Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Na scéně se objevuje žena – opětovné setkání s pacientkou Eliškou bude pro doktora Janderu osudové... S doktorem Vojtěchem Janderou (J. Hanzlík) se setkáváme o rok později, kdy se stále ještě cítí být v Záchranné službě nováčkem. Zažil už marné výjezdy, kdy odjíždí k infarktu a najde jen podrážděný žlučník. I zoufalý pocit, když přijede pozdě k utopenému chlapci, kterého mohl zachránit člověk, jedoucí v loďce, ale z obyčejné lhostejnosti mu nepomohl. Znovu se setkáme i s pacientkou Eliškou (Z. Adamovská), kterou jsme poznali už v první části seriálu. Povahově je naprostým protipólem Janderovy kolegyně Evy (E. Hudečková), která ho miluje již od studentských let. Začínáme tušit, že si Vojtěch svým rozhodnutím nezvolil snadnější cestu. Už také víme, že lékař k záchranářské specializaci potřebuje vedle nejrůznějších medicínských odborností také pevné nervy a dokonce značnou fyzickou zdatnost. K vážným úrazům dochází třeba i při rvačkách a řádění opilců... (Česká televize)

(více)

Recenze (6)

topi80 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nevím, v jakém rozpoložení se nacházel Jiří Hubač při psaní seriálu, ale těch divných lidí je tam nějak moc. Starý Jandera je kapitola sama pro sebe, brácha Jandera se v tomto díle držel zpátky, doktor Skalka v podání Jiřího Bartošky nemluví, ale deklamuje jak při Nedělní chvilce poezie, a korunu tomu nasazuje Zlata Adamovská, která nekonečně otravně a vlezle prudí doktora Janderu přímo při ošetřování několika lidí zároveň. A pak se mi divte, že toho Koreise v podání Zdeňka Srstky považuji nakonec za nejnormálnějšího. Ale i tak dobrý díl dobrého seriálu. ()

Chudobka 

všechny recenze uživatele

Seriál jsem před lety sledovala a líbil se mi. A dnes se mi zachtělo připomenout si tu dobu a na jeden díl jsem se podívala. Dobrý scénář, režie i herci ( tak neskutečně mladí!), to byla nostalgie. Navíc - pokud se někde objeví Vladimír Dlouhý, udělá mi to vždycky radost. Takže za 4. ()

Galerie (21)

Zajímavosti (1)

  • Miluška (Zdena Hadrbolcová), Cyrilova družka, je hospitalizovaná na drese Domov Palata, Na Hřebenkách 5, Praha-Smíchov. (sator)

Reklama

Reklama