Kopretiny pro zámeckou paní

Marguerites for the Lady of the Castle

(festivalový název)

Komedie

Československo, 1981, 85 min

Nečítal som síce literárnu predlohu, ale predpokladám, že bola - vzhľadom na námet - lyrickejšia a poetickejšia. Ťažkopádna réžia žiaľ túto stránku spoľahlivo pochovala a nejaká tá snová scéna to veru nezachráni. Tri hviezdičky teda za nenútene "trhlú" a sympatickú hlavnú predstaviteľku. (18.11.2015)(18.11.2015)

• fisikk

Tento film jsem zhlédla až ve 20 letech a už se nedokážu vcítit do role náctiletých holek (za což jsem teda ráda), ale stejně si myslím, že by mi i v mých mladších letech byla Katka silně nesympatická. Nesnáším podobný typ holek, který se snaží vynutit si pozornost podobnou cestou. Připadá mi to jako Bridget Jonesová za mlada. Jen nechápu, jak mohl strážník říct Petrovi, ať otevře oči - de facto ať s ní začne chodit. Co by vysokoškolák našel u takové mladé kozy?(27.8.2011)

• hammerhead

S. Rudolfa jsem měl v dětství rád (Časová ztráta), ale tento film je vážně slabota. Zdá se až nepochopitelná pointa, kdy zlo je odměněno, okradený je esenbákem odhalen ještě navíc jako pitomec, prostě osvěta jako hrom. Na jiném místě si dcera esenbáka čile osvojuje esenbácké praktiky - Když neprodá, řeknu, že prodal... (chlast dětem), taky pěkné. Takže díky za hezkou nostalgii, ale už je to pro mě vážně dosti chlupaté.(10.4.2017)

Tohle je aspoň pořádny retro. Včera jsem byl totiž v kině na Něžných vlnách a ty by se mohly z tohohle filmu učit, jak vypadali lidi, hadry a vlasy v té době. O chlupech v podpaží se tady jenom nemluví, ale rovnou tady je několik přímejch šokujících záběrů přímo na ně! Tak to bylo info pro devianty a teď k filmu samotnymu. Je to docela sranda, i když jenom taková lehká. K tomu je pro mě plus to, že se to odehrávalo na Bouzově. Mužu řict, že mě to přijemně překvapilo.(13.1.2014)

Hadrbolcovsky univerzálně bezchybná maminka, pozdní Faun Tříska, ultraoddaná máti Jelenská...a pak nápadníci: plachý mopedista, nechápavec Hartl a charismatik Pavluša. Když to dáte dohromady, máte zase na chvíli chuť bydlet na hradě, nejen protože tahle "tuctová" holčina byla prostě sympatická od sklepení až po cimbuří... Čekal jsem, že mi to po letech udělá radost, ale ona přišla docela až euforie. Miluju tenhle film. Sylva Julinová herečkou jedné role, v jejím případě bohužel. 100%(30.7.2010)