Reklama

Reklama

Simpsonovi

(seriál)
TV spot
USA, (1989–2024), 285 h 29 min (Minutáž: 20–25 min)

Scénář:

John Swartzwelder, Dan Greaney, David X. Cohen, Richard Appel (více)

Hrají:

Dan Castellaneta, Julie Kavner, Nancy Cartwright, Yeardley Smith, Harry Shearer, Hank Azaria, Marcia Wallace, Pamela Hayden, Tress MacNeille, Russi Taylor (více)
(další profese)

Série(36) / Epizody(790)

Obsahy(1)

Natvrdlý lenoch Homer, pedantská puťka Marge, drzounský Bart, přechytralá Líza a roztomilá Maggie – to jsou členové rodiny nejslavnějšího a nejpopulárnějšího animovaného seriálu Simpsonovi. Už dvacet let se jich miliony fanoušků na celém světě nemohou nabažit a v pravidelných intervalech nakukují do zákulisí legendárního Springfieldu, aby byli svědky neuvěřitelných dobrodružství bláznivé, ale přesto vlastně normální americké rodinky. Simpsonovi si získali své obecenstvo především neotřelým a trochu drsným humorem, s nímž vykreslují typickou americkou rodinu z městečka Springfield. Ta se skládá z pěti naprosto odlišných lidí, pro které je občas pořádně těžké se sebou vyjít. Nemluvě o ostatních obyvatelích města, v němž to opravdu neustále žije – je tu vlastní upadlá kultura, zkorumpovaná politika, drsná mafie a lenivá policie, ale také prostí občané, kteří se každý týden chodí kát do místního kostela. V neposlední řadě si mohou diváci všimnout jednoho všudypřítomného detailu – Simpsonovi totiž téměř v každé scénce něco nebo někoho parodují – ať už jde o svět filmový, hudební, politický, ale i náboženský. Tvůrci seriálu se zkrátka s velkou odvahou pouštějí do neustálých provokací osob a institucí z reálného života. (TV Prima)

(více)

Recenze uživatele DJ_bart k tomuto seriálu (104)

Simpsonovi (1989) 

tohle je víc návykový jak žloutenka. ()

Série 1 (1989) (S01) 

Přesně zde začala moje žloutenka 💛 ()

Je vinen Šáša? (1990) (S01E12) 

"Pane Simpsone, byl jste to vy kdo se zbaběle vrhl do regálu silně solených bramborových lupínku?" "Ano." ()

Série 2 (1990) (S02) 

"Chceme vám při intergalaktické cestě udělat co největší pohodlí. Na této televizi máme přes dva miliony kanálů ze všech koutů galaxie." "A máte ČT?" "Ne, na ten už nezbylo." ()

Bart propadá (1990) (S02E01) 

"Nazdar Bartmane, seš ňákej vyjukanej." "Taky že jo, Ottomane. Klíčová zkouška a já nic neumím. Hele, nemoh bys nás vybourat?" "Bohužel kámo, to by nešlo. Ale co, třeba příště budeš mít štěstí!" ()

Homerova dobrá víla (1990) (S02E02) 

"A co by sis přála ty, Lízo?" "Méně změn nálad a více stability v rodině." "A co takhle poníka?" "Tak jo!" ()

Kdo s koho (1990) (S02E04) 

"Marge, spadla jsi z postele." "Mě je tady dole docela dobře." ()

Série 3 (1991) (S03) 

"Hele Barte, podle tohohle časopisu bude mít člověk za milión let ještě jeden prst navíc." "Cože, pět prstů? No fuj tajxl!" ()

Šílený Homer (1991) (S03E01) 

"Ježiš, tak se nediv, je mi teprv deset!" "To už jsem měl v tvém věku šest zlatejch desek." a možná přijde i Michael Jackson. ()

Homerova definice (1991) (S03E05) 

"Barte, moje máma mi zakázala se s tebou stýkat. Prý že na mě máš špatný vliv." "Jakej špatnej vliv, do hajzlu? Nemáš poslouchat mámu, máš poslouchat mě!" "Ale pokud ji neposlechnu, zakáže mi kapesné." "Kecy! Dám ti dvakrát tolik!" ()

Jaký otec, takový klaun (1991) (S03E06) 

"Synku, nemusíš v celém životě chodit po mých stopách." "To ne, mně se po tobě nechce ani chodit na záchod." ()

U ohnivého Vočka (1991) (S03E10) 

"Neboj se Homere, já vystudoval vysokou barmanskou." "Gin a tonic prosím." "Gin a tonic? Ty se míchaj?!" ()

Jak jsem si bral Marge (1991) (S03E12) 

"Vzal bych si tenhle prstýnek." "A čím budete platit?" "No to nevim." ()

Lízina vzpoura (1992) (S03E18) 

"Nebojte se. Vaše jméno už nebude terčem posměchu pane Bezptáku." ()

Černý vdovec (1992) (S03E21) 

"Selmo, mohu před tvojí rodinou udělat něco šokujícího?" "Tak dobře Bobe, ale rychle." "Ach má drahá Selmo, bylo by to jako líbat božský popelník, ale tohle jsem nemyslel." ()

Série 4 (1992) (S04) 

"Hele Homere, jde ti vidět pinďour!" "Sklapni Flandersi!" ()

Vzhůru na prázdniny (1992) (S04E01) 

"Musím říct Kente, že tohle je debilní tábor. Můžu v televizi říkat debilní?" "Na naší stanici ano." ()

Související novinky

Disney+ odstartuje v Česku 14. června

Disney+ odstartuje v Česku 14. června

29.03.2022

A je to oficiální. Společnost The Walt Disney Company potvrdila, že streamovací služba Disney+ dorazí do Česka a na Slovensko 14. června, základní měsíční předplatné bude stát 199 Kč, roční pak vyjde… (více)

Zemřela herečka Betty White

Zemřela herečka Betty White

01.01.2022

Zbožňovaná herečka a komediální ikona Betty White zemřela ve věku 99 let pár hodin před koncem roku 2021. Do stých narozenin jí přitom zbývalo už jen pár týdnů. Herečka byla poslední přeživší členkou… (více)

Simpsonovi ztratí známý hlas

Simpsonovi ztratí známý hlas

21.01.2020

Postava Apua Nahasapeemapetilona z kultovního seriálu Simpsonovi prožila v posledních pár měsících svoji vlastní kontroverzi. Spousta lidí se totiž sekla na tom, že postava je de facto jen výčtem… (více)

Disney nakloněno spin-offům Simpsonových

Disney nakloněno spin-offům Simpsonových

26.08.2019

Teď když Disney vlastní knihovnu studia 20th Century Fox, má pochopitelně práva také na legendární seriál Simpsonovi. Známá rodinka ze Springfieldu se tak zastavila i na víkendové akci D23 Expo, kde… (více)

Reklama

Reklama