poster

Kapitán Korda

 • anglický

  Captain Korda

Rodinný / Drama

Československo, 1970, 88 min

 • Delmondo
  ***

  Filmy o dětech nemám rád natož český ale tento byl překvapivě dobrý. Kluk z děcáku se dostane do nový rodiny ve který je mu prima a pak se hold ozve jeho pravá matka a hošan musí k ní, tam to ale za moc nestojí kvůli jejímu novýmu chlapovi. Při scénách těch dětskejch her na mě padla taková zvláštní nostalgie, vzpomněl jsem si na vlastní dětství což bylo velice příjemné. No ale zpět k filmu, ten kluk v hlavní roli neměl chybu a byl vybrán skvěle. Velice se mi líbil výkon Vladimíra Brabce, jednoho z našich top herců a zároveň jednoho z nejvíce nedoceněných. Všem co mu budou chtít zas a znova připomínat roli v Zemanovi bych vzkázal aby se koukli taky na něco jinýho v čem hrál, třeba zrovna tenhle film.(30.11.2013)

 • duklak2
  ***

  Hezký film, který pohladí duši dítěte. Herci nezklamali. Příběh nenudí a snímek rychle uteče. Je neuvěřitelné, že byl natočen před 40 lety. Nic neztratil ze svého lesku. Musím tedy podotknout, že jsem si pustil ukázku na netu, aby se mi oživily vzpomínky. Tak moc rád bych se vrátil do dětství. Bohužel je to nemožné.(15.5.2010)

 • manonfire
  ****

  Není se co divit, že kluk při loučení s takovým snovým tátou...brečel. Já bych brečel taky. A ona námořnická hesla a pravidla, že pravej námořník nepláče....jsou pro dítě samozřejmě to nejslzopudnější. Tahle limonáda, byť těžce přeslazená...... mi chutnala. A ano, Vladimír Brabec opět neměl chybu. 80%(28.5.2012)

 • DanušeGr.
  *****

  Skvělý, až dojemný snímek, který nemá chybu. Bohužel mnohdy lidi, kteří by byli výbornými rodiči, mít děti nemohou, ale ti, kteří k nim nemají žádný vztah je odkládají a nestarají se o ně, rodí mnohdy jedno dítě za druhým. Tyto děti jsou pak dětmi ulice nebo jsou odložené do dětského domova, kde je jim mnohdy lépe než u vlastních rodičů. Mnohdy se stane, že matka přijde na to, že je těhotná už pozdě a nemůže se třeba o to dítě postarat, tak ho dá k adopci nebo do kojeneckého ústavu. Toto je jiná věc. Pro takovéto děti je lepší, když si je adoptují lidé,. kteří jim mohou dát jak materiální, tak a to hlavně citové zázemí. Toto bylo i krásně zobrazeno v tomto filmu. Taky se stává, jako v tomto filmu, že nevlastní rodič (zde otčím), dítě nepřijme a bere ho jako zátěž či sluhu. Někdy má nevlastní rodič k dítěti lepší vztah, než vlastní.(22.9.2012)

 • Willy Kufalt
  *****

  (2x) Nádherný příběh ze života pro všechny generace, taky bych řekl, že působí skoro jako od Kachyni - poetický, radostný a smutný zároveň. Ač jsem snímek viděl poprvé jen nedávno, už jako dospělý, některé scény vyvolávají u mě nostalgické pocity a celý příběh mě stále velice dojímá. Navíc když tu vedle dojemného kluka v podání Michala Vavruši a celé dětské námořnické party hraje roli tatínka úžasný Vladimír Brabec, jeden z našich top herců a krásná Milena Dvorská. Není co dodat... Scéna s dialogem táty a syna po "rodičáku", to je úžasná nostalgie!(1.4.2017)

 • - Filmovalo se v Novém Jičíně a Valašském Meziříčí. Záběry ze splavu jsou natočeny na dolním splavu v Rožnově pod Radhoštěm. (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace