáším... "A poslední přísadou tohoto nápoje je... láska?! Kdo si tady s tím hrál?!" Nejvíc mě dojebali ti Aerosmith... "Milá paní, já fakt potřebuju svý paličky." "Tak si pro ně pojď vrr.." ()

Jak Burns prodával elektrárnu (1991) (S03E11)

"My fihodnocení podniku dokončili jsme. S lítostí propouštíme tyto zaměstnance. Jsou to tedy - Simpson, Homer, konec hlášení." --- Aneb germanizace = fuj... "Pane Burnsi, pokud elektrárnu prodat nechcete, tak proč jdete s těmi Němci na večeři?" "Abych se mohl podívat strýci Fritzovi do očí a říct mu nein!" ()

Homer na pálce (1992) (S03E17)

Velmi provedená parodie na Baseball, nejvíce jsem nemohl z těch nehod těch hráčů. "Kde jsou všichni?!" "Pane, Steve Saxe čeká asi doživotní trest, Kenny Griffey trpí gigantismem, Mike Scioscia se asi nedožije rána, a Ozzie Smith se asi propadl do země." ()

Lízina vzpoura (1992) (S03E18)

"Nebojte se, vaše jméno už nebude terčem posměchu pane Bezptáku." ()