Epizody(21)

Mys Canaveral na Floridě je po třicet let startovací rampou amerických astronautů. Seriál sleduje skupinku nejnovější generace astronautů, kandidáty na astronauty. Ti všichni se snaží dokázt, že jsou vyvolení. Nejlepší z nich pak mohou zaujmout místo v posádce raketoplánu. Každý z budoucích astronautů má ovšem i své soukromí, rodinu a nejbližší, někdy to přináší klidné zázemí, jindy zase komplikace. Děj seriálu se odehrává ve výcvikovém středisku astronautů a ve střediskovém městečku Cape Canaveral i na plážích a zavádí nás i do minulosti prvních letů Apollo. Seriál se může pochlubit reálnými fascinujícími záběry pořízenými NASA ve volném vesmíru, stejně jako můžeme vidět výcvik posádky v letovém stimulátoru, v antigravitační kabině ponořené pod vodu a v tryskových letadlech T 38. (oficiální text distributora)

Fingon

Tenhle seriál (na ČT 1 běžel pod názvem Mys) by si zasloužil trochu více pozornosti, třeba už kvůli epizodě se záchrannou misí (taková mohla zachránit posádku Columbie, tedy kdyby si toho všimli včas). ()

Petike

Na tento seriál si spomínam. Bol super. Jeden z mojích obľúbených realistických astronautických seriálov. ()