Kopretiny pro zámeckou paní

Marguerites for the Lady of the Castle

(festivalový název)

Komedie

Československo, 1981, 85 min

Normalizacne filmy mam stale velmi rad, ovsem tento patri len k takemu priemeru. Pinkava ako reziser mi toho vela nehovori, akurat vyzdvihujem atmosferu hradu Krabonos. Tento zamok hra vo filme svoju vlastnu ulohu, a je to len dobre. Z hercov zaujme snad len Stanislav Triska /Slunce, seno, jahody/ a Jirina Jelenska /Pozor, vizita/. Takze slusny, ale stale iba priemerny normalizacny film. Normalizacnu tvorbu vsak mam rad. 63 %(14.1.2014)

"Katko copak jsi praštěná?...Jo vratama od stodoly" :-D. Docela pohodova komedie v kulisách hradu Bouzov (zde pojmenován Krabonoš) o radostech a strastech prvních dívčích láskach. Se symatickou představitelkou hlavni hrdinky Kateřiny Krásné a docela chytlavým hudebním motivem "zámeckého stylu". Co mi ale přišlo skutečne dost prastěne a hlavně uplně zbytečné je dabing některých roli. Zejména v případě Františka Husaka (mluvi ho Zdeněk Řehoř) a Stanislava Třísky (mluví Lubomur Lipský). A konec mi zas přišel takový divně úseknutný.(28.9.2017)

Takovej normální film o praštěných holkách z doby, kdy jsme krmily králíky (skoro) všechny.:-)).Rozhodně super relax po všech těch úžasných plochých (a tím nemyslím v prsou.-))) kráskách z amerických středních škol. Jako pihovaté vykulené holce se mi to líbilo a v podstatě se pobavím i dneska, i když příběh sám je opravdu o ničem a jediné, co ho zachraňuje, je atmosféra a životnost "hrdinů". Snad jen ten úžasný Hartl. Ten mi nepřišel přitažlivý ani ve dvanácti.:-)) No a dneska mi přijde....jako úplně nepřitažlivý trouba. 70%(22.12.2014)

Pubertální a hlavně znuděná holka s poetickým jménem Kateřina Krásná o prázdninách pracuje v pokladně hradu a sní o lásce. S příchodem studenta a budoucího průvodce na hradě Krabonoš (ve skutečnosti přejmenovaný Bouzov) vše nabere reálné rozměry a Katka se zamiluje. Hartl je jako ňoumovitý student perfektní a Julinová sympaticky neokoukaná a v podpaží nevyholená (v té době letěl prales). Romantický ráz filmu se snaží navodit i hudba renomovaného Karla Svobody. Romantika se nakonec přece jen nedostaví. Vyřeší se to příjemnou komedií, se kterou se nic nedá pokazit. Na filmu se podepsal výrazně zub času a podobných filmových počinů vznikalo v minulosti hodně, zvláště zesnulý režisér Pinkava rád točil pro mládež, ačkoliv kvantita převyšovala kvalitu. Mám však pocit, že tenhle nějak vedle známých a osvědčených titulů zapadl. Předabování některých herců bylo příliš do zvukových bubínků bijící (Husák, Tříska a spol). 60%(7.4.2012)

Celkem příjemný letní film o první lásce patnáctileté Káti v romantickém prostředí Bouzova. Káťa (Sylva Julinová) byla sympatická a hrála velmi příjemně. Bylo zajímavé sledovat ty okamžiky proměn, kdy jednou z ní byla ještě dívenka a podruhé zas téměř dospělá žena se všemi ženskými pastmi... Nepochopil jsem, proč se hrad Bouzov přejmenoval ve filmu na ,,Krabonoš'' (jéžišmarjá! to je šílený název) kvůli čemuž musely být předělány dokonce různé cedule, pohledy atd... a hlavně proč někteří herci byli předabováni např. tatínek Káťi (Husák) Zdeňkem Řehořem a to nebyl jediný! Bylo to velmi příjemné a člověka to zaneslo i těch čtyřicet let zpátky kdy s rodiči a škodylakem 120LS brázdil republiku a navštěvoval státní hrady a zámky.... :-) . Dokonce mi tu ani nevadila přítomnost hodných kluků od VB s bodrým velitelem. Tady to prostě nikdo nehrotil a incident byl uvěřitelný i jeho ukončení. Tři ukradené korbele. * * *(5.7.2015)