VOD (1)

Zámecká paní říkají patnáctileté Katce (S. Julinová), jejíž rodiče jsou správci hradu Krabonoš. Dostala poslední vysvědčení, má před sebou bezstarostné dny prázdnin. Ale místo s kamarádkami u vody je tráví v hradní pokladně prodáváním vstupenek. Jednoho dne se na Krabonoši objeví student Petr (J. Hartl), který tu má přechodně dělat průvodce. Stačí jediný pohled, aby se Katka bezhlavě zamilovala. Petr je ale samotář a Katčina snaha upoutat jeho pozornost se nesetkává s úspěchem. Vynalézavost zámecké paní se stupňuje a jednoho dne to dojde tak daleko, že se na hradě objeví policie. Ze sbírky hradu totiž zmizí vzácný exemplář. Za vším je Katka. Její příběh vypráví právě o tom, co dokáže udělat první láska. (Česká televize)

topi

Prázdninový příběh provoněný létem vypráví o prvním milostném vzplanutí Kateřiny, která o prázdninách prodává lístky na hradě Krabonoš (skutečný Bouzov) a zamiluje se do studenta Petra (Jan Hartl), který přijel na léto dělat na hrad průvodce. Hlavní roli Kateřiny zahrála sympatická Sylva Julinová a je škoda, že se herectví nevěnovala nadále, měla v sobě něco, co dnešním herečkám zoufale chybí. Přirozenost, živočišnost a šibalský šmrnc. Nejlepší jsou její hovory s nějakým šlechticem z obrazu, který ji poslouchá a rozumí :). Moc příjemný film s nádhernou, až pohádkovou hudbou Jiřího Svobody. Nejsem příznivcem přemluvení herců, bohužel tady se tomu dostalo v míře vrchovaté. Stanislav Tříska - Lubomír Lipský, František Husák - Zdeněk Řehoř, Pavel Kříž - Jan Kraus, Pavel Klůs - Jiří Lábus, návštěvníci hradu - Helena Růžičková, Lubor Tokoš a Vladimír Hrabánek. I tak mám ale Kopretiny rád. "Katko, copak jsi praštěná?" "Jo mami, vratama od stodoly". :) ()

triatlet

Josef Pinkava umí vést herce (i když teda nerozumím tomu přemlouvání - to se snad epidemicky šířila nějaká hlasová indispozice: Zdeněk Řehoř mluví Františka Husáka, Lubomír Lipský Stanislava Třísku, Roman Skamene Pavla Kříže a Jiří Lábus Pavla Klůse). Samozřejmě, že v době mobilů a internetu může příběh působit dost naivně, ale zámecké prostředí nabízí možnost nadčasově vykreslit rázovité postavy - ať už návštěvníků (od úvodních školních skupin s vděčnými rolemi učitel až po dědečka v podání Lubora Tokoše), nebo "domácích". Zajímavé jsou i Kateřininy komentáře a rozhovory s Jáchymem Štampachem ze Štampachu. Autor předlohy Stanislav Rudolf dokázal vykreslit, byť s přibývajícími knihami už víc šablonovitě, dívčí svět. ()

zdeny99

Bouzov v hlavní roli puberťácké červené knihovny, ve které se mlaďoučká holka zamiluje do doktora historie (Jan Hartl), který u nich na hradě provádí. Upřímně nechápu, co na něm viděla. Je to vyloženě doktor, který vidí jen své zaměstnání a nic ze života ho nezajímá. Navíc v roli Jana Hartla vypadá jako toporný ňouma a ne jako nějaký Don Chuan. I proto mezi nimi nic nezajiskří a i tím je film jen průměrnou podívanou spíše pro mladší diváky. [3348. hodnocení, 108. komentář, 62%] ()

Campbell

Celkem vydařená pohádková komedie. Sice mě trochu ten namyšlenej cápek štval, ale aspoň ten film nenudil. Ale největší problém bych viděl v některých dialozích. Pár bych jich fakt utípnul, a to nemluvím o pár scénách, postavu správce bych pro změnu vystřihl úplně. Nu což tohle je prostě další Český film na který si po pár dnech vůbec nevybavím. ()

manonfire

Hadrbolcovsky univerzálně bezchybná maminka, pozdní Faun Tříska, ultraoddaná máti Jelenská...a pak nápadníci: plachý mopedista, nechápavec Hartl a charismatik Pavluša. Když to dáte dohromady, máte zase na chvíli chuť bydlet na hradě, nejen protože tahle "tuctová" holčina byla prostě sympatická od sklepení až po cimbuří... Čekal jsem, že mi to po letech udělá radost, ale ona přišla docela až euforie. Miluju tenhle film. Sylva Julinová herečkou jedné role, v jejím případě bohužel. 100% ()

• Sylva Julinová se před „Kopretinami" ani po nich na stříbrném plátně neobjevila. Netoužila po dráze herečky, vystudovala LF UP v Olomouci, vdala se, má dceru a zavedenou praxi. (Brtniik)
  • Natáčelo se i v Uherském Hradišti. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)
  • František Husák se během natáčení šel opalovat, ale tak se spálil, že se ten den nemohlo točit a muselo se čekat až trochu vybledne. (cariada)