Kopretiny pro zámeckou paní

Marguerites for the Lady of the Castle

(festivalový název)

Komedie

Československo, 1981, 85 min

Pěkná komedie o slastech a strastech prvních lásek. No, tehdy se neholilo, pánové :-)(25.10.2013)

Celkem pohodový film podle knihy českého krále dívčích románků Stanislava Rudolfa.(3.11.2007)

• Jacinda

Celý fim se hemží tlustými chlupatými bobry, dementními dialogy, přihlouplými mladíky a jedním pošahaným obrazem, který má pernamentně výraz bezduchého tvora.(25.12.2010)

"Ále !! Moje dcera ti ty pneumatiky, vypustila, tak já ti je napumpuju !! Ale já jí to spočítám !! Vždyť to je ohrožení !! Víš, co by se stalo, kdyby se tady něco stalo ??" ;)(6.7.2015)

Nečítal som síce literárnu predlohu, ale predpokladám, že bola - vzhľadom na námet - lyrickejšia a poetickejšia. Ťažkopádna réžia žiaľ túto stránku spoľahlivo pochovala a nejaká tá snová scéna to veru nezachráni. Tri hviezdičky teda za nenútene "trhlú" a sympatickú hlavnú predstaviteľku. (18.11.2015)(18.11.2015)