Kopretiny pro zámeckou paní

Marguerites for the Lady of the Castle

(festivalový název)

Komedie

Československo, 1981, 85 min

Tento film jsem si vybavil teprve nedávno. Měl jsem sen, že jsem v dětství viděl český film, a tam byla scéna, jak kluk na motorce přijíždí na zámek za kamarádkou a volá na ni. „Katko, pojď k rybníku, prázdniny už týden běží a ty ses ani neukázala, všichni se na tebe ptají.“ Nedávno jsem tento film shlédl znovu a sen se mi potvrdil, že to byly Kopretiny pro zámeckou paní. Právě díky tomuto filmu mě zaujali herci „podivínský“ Jan Hartl a František Husák. Tato česká, trochu pohádka zpříjemní letní dny.(26.6.2008)

Vtipná česká letní komedie. Velká škoda talentu Sylvy Julinové, je tady opravdu skvělá. Jediné, co nechápu, je ten šílený dabing, proč některé lidi předabovali, ale budiž. Já jsem se bavila. Přesně jak je napsáno, prázdninová komedie o holkách krásně praštěných :) Btw. první láska, kdo z nás neudělal tenkrát nějakou šílenost, nad kterou dnes nevěřícně kroutíme hlavou a lehce se usmíváme :)(10.3.2016)

Romantika po česky zo zámku a nejde o žiadnu dávnu históriu. Príbehov o dievčatách, ktoré (aspoň spočiatku) nevedia, čo chcú, je plná databáza. Nie je to vôbec záležitosť poslednej doby, ako vidno, točilo sa to vždy a všade. Hlavná hrdinka je aspoň sympatická, predvedie sa aj v negližé, len vo vzťahu k nej som očakával trochu viac od najznámejšieho českého básnika. Príbeh nijako neoslní, ešteže happyend zaručí dokonale ľudsky naladený súdruh policajt.(12.1.2014)

Takovej normální film o praštěných holkách z doby, kdy jsme krmily králíky (skoro) všechny.:-)).Rozhodně super relax po všech těch úžasných plochých (a tím nemyslím v prsou.-))) kráskách z amerických středních škol. Jako pihovaté vykulené holce se mi to líbilo a v podstatě se pobavím i dneska, i když příběh sám je opravdu o ničem a jediné, co ho zachraňuje, je atmosféra a životnost "hrdinů". Snad jen ten úžasný Hartl. Ten mi nepřišel přitažlivý ani ve dvanácti.:-)) No a dneska mi přijde....jako úplně nepřitažlivý trouba. 70%(22.12.2014)

Pohodový letní dívčí román z doby, kdy byli všichni soudruhy, neholily se ještě ani holky a chodilo se koupat k rybníku. Připadalo mi velmi absurdní, že české herce v českém filmu dabují jiní čeští herci. Evu Holubovou v roli Hanky jsem opravdu nepoznal. Je to jedna z jejích prvních filmových rolí. Jinak průměrný film s průměrným obsazením, průměrně ubíhajícím dějem, průměrným rozuzlením a mým průměrným hodnocením.(25.12.2010)