Kapitán Korda

Captain Korda

Rodinný / Drama

Československo, 1970, 88 min

Příběh okatého šmudly a jeho kamarádů v říši tajemného smetiště či kouzelné řeky. Plný pytel klukovské romantiky, tak jak to ze srdce miluji. Smutné i veselé vyprávění o prostých dobrodružstvích , která jsou dnes již zapomenuta. Krásná hudba Angela Michajlova je pak tím nejúžasnějším průvodcem trápením malého kapitána Kordy, nositele Řádu mořského žraloka.(10.7.2015)

Filmy o dětech nemám rád natož český ale tento byl překvapivě dobrý. Kluk z děcáku se dostane do nový rodiny ve který je mu prima a pak se hold ozve jeho pravá matka a hošan musí k ní, tam to ale za moc nestojí kvůli jejímu novýmu chlapovi. Při scénách těch dětskejch her na mě padla taková zvláštní nostalgie, vzpomněl jsem si na vlastní dětství což bylo velice příjemné. No ale zpět k filmu, ten kluk v hlavní roli neměl chybu a byl vybrán skvěle. Velice se mi líbil výkon Vladimíra Brabce, jednoho z našich top herců a zároveň jednoho z nejvíce nedoceněných. Všem co mu budou chtít zas a znova připomínat roli v Zemanovi bych vzkázal aby se koukli taky na něco jinýho v čem hrál, třeba zrovna tenhle film.(30.11.2013)

(2x) Nádherný příběh ze života pro všechny generace, taky bych řekl, že působí skoro jako od Kachyni - poetický, radostný a smutný zároveň. Ač jsem snímek viděl poprvé jen nedávno, už jako dospělý, některé scény vyvolávají u mě nostalgické pocity a celý příběh mě stále velice dojímá. Navíc když tu vedle dojemného kluka v podání Michala Vavruši a celé dětské námořnické party hraje roli tatínka úžasný Vladimír Brabec, jeden z našich top herců a krásná Milena Dvorská. Není co dodat... Scéna s dialogem táty a syna po "rodičáku", to je úžasná nostalgie!(1.4.2017)

Film jsem poprvé viděl v patnácti letech a pořád jsem si nemohl vzpomenout jak se jmenoval. Vloni jsem ho náhodou viděl podruhé. Neminul se účinkem. Je to pěkná depka a já jí podlehl. Hraje dost na city, ale ani černobílost postav a jednoduchost a kalkul čišící z filmu mu neubírá na síle. Kapitán Korda je jen jeden, trošku mi připomněl i Indiány z Větrova...(7.3.2011)

Není se co divit, že kluk při loučení s takovým snovým tátou...brečel. Já bych brečel taky. A ona námořnická hesla a pravidla, že pravej námořník nepláče....jsou pro dítě samozřejmě to nejslzopudnější. Tahle limonáda, byť těžce přeslazená...... mi chutnala. A ano, Vladimír Brabec opět neměl chybu. 80%(28.5.2012)

• - Filmovalo se v Novém Jičíně a Valašském Meziříčí. Záběry ze splavu jsou natočeny na dolním splavu v Rožnově pod Radhoštěm. (M.B)