Škola zlomených srdcí (TV seriál)

• Austrálie

Heartbreak High

Austrálie, 1994, 210x50 min

Ada Nicodemou, Alex Dimitriades, Simon Baker, Ian Bliss, Callan Mulvey, Deni Gordon, Lara Cox, Jason Clarke, Simone Kessell, Doris Younane, Tony Martin, Ned Manning, Rachael Blake, Natalie Bassingthwaighte, Katherine Hicks, Peter Phelps, Betty Lucas, Rupert Reid, Marc Aden Gray, Ivar Kants, Abi Tucker, Richard Sutherland, Luke Jacobz, Frank Whitten, Barry Donnelly, Nick Lathouris (herec, a.z.), Nina Liu, Tasneem Roc, Rose Byrne, Rebecca Smart, Ernie Dingo, Barry Crocker, Nic Bishop, John Griffiths, Eli King, Arthur Dignam, Yvette Alcott, Kenny Graham, Bill Young, Arthur Angel, Peter McAllum, Andrea Moor, Jeremy Lindsay Taylor, Inge Hornstra, Tina Bursill, Peter Kowitz, Simon Elrahi, Terence Donovan, Diane Craig, Sean Garlick, Salvatore Coco, Vincent Gil, Jamie Cohen, John McNeill, Kee Chan, Matt Reeder, Jon-Claire Lee, Tracy Mann, John Clayton, Scott Major

Seriál z prostředí střední školy, který mě na základní škole v mladých letech nejvíce zaujal, mnohem víc jak provařené Beverly Hills, které taky občas sledoval snad každý puberťák... Dobře si vzpomínám, jak jsem přicházel domů ze školy a v TV právě začínal tenhle seriál a já se těšil co se tam zase bude dít.Přál jsem si aby to nějaká TV někdy opakovala, ale jaksi se to ještě pořád nestalo. Tak snad v budoucnu si někdy zavzpomínám na ty moje mladá léta, kdy jsem tenhle seriál celkem solidně hltal.(10.10.2009)

Best seriál #10 - - - Rád na tento seriál vzpomínám. První seriál ze středoškolského prostředí, který mně zaujal. btw. Beverly Hills mně nikdy nějak extra nebralo... Krásná Anita... frajer Dressic.. tento seriál mi hodně líbil a kéž by ho nějaká televize zopakovala nebo byl k sehnáni na netu... znělka: http://www.youtube.com/watch?v=MZIAchv1Exg Nostalgie! (hodnocení za 1. - 7. sérii - konec)(4.1.2009)

TV/// Obsazení 6/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Efekty 6/10/// +tehdá mě to fakt zajímalo -tehdá jsem asi prošvih spoustu jiných zajímavých věcí/// Nostalgie jako sviňa. Moji vrstevníci v páté a šesté třídě po škole běhali po venku, já pravidelně kolem druhé přicházel dom, ani jsem neměl čas se převléknout a usedal jsem k tomuto seriálu. Prošel jsem si myslím tři řady, tedy něco přes sto částí. (Mám dojem, že víc jich u nás nedávali). Končilo to myslím tím, že chtěli uzavřít školu a zřejmě se jen přestěhovali a točilo se dál. Charakterem seriálu byla velká "úmrtnost" postav. Skoro každý ročník někdo ze seriálu vypadl a přibyli nové tváře. Mám dojem, že na konec seriálu došli jen 3-4 herci co byly na začátku. Ale tehdy jsem to vnímal jinak, žil jsem snima a prožíval jejich trápení a radosti. Někdy bych si tento serál rád znovu připoměl. Suběktivně bych dal nejraději za plnej počet, objektivně je to za 4* a /// Celkem 70%////(3.7.2009)

V době uvedení u nás jsem seriál přímo hltal. Od té doby jsem ho neviděl a tak hodnotím podle toho, jak jsem ho vnímal tenkrát. Když si vzpomenu na seriály o mladých lidech, tak nám TV předváděla a předvádí samé srdcelibné příběhy o dceruškách a synáčcích bohatých aj., jde o samé přehnané scénáře a o to horší herecké výkony. Tento australský seriál je jiný. Ukazuje nám život studentů, s kterými se můžeme ztotožnit. Nejsou tu přelíčené fifleny v nejnovějších hadříkách, nejsou tu opálení svalovci atd., jsou tu skuteční lidé, takoví jací jsme i my a to je na tom to nejhezčí. Mnohokrát jsem si při sledování mohl říct, že podobné je to i na mé škole (tenkrát :-D). Seriál mě bavil, a těšil jsem se na každý další díl. Např. Beverly Hills 90210 je proti tomu polívčička pro mazánky :-)(18.4.2011)

Fantasticky serial, ktory ma sprevadzal celou mojou "heartbreak" strednou skolou :) Uzasne na tom bolo, ze tam neucinkovali len barbinky a kenovia, ale skutocni mladi ludia, so skutocnymi problemami a zivotnymi osudmi. Dala som si zavazok, ze ak sa mi to podari niekedy zohnat, pozriem to cele este raz.(2.9.2009)

• - Postava herce Ruperta Reida, Declan Costello, byla pojmenována po zpěváku Elvisu Costellovi, jehož skutečné jméno je Declan MacManus. (Tom Riddle)